Kolejny weekend artystyczny na Rozmarku

2018-09-05 07:05:00 Stowarzyszenie Multi.Art

Stowarzyszenie Multi.Art zaprasza serdecznie na 12. Multi Art Festival – drugi weekend festiwalowy. Na wszystkie wydarzenia – wstęp wolny, w czwartek (6. września) wejście tylko z wejściówkami. Wejściówki na koncert możecie zarezerwować przez stronę internetową: bilety.cotucotam.pl. Poniżej aktywny link do rezerwacji. Ilość miejsc jest ograniczona. Link do rezerwacji wejściówek: bilety.cotucotam.pl/ticket-shop/show-event/112

Czwartek, 6 września

Slam poetycki + Szegetz – godz. 20.00/ Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego (wejście tylko z wejściówką)

Masz coś do powiedzenia, wykrzyczenia, ogłoszenia? Zjaw się – uczestnicy MultiArtu czekają na Twoją poezję. Zwyciężczyni lub zwycięzca zostanie wyłoniony po trzech rundach, trwających po 3 minuty. O tym kto zwycięży, zadecyduje publiczność. Oprócz nagrody głównej przewidziane są również wyróżnienia i nagrody książkowe, ufundowane przez wydawnictwo Krytyki Politycznej oraz Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zasady: 1. Trzy trzyminutowe rundy. 2. Możliwość używania rekwizytów. 3. Poezja wygłaszana bez jakiegokolwiek tła muzycznego. Podczas slamu zagrają i slam poprowadzą Szegetz.
Szegetz – to muzyczna inkarnacja slamera, który debiutował na Slamie im. Franciszka Rabelais w Gnieźnie by następnie wygrać duże turnieje takie jak Poznań Poetów, Miasto Poezji (Lublin) czy Wielki BUUMowy Slam Poetycki w Toruniu. Wcześniej członek duetu Destruenci łączącego spoken word z elektroniką i trąbką. Obecnie pracuje nad debiutanckim wydawnictwem rapowym pt. „Przedświt EP”. „Przedświt” to epka o porażkach, gapieniu się nocą w gwiazdy; o sarnach, miłości, chodzeniu po ulicy, oddechu i krwi. Stylistycznie nawiązuje od eksperymentalnego hip-hopu po atmosferyczne odmiany trapu, ale całość materiału charakteryzuje brzmienie, które łączy przestrzenność, brud, głębokie i przesterowane dźwięki.

Świetlicki, Gralak – koncert (po slamie poetyckim), Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego (wejście tylko z wejściówką)

Antoni „Ziut” Gralak – trębacz, kompozytor, producent muzyczny. Uznawany jest za jednego z najbardziej twórczych muzyków w kraju. Współpracował z legendarnymi formacjami Free Cooperation, Young Power oraz bliższych rockowi grup Sfora i Woo Boo Doo. Sławę zdobył jako współtwórca potęgi jazz-rockowej formacji Tie Break (zaliczanej do kultowych polskich grup). Kompozytor muzyki filmowej i teatralnej. Jako ceniony muzyk sesyjny współpracuje z czołówką jazzowej sceny i wieloma gwiazdami. Prowadzi dwa autorskie projekty (Graal i YeShe), a ich płyty należy zaliczyć do najbardziej interesujących kompozycji free jazzu. Podobnie jak kiedyś, tak i teraz przeciera nowe szlaki. Projekt o nazwie YeShe jest próba przeniesienia drum’n’bassowej estetyki, kojarzonej dotychczas głównie z muzyką klubową. W 1999 roku założył pracownię Jasnachmura (obecnie Fundacja Wspierania Kultury), gdzie realizowane są projekty multimedialne, filmowe, związane z kreacją wizerunku w sieci, koncertami i festiwalami. Marcin Świetlicki – poeta, powie-ściopisarz, wokalista zespołów Świetliki oraz Czarne Ciasteczka. Debiutował w 1992 r. tomem wierszy „Zimne kraje”. Do 2004 r. pracował jako korektor w „Tygodniku Powszechnym”. Przez pewien czas w duecie z Grzegorzem Dyduchem prowadził program telewizyjny „Pegaz”. W prozie pod własnym nazwiskiem zadebiutował w 2006 r., książkę „Dwanaście”. Dała ona początek trylogii kryminalnej, w której ukazały się tytuły „Trzynaście” i „Jedenaście”. Laureat licznych nagród literackich, m.in. im. Georga Trakla, Fundacji im. Kościelskich, Grand Prix w konkursie czasopisma „bruLion”, Paszportu „Polityki” (odmówił przyjęcia), Nagrody Literackiej GDYNIA. Kilkakrotnie nominowany do Nagrody Literackiej NIKE. Opublikował osiemnaście książek poetyckich, w tym m.in.: „Muzyka środka”, „Nieoczywiste”, „Wiersze”. Mieszka w Krakowie. Laureat licznych nagród literackich, m.in. Fundacji im. Kościelskich, Grand Prix w konkursie czasopisma „bruLion”, Paszportu „Polityki” (odmówił przyjęcia), Nagrody Literackiej GDYNIA (za „Jedenaście”). Kilkakrotnie nominowany do Nagrody Literackiej NIKE. Zagrał główną rolę w dramacie Wojciecha Smarzowskiego „Małżowina” (1998) oraz gościnnie pojawił się w filmie „Anioł w Krakowie”. (źr. ck.lublin.pl)

