Schronisko dla bezdomnych mężczyzn im. Św. Brata Alberta, Koło w Kaliszu otrzymało z Samorządu Województwa Wielkopolskiego dwa komputery stacjonarne marki Dell. Podczas spotkania przekazano także książki w ramach akcji „Podaruj książce drugie życie”. Ponadto pracownicy CWRKDiZ w Kaliszu od marca przeprowadzą indywidualne konsultacje doradztwa zawodowego, aby aktywizować mieszkających w schronisku mężczyzn.

Article czo%c5%82o
fot. Paweł Kołeczko - Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Kaliskie

- To dla nas ogromna radość i wzruszenie. Pamiętam swoją rozmowę w ubiegłym roku z Panią Marszałek podczas innej, również zaskakującej dla nas inicjatywy – przekazania materacy, kocy i poduszek na potrzeby naszej placówki. Podczas tamtego spotkania i rozmów na temat naszych potrzeb mówiłem o tym, że marzeniem byłoby, gdyby podopieczni mogli nauczyć się korzystać z komputera i internetu. Do dziś pamiętam słowa Pani Marszałek – „Marzenia są po to, by je spełniać”. Minęło kilka miesięcy i marzenia się spełniły. To niesamowite – wspomina ze wzruszeniem Paweł Kołeczko, Prezes kaliskiego koła.

Przekazany sprzęt komputerowy to dwa komputery stacjonarne marki Dell, które przez ostatnie lata służyły na potrzeby Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

- W wyniku wymiany zamortyzowanego sprzętu komputerowego na nowy, zaistniała możliwość przekazania dotychczasowego sprzętu tym, którzy go potrzebują. Uważam, że każda rzecz zasługuje na „drugie życie”. Nieważne czy mówimy o książkach, ubraniach, czy o komputerach. Jest tak wiele osób i instytucji, dla których tego typu pomoc może okazać się kluczowa – mówi Marzena Wodzińska Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego – Te komputery są sprawne i spokojnie wystarczą na zaspokojenie potrzeb podopiecznych schroniska. Chcemy dać im nowe życie i wykorzystać między innymi do umożliwienia Panom aktywnego włączenia się w życie społeczne – dodaje.

Oprócz komputerów mieszkańcy schroniska zostali również obdarowani wieloma różnorodnymi książkami, które w ramach regionalnej akcji „Podaruj książce drugie życie” przekazała Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu.

Podczas spotkania, w którym nie bez przypadku uczestniczyli pracownicy Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu został także omówiony program wsparcia dla Schroniska w zakresie doradztwa zawodowego i wszelkich działań, mających na celu włączenie przebywających w placówce mężczyzn w życie społeczne i zawodowe. Już od marca CWRKDiZ w Kaliszu rozpocznie realizację tych zadań, zaczynając od konsultacji indywidualnych doradcy zawodowego z każdym podopiecznym, między innymi z wykorzystaniem innowacyjnego narzędzia badania predyspozycji zawodowych – testu on-line Achtnicha.

Zobacz także
Thumb 58381091 1189434297891720 5391852727368155136 n
Specjalne miejsca parkingowe przy kaliskim SOR. ...
Thumb article 3r4a9783
Trwa VIII Sesja Rady Miasta Kalisza
Thumb dsc 3045
ZNP zawiesza strajk nauczycieli od 27 kwietnia! ...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb logo haft140 lecie
Msm icon 30
Haft - firanki i zasłony ze 140-letnią tradycją
Thumb logoprzedszkola
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb logo  1
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb asen 3
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych, transport materiałów budow...
więcej»