Schronisko dla bezdomnych mężczyzn im. Św. Brata Alberta, Koło w Kaliszu otrzymało z Samorządu Województwa Wielkopolskiego dwa komputery stacjonarne marki Dell. Podczas spotkania przekazano także książki w ramach akcji „Podaruj książce drugie życie”. Ponadto pracownicy CWRKDiZ w Kaliszu od marca przeprowadzą indywidualne konsultacje doradztwa zawodowego, aby aktywizować mieszkających w schronisku mężczyzn.

Article czo%c5%82o
fot. Paweł Kołeczko - Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Kaliskie

- To dla nas ogromna radość i wzruszenie. Pamiętam swoją rozmowę w ubiegłym roku z Panią Marszałek podczas innej, również zaskakującej dla nas inicjatywy – przekazania materacy, kocy i poduszek na potrzeby naszej placówki. Podczas tamtego spotkania i rozmów na temat naszych potrzeb mówiłem o tym, że marzeniem byłoby, gdyby podopieczni mogli nauczyć się korzystać z komputera i internetu. Do dziś pamiętam słowa Pani Marszałek – „Marzenia są po to, by je spełniać”. Minęło kilka miesięcy i marzenia się spełniły. To niesamowite – wspomina ze wzruszeniem Paweł Kołeczko, Prezes kaliskiego koła.

Przekazany sprzęt komputerowy to dwa komputery stacjonarne marki Dell, które przez ostatnie lata służyły na potrzeby Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

- W wyniku wymiany zamortyzowanego sprzętu komputerowego na nowy, zaistniała możliwość przekazania dotychczasowego sprzętu tym, którzy go potrzebują. Uważam, że każda rzecz zasługuje na „drugie życie”. Nieważne czy mówimy o książkach, ubraniach, czy o komputerach. Jest tak wiele osób i instytucji, dla których tego typu pomoc może okazać się kluczowa – mówi Marzena Wodzińska Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego – Te komputery są sprawne i spokojnie wystarczą na zaspokojenie potrzeb podopiecznych schroniska. Chcemy dać im nowe życie i wykorzystać między innymi do umożliwienia Panom aktywnego włączenia się w życie społeczne – dodaje.

Oprócz komputerów mieszkańcy schroniska zostali również obdarowani wieloma różnorodnymi książkami, które w ramach regionalnej akcji „Podaruj książce drugie życie” przekazała Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu.

Podczas spotkania, w którym nie bez przypadku uczestniczyli pracownicy Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu został także omówiony program wsparcia dla Schroniska w zakresie doradztwa zawodowego i wszelkich działań, mających na celu włączenie przebywających w placówce mężczyzn w życie społeczne i zawodowe. Już od marca CWRKDiZ w Kaliszu rozpocznie realizację tych zadań, zaczynając od konsultacji indywidualnych doradcy zawodowego z każdym podopiecznym, między innymi z wykorzystaniem innowacyjnego narzędzia badania predyspozycji zawodowych – testu on-line Achtnicha.

Zobacz także
Thumb pit foto
Nowa usługa w rozliczeniu podatku „Twój e-PIT”
Thumb czo%c5%82o
50 lat pożycia małżeńskiego! Złote Gody w kalisk...
Thumb 016
Prelekcje dla najmłodszych z zakresu smogu

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
Thumb sieraszewski
Msm icon 30
SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO - Szkoła Tańca
Thumb asen 3
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych, transport materiałów budow...
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
więcej»
Bico australia 20131216 146n120