Sobota, 8 września

Pająki ludowe, Karolina Merska – warsztaty, godz. 11.00/ Skwer Historyczny Rozmarek

Podczas całodziennego warsztatu każdy z uczestników wykona kolorowego pająka z żytniej słomy i papieru, który pięknie ozdobi wnętrze. Ponadto Karolina zdradzi sekrety jak najlepiej wykonać różnorodne pompony z papieru.Ludowe dekoracje zwane pająkami, niedoceniane w Polsce, stały się ostatnio niezwykle popularne w Londynie dzięki działaniom Karoliny Merskiej. Włoskie Elle Decor jak i angielskie Elle Decoration wymieniają je jako jeden z ważniejszych trendów w 2017. Pająki, tradycyjnie wykonywane były z żytniej słomy i papieru. Począwszy od końca XIX wieku stały się popularną dekoracją wiejskich chat. Zawieszone w głównej izbie pod sufitem na okres Bożego Narodzenia, miały przynieść urodzaj i szczęście w Nowym Roku. Przyozdabiano nimi wnętrza również na Wielkanoc bądź inne uroczystości jak chrzest, ślub. Karolina Merska – Absolwentka Historii Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Urodzona w Lublinie, od 2007 mieszka w Londynie. Współzałożycielka grupy Deconstruction Project, działającej w latach 2010-2013, promującej kulturę polską na terenie Wielkiej Brytanii. Zafascynowana pająkami, tworzy je nieustannie. Uwielbia prowadzić warsztaty i cieszy ją myśl, iż ponad 100 pająków, wykonanych podczas jej zajęć zdobi teraz nie tylko londyńskie mieszkania. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2016.

Loesje – warsztaty, godz. 11.00 i 16.00/ Skwer Historyczny Rozmarek

Kreatywne pisanie Loesje pobudza twórcze myślenie, inspiruje do zabawy schematami językowymi i wyrażania swoich myśli w postaci krótkich, niekonwencjonalnych haseł. Spotkania rozwijają twórcze wykorzystywanie języka poprzez współdziałanie w grupie. Skłaniają do refleksji nad znaczeniem słów i ich możliwą wieloznacznością, uzależnioną od kontekstu wypowiedzi. Loesje [czyt. luszje], czyli po polsku Lusia, to imię młodej Holenderki, które od ponad 30 lat gości na czarno-białych plakatach z inspirującymi hasłami. Loesje to również grupa ludzi działających na całym świecie na rzecz kreatywności, wolności słowa, aktywizmu społecznego. Organizują warsztaty kreatywnego pisania, podczas których powstają plakaty w różnych językach, a także twórcze akcje w przestrzeni miejskiej. Więcej o Loesje, plakaty: www.loesje.pl, www.loesje.org.

KREATYWNE PISANIE (pierwsza część warsztatów, godz. 11.00) – warsztaty Loesje to zabawa skojarzeniami słownymi i pisanie krótkich tekstów, z których później wybierane są te najbardziej inspirujące. Po redakcji końcowej, wybrane teksty stworzą serię powarsztatowych plakatów. Warsztaty są otwarte tematycznie – piszemy na wszystkie tematy, jakie przyjdą nam do głowy.

REDAKCJA KOŃCOWA (druga część warsztatów, godz. 16.00) – w trakcie redakcji końcowej powstaną finalne brzmienia tekstów, które złożą się na nową serię charakterystycznych, czarno-białych plakatów Loesje.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować