W każdy wtorek lipca zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na 2. edycję wakacji z kulturą i sztuką. “Bajkowtorkowe” seanse filmowe, warsztaty i zabawy mają na celu zapoznanie dzieci z różnymi dziedzinami sztuki, pobudzanie artystycznej kreatywności oraz rozwój wyobraźni, zdolności plastycznych, aktorskich czy muzycznych

Article article dsc 7161
fot. BK

Bilety: Film w Kinie Centrum 8 zł, warsztaty i zabawy na placu przy CKiS wstęp wolny.

godz. 15.00 film w Kinie Centrum:

„Tęczowa Rubinka” – Kino Centrum

Tęczowa Rubinka jest taka jak wszystkie dzieci w jej wieku. Uwielbia podróże w głąb swojej wyobraźni, podczas których niesie pomoc swoim zabawkom. Gdy ktoś stamtąd potrzebuje pomocy, jej miś Ptyś sygnalizuje to migającym sercem na jego brzuszku i melodyjką. W czasie pobytu w Tęczowej Wiosce ( zwanej inaczej Krainą Tęczy) dziewczynka wciela się w rolę lekarza, fryzjera, szefa kuchni i strażaka, pomagając przyjaciołom wychodzić z opresji.

Bilety do kupienia: TUTAJ

godz. 16.00 – 19.00 warsztaty i zabawy z kulturą i sztuką na placu przy CKiS (wstęp wolny):

„Podwórko wyobraźni” – Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści

Gdy odkrywasz pasję, zaczyna być tak mocno związana z Tobą, że staje się ona częścią Twojego życia. Z pasji i miłości do życia stworzone zostało Muzeum Bajek Baśni i Opowieści, którego jestem opiekuńczym duchem – Michał Malinowski.

Michał Malinowski – opowiadacz, pedagog i pisarz. W 1997 roku wiedziony impulsem wyrusza do Papui Nowej Gwinei, gdzie spotyka tradycyjnych opowiadaczy i postanawia zarzucić dotychczasową pracę na rzecz poszukiwań i rozwoju tradycji słowa mówionego.

Poszukiwania rozpoczyna na Wydziale Folkloru i Mitologii na Harwardzie.

Wiedzę o storytellingu pogłębia podczas konsultacji u międzynarodowych ekspertów, ale też u licznych opowiadaczy z Indii, USA, Kanady czy krajów afrykańskich…

Kraina Bajkostworów

Bajkostwory to interaktywne pufy, wykonane z wysokogatunkowej skóry ekologicznej, o kształtach piesków, kotków czy afrykańskich zwierząt… Ich zadaniem jest interaktywne pobudzenie myślenia dziecka rozwój wyobraźni i sensoryki oraz rozwój kinestetyczny – fikołki, podskoki i inne szaleńcze zabawy to coś, co zajmie Twoje dziecko na długi czas i sprawi, że pokocha ono swoje bajkowe zwierzątko…

Bajkowe klocki MUBABAO

Klocki MuBaBaO to nowatorski pomysł połączenia zajęć kreacji mentalnej z kreacją motoryczną, sposób na pobudzenie u dziecka myślenia zarówno abstrakcyjnego jak i kontekstowego. Klocki mają rozmaite kształty i formy, dzięki czemu możliwe jest budowanie nawet wysokich i skomplikowanych konstrukcji.

„Podwodna przygoda Tolka i Felka” – duet Graf & Wypych
Terapeutyczny Teatr Magiczny – TherapyArt stworzony przez instruktorki teatralne: Agnieszkę Wypych oraz Majkę Graf angażuje się w działalność społeczną na rzecz dzieci i młodzieży.

Podwodna przygoda Tolka i Felka spektakl – przygoda z opowieścią.

„Ruszamy w przestworza” – TwojRobot.pl
Warsztaty i zabawy konstrukcyjne z klockami lego, mające na celu pobudzenie wyobraźni przestrzennej i manualnej dziecka.

Budujemy statek kosmiczny wykorzystując przy tym kilka zestawów klocków, z których powstaną moduły, finalnie połączone w jedną dużą konstrukcję.

„W stronę tęczy” – Uciechowo

- zabawy animacyjne z folią
- latające kolorowe balony
- zabawy z wiatrem
- foliowe latawce

„Rubinka w kosmosie” – Była sobie Podróż

„Była sobie podróż” – to historia jednego marzenia, które urosło w sercu Karoliny Bazan i wykiełkowało. To marzenie, które zamieniła w zamiar. Jej misją jest praca z dziećmi i młodzieżą i kreowanie w nich postawy, że wszystko, absolutnie wszystko jest w życiu możliwe. Pragnie dzielić się radością, optymizmem i wiarą w marzenia. Marzenia nie spełniają się same, marzenia się spełnia dając z siebie wszystko.

„Papierowa lala idzie na bal”- Patrycja Maszak

Patrycja Maszak – Grafik, malarz, rysownik. Od niedawna absolwentka poznańskiego Collegium da Vinci na kierunku grafika projektowa.

Papierowa lala idzie na bal

warsztaty plastyczne tworzenia lalek z papieru, balowych sukien i makijaży.

„Torba pełna kolorów” – Karolina Zuchniak

Jestem oligofrenopedagogiem, wieloletnim pracownikiem Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego. Praca z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie prowokuje do kreatywnego działania i poszukiwania nowych form artystycznych. W moim przypadku to idealne połączenie pasji i pracy zawodowej. Chcąc dotrzeć do świadomości moich uczniów, staram się rozbudzić poczucie ich estetyki. Nadawanie przedmiotom nowej formy, nowego przeznaczenia, czy wreszcie nowego życia sprawia, że świat wokół nas staje się jeszcze ciekawszy. Tak modny ostatnio trend ekologiczny jest idealną bazą do tworzenia ładniejszego świata z przedmiotami , które chcę uratować od zapomnienia. Dla mnie wszystko co drewniane, naturalne, zrobione własnoręcznie jest PIĘKNE. Szczęśliwy ten, kto podobnie jak ja znajdzie także w tych ,, nowych ‘’ starych przedmiotach dusze i cieszyć się będzie możliwością obcowania z nimi – Karolina Zuchniak.

Torba pełna kolorów

Podczas warsztatów dzieci będą mogły poczuć się jak projektanci niepowtarzalnych, praktycznych i ekologicznych toreb. Zaprojektują i wykonają według własnego pomysłu torbę, która posłuży im przez długi czas. Twórcy będą mogli przy użyciu specjalnych farb stworzyć niepowtarzalne „Rubinkowe” torby na zakupy.

Poprzez zabawę wyobraźnią i paletę barw warsztaty mają edukować, uświadamiać najmłodsze pokolenie, które poprzez najmniejsze działania ma wpływ na wygląd naszej planety. Forma warsztatowa sprzyja stworzeniu dobrego klimatu do nauki postaw proekologicznych, a przede wszystkim zachęca uczestników do odpowiedzialnych i świadomych zachowań.

„Kolaże z Rubinkowej Krainy” – Karolina Czepkiewicz i Magdalena Jarek / Studium Animatorów Kultury w Kaliszu.

Karolina Czepkiewicz – absolwentka filologii polskiej na WP-A UAM (specjalność dziennikarstwo i kreowanie wizerunku), świeżo upieczony grafik komputerowy a do tego miłośnik kultury – w szczególności kina, teatru i literatury. Przyszły animator działań teatralnych i filmowych (słuchaczka Studium Animatorów Kultury w Kaliszu). Uważny obserwator rzeczywistości z głową pełną pomysłów. Uważa, że najlepiej uczyć się przez doświadczanie, dlatego bierze udział w różnych warsztatach, wolontariatach i innych ciekawych projektach, które tworzą równie ciekawi i interesujący ludzie.

Magdalena Jarek – tańczy od wielu lat (m.in. taniec współczesny), początujacy aktor i przyszły animator działań teatralych. Jej celem jest pobudzanie ludzi do działań artystycznych poprzez dobrą zabawę. Ma masę pozytywnej energii. Uwielbia pracę z dziećmi oraz naleśniki z bitą śmietaną.

Kolaże z Rubinkowej Krainy

warsztaty z tworzenia kolażu rozwijają małą motorykę i pobudzają dziecięcą wyobraźnię. Każde dziecko będzie mogło poczuć się jak prawdziwy artysta wykonując swój własny kolaż. Podczas warsztatów dzieci przekonają się, że stara gazeta z obrazkami to kopalnia artystycznych skarbów, z których można zrobic coś wyjątkowego. Prace inspirowane będą opowieściami z Rubinkowej Krainy.

„TĘCZOmalowanie” dziecięcych buziek – Marta Kaczmarek & Beata Solińska

Marta Kaczmarek plastyk, projektantka mody, pedagog. Na co dzień uczy dzieci kreatywnego podejścia do sztuki.

Beata Solińska plastyk, oligofrenopedagog. Prowadzi zajęcia plastyczne w MDK. Jej praca to równocześnie pasja. Lubi świat kolorowy,usłany dziecięcymi uśmiechami. TĘCZOmalowanie – artystyczne kolorowanie dziecięcych buziek we wszystkich barwach tęczy…

„KREDOWISKO”

uwolniony asfalt i nie tylko… do swobodnego rysowania kolorową kredą Rubinkowej krainy…

„Co powinnam założyć?” – Kącik malucha z wydawnictwem Martel
Pomóż modelce wybrać strój!

Pomóż Rubince wybrać co ma założyć na bal.

Kącik malucha – proste zadania dla najmłodszych i ich opiekunów z nagrodami od wydawnictwa „Martel”. Stoisko wydawnictwa „Martel”, ksiażki dla dzieci do nabycia w dobrej „bajkowtorkowej” cenie.

„FOTObajka”

Rubinka robi zdjęcia – zostań postacią z bajki, rodzinne bajkowe fotki

„Strefa relaksu”

do wyboru KAWIARENKA na tarasie lub „KOCYKOWANIE” na trawie w cieniu drzew (kocyki, leżaki we własnym zakresie)

A w kawiarni pyszna kawa i ciastko w „bajkowtorkowej” cenie!

„Uwolniona książka”
miła niespodzianka od Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu w postaci „uwolnionych książek”

„Golden Live lody naturalne”

Zapraszamy również na pyszne lody, watę cukrową i popcorn

W przypadku deszczowej pogody

„RUBINKOWA KRAINA TĘCZY „ zaprasza do wnętrz budynku CKiS.

Warsztaty odbędą się wówczas w formie ograniczonej, dostosowanej do wielkości pomieszczeń…

Dołącz do naszego wydarzenia na facebook: TUTAJ

Zobacz także
Thumb 2560x1080
Będzie przerwa w składaniu wniosków o e-Dowód pr...
Thumb czo%c5%82o
Osiedlowa burza mózgów u prezydenta
Thumb img 0348
Policyjny pościg na DK12. Mężczyzna był poszukiw...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb zrzut ekranu 2010 11 28  godz. 19.57.34  article
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb 2
Msm icon 30
Restauracja Pałac Tłokinia
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
więcej»
Bico australia 20131216 146n120