Koniec zwycięskiej serii. KKS uległ Kotwicy.

2017-11-14 07:15:00 Karina Zachara

Zespół Kotwicy Kołobrzeg przerwał trwającą od 9 września serię meczów bez porażki piłkarzy KKS-u. W niedzielę, na stadionie przy Wale Matejki, kaliszanie ulegli gościom 0:1.

Kibice, którzy ponownie licznie stawili się na stadionie, opuszczali go – podobnie zresztą jak zespół Trójkolorowych – ze sporym niedosytem. Był to bowiem ostatni z meczów jaki w rundzie jesiennej podopieczni Piotra Morawskiego rozegrali przed własną publicznością, nic więc dziwnego, że życzeniem jednych i drugich było zakończyć go korzystnym rezultatem. Planu nie udało się niestety zrealizować. O wszystkim zdecydował jeden, wykorzystany przez rywali rzut karny.

Mimo, iż zawodnicy KKS-u od pierwszego gwizdka starali się przejąć kontrolę nad spotkaniem i utrzymywali się przy piłce częściej niż przeciwnik, okazji do zdobycia gola stworzyli jak na lekarstwo. Pierwszy strzał, który mógł stanowić jakiekolwiek zagrożenie oddali dopiero tuż przed przerwą, w doliczonym czasie gry. Piłkę, efektowną przewrotką próbował umieścić w bramce Robert Tunkiewicz, ale golkiper gości Marcin Michalak nie dał się zaskoczyć.

Nieco bardziej czujny musiał być natomiast Oskar Pogorzelec, bo przyjezdni też szukali swoich szans, od czasu do czasu wyprowadzając umiejętne kontry. Groźnie zrobiło się zwłaszcza w 28. minucie, ale wtedy kaliskiego bramkarza wyręczył Mateusz Gawlik, wybijając futbolówkę z linii bramkowej. Dobra passa Pogorzelca, któremu od ośmiu meczów udało się zachować czyste konto, przerwana została w 76. minucie. Radosław Łepski faulował Mateusza Świechowskiego, a arbiter prowadzący spotkanie bez wahania wskazał na „wapno”. Piłkę w siatce, pewnym strzałem z jedenastego metra, umieścił Mateusz Słodowy.

Skuteczna odpowiedź ze strony gospodarzy nie padła. Nie pomogły nawet zmiany w ofensywie. Christian Nnamani i Rafał Jankowski, choć popracowali aktywnie, wynik nie uległ zmianie.

Przed zakończeniem rundy jesiennej kaliszanom pozostało do rozegrania tylko jedno spotkanie. Nadal mają szanse wskoczyć na pozycję lidera, ale zadanie przed nimi bardzo trudne, bo w niedzielę w Szczecinie zmierzą się z drugim w tabeli Świtem Skolwin.