KKS nareszcie skuteczny. Wysoka wygrana w Środzie.

2018-09-10 08:05:00 Karina Zachara

Po serii nie do końca udanych spotkań piłkarze KKS-u Kalisz wreszcie mają powody do satysfakcji. W sobotę ograli na wyjeździe Polonię Środa Wielkopolska. Cieszy nie tylko wygrana, ale i jej rozmiary, bo kaliszanie strzelili rywalom aż cztery bramki, nie tracąc żadnej.

Już w pierwszej połowie spotkania z Polonią Środa Wielkopolska podopieczni trenera Dariusza Marca aż trzykrotnie pokonali bramkarza gospodarzy. Jako pierwszy swoje strzeleckie zdolności zaafiszował Hubert Antkowiak. Już w 10.minucie po tym jak piłkę
z rzutu rożnego zacentrował Marcin Radzewicz, celną główką pokonał bramkarza gospodarzy. Po pół godzinie gry płaskim uderzeniem na dłuższy słupek, ponownie zmusił golkipera Polonii do kapitulacji. Jeszcze przed przerwą na 3:0 podwyższył wynik Mateusz Żytko, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Roberta Tunkiewicza, skutecznie poprawił nie do końca udaną próbę Mateusza Żebrowskiego. Po przerwie goście też nie zwalniali tempa, co znalazło odzwierciedlenie na tablicy wyników. Końcowy rezultat w 75. minucie ustalił Mateusz Stefaniak, uderzeniem z pierwszej piłki finalizując dogranie Tomasza Owczarka.

Wysoka wygrana kaliszan cieszy, choć jej rozmiary mogłyby być jeszcze okazalsze, gdyby skutecznie wykorzystali wszystkie stworzone przez siebie sytuacje. A tych, zwłaszcza w pierwszej połowie, mieli przynajmniej kilka. Na listę strzelców mogli się wpisać chociażby Żebrowski, Tunkiewicz czy wreszcie Ivan Vidal Gonzalez.

Dla „Trójkolorowych” to bardzo ważne zwycięstwo. I nie chodzi tu tylko o ligowe punkty, ale o potwierdzenie i nabranie pewności, że praca zespołu idzie w dobrym kierunku, a zaangażowanie w grę nareszcie przekłada się na bramkowe zdobycze. Z tym bowiem bywało do tej pory kiepsko. W pierwszych meczach sezonu, owszem piłkarsko prezentowali się kaliszanie całkiem przyzwoicie, ale stwarzane sytuacje nie znajdywały odzwierciedlenia w rezultatach. Sobotnim meczem przerwali wreszcie tę kiepską passę i to z nawiązką.

- Powiem szczerze, że obejrzałem przed tym spotkaniem wszystkie mecze, które wcześniej rozegrała Polonia i uważam, że był to najgroźniejszy z naszych dotychczasowych przeciwników, dlatego podeszliśmy do niego z dużym respektem. Mamy doświadczonych zawodników, potrafiących grać w piłkę i staramy się to wykorzystać. Myślę, że dziś doskonale to pokazaliśmy – podsumował mecz w Środzie trener Dariusz Marzec.

Po sześciu kolejkach KKS ma na kocie osiem punktów i dokładnie tyle oczek traci do zajmującej aktualnie pozycję lidera ekipy ze Starogardu Gdańskiego. Następny mecz kaliszanie rozegrają już w najbliższą sobotę. Na stadionie przy Łódzkiej podejmą zespół Gwardii Koszalin. Początek spotkania o 19.25.
Tekst: Karina Zachara, fot. Norbert Gałązka

6.kolejka III ligi gr. 2., 08.09.2018r., Stadion 700-lecia Środy Wielkopolskiej
Polonia Środa Wielkopolska – KKS Kalisz 0:4 (0:3)
0:1Hubert Antkowiak 10. min, 0:2Hubert Antkowiak 32. min, 0:3 Mateusz Żytko 42 min, 0:4 Mateusz Stefaniak 75.min.
Żółte kartki: Skrobosiński, Kujawa, Luis Henriquez (Polonia).

Polonia: Przemysław Frąckowiak – LuisHenriquez, Piotr Skrobosiński, Jakub Gwit, Michał Stańczyk, Igor Jurga (51. Jakub Wilk), Damian Buczma, Jakub Apolinarski (75. Oskar Kozłowski), Szymon Zgarda, Jędrzej Kujawa (87. Adam Borucki), Adrian Chopcia.
KKS Kalisz: Adam Wasiluk – Patryk Palat, Mateusz Żytko, Mateusz Gawlik, Patryk Kieliba – Mateusz Żebrowski (50. Mateusz Stefaniak), Robert Tunkiewicz(46. Dominik Domagalski), PavloHordijczuk (72.Tomasz Owczarek), Marcin Radzewicz – Ivan Vidal Gonzalez (55. Gabriel VidalGonzalez, Hubert Antkowiak.