Pierwsze tego lata sparingi mają za sobą piłkarze KKS-u Kalisz. W minioną środę, w Bełchatowie zremisowali z tamtejszym GKS-em 1:1, z kolei w sobotę padł bezbramkowy w remis w spotkaniu z Pogonią Nowe Skalmierzyce.

Article dsc 8805  copy External article

Dla podopiecznych Piotra Morawskiego, którzy przygotowania do nowego sezonu wznowili zaledwie dwa dni wcześniej, środowe starcie z drugoligowcem z Bełchatowa, trenującym już od tygodnia, było niezłym sprawdzianem. Zwłaszcza dla zawodników testowanych. A tych w szeregach „trójkolorowych” pojawiło się dość sporo. Kaliski szkoleniowiec postanowił nieco poeksperymentować składem, tak więc w wyjściowej jedenastce, spośród zawodników występujących w poprzedniej rundzie, zobaczyliśmy jedynie Mateusza Gawlika, Michała Grześka, Błażeja Ciesielskiego, Marcina Lisa i Rafała Jankowskiego.

Lepiej w mecz weszli gospodarze. Wynik, w 14. minucie otworzył Dawid Flaszka, który celnie główkował po wrzutce z rzutu wolnego, pokonując testowanego bramkarza KKS-u. Na pięć minut przed przerwą przyjezdni doprowadzili do remisu. Rzut karny pewnie wyegzekwował Rafał Jankowski. W drugiej połowie wynik spotkania nie uległ zmianie.

Remisem, tyle że bezbramkowym, zakończył się natomiast sobotni, wyjazdowy sparing KKS-u z Pogonią Nowe Skalmierzyce. W tym spotkaniu trener Morawski dał pograć kolejnej grupie zawodników, starających się o angaż w szeregach kaliskiego trzecioligowca. Znalazł się wśród nich m.in., doskonale znany w kaliskim środowisku piłkarskim, Przemysław Balcerzak, który rundę wiosenną spędził na wypożyczeniu w zespole z Nowych Skalmierzyc. On też miał, już w pierwszej połowie sobotniego meczu, najbardziej klarowną, wręcz idealną do zdobycia gola sytuację, której niestety nie zdołał wykorzystać.

Swoją szansę, w drugiej połowie, zmarnowali też gospodarze, a chłodną głowę zachował tym razem testowany bramkarz KKS-u, intuicyjnie zatrzymując zmierzającą do bramki futbolówkę.
W najbliższym tygodniu czekają kakaesiaków kolejne sprawdziany. W środę, w Łodzi zagrają mecz z miejscowym ŁKS-em, w piątek z Miedzią II Legnica, z kolei w sobotę ze Stalą Brzeg.

05.07.2017, boczne boisko stadionu GKS Bełchatów
GKS Bełchatów – KKS Kalisz 1:1 (1:1)
1:0 Dawid Flaszka 14. min, 1:1 Rafał Jankowski 40. min

GKS Bełchatów (I połowa): Arkadiusz Moczadło – Kamil Szubertowski, Krzysztof Michalak, Filip Kendzia, Bartłomiej Zieliński, Patryk Janasik, Patryk Rachwał, Robert Chwastek, Emile Thiakane, Dawid Flaszka, Piotr Giel.
GKS Bełchatów (II połowa): Maciej Bąbel – Adrian Klepczyński, Filip Kendzia, Marcin Grolik, Marcin Pigiel, Bartłomiej Bartosiak, Marcin Garuch, Marcin Ryszka, Michał Ciarkowski, Łukasz Pietroń, Tomasz Gomola.

KKS Kalisz (I połowa): zawodnik testowany – zawodnik testowany, Mateusz Gawlik (30. Michał Grzesiek), Marcin Lis, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Błażej Ciesielski, Rafał Jankowski, zawodnik testowany.
KKS Kalisz (II połowa): Jędrzej Dorynek – Dominik Domagalski, Marcin Lis (60. Mateusz Gawlik), Michał Grzesiek, Łukasz Grabowski, Stayko Stoychev, Jakub Budrowski, Konrad Chojnacki, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Miłosz Matuszewski.

08.07.2017, boisko w Nowych Skalmierzycach
Pogoń Nowe Skalmierzyce – KKS Kalisz 0:0
KKS Kalisz (I połowa): Jędrzej Dorynek – zawodnik testowany, zawodnik testowany, Marcin Lis, zawodnik testowany, Mateusz Gawlik, zawodnik testowany, Konrad Chojnacki, Przemysław Balcerzak (30. Miłosz Matuszewski), Miłosz Matuszewski (15. Patryk Palat), Rafał Jankowski.
KKS Kalisz (II połowa): zawodnik testowany – Dominik Domagalski, Michał Grzesiek, Damian Matczak, Łukasz Grabowski, Jakub Budrowski, zawodnik testowany, Błażej Ciesielski, Stayko Stoychev, zawodnik testowany, zawodnik testowany.

Filmowy Poranek z Krecikiem i Pandą w Heliosie! ...