„Kościuszko” na medal !

2015-06-11 17:42:00 Waldemar Olszyna

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki po raz kolejny potwierdzili swój prymat w Wielkopolsce zdobywając medale podczas Igrzysk Młodzieży Szkolnej w ramach XVI LICEALIADY.

W Poznaniu, 8 czerwca odbył się finał wojewódzki w streetballu chłopców, podczas którego podopieczni Waldemara Olszyny zdobyli srebrny medal ulegając w Wielkim Finale tylko drużynie z Konina. Jest to pierwszy historyczny medal w koszykówce chłopców drużyny z miasta Kalisza. Skład drużyny II LO –Jan Budziński, Bartosz Abkowicz, Michał Pertkiewicz.

9 czerwca w Żerkowie odbył się finał wojewódzki w biegach przełajowych. Jedyny medal dla miasta Kalisza zdobyła uczennica II LO im. T. Kościuszki – Anna Przyjazna w biegu na dystansie 1500 m.

Niewiele brakło do medalu Krzysztofowi Filarowi z II LO, który zajął IV miejsce w biegu na 2000 m. Zawodnicy na co dzień trenują w UKS 12 Kalisz.
Warto dodać, że w zawodach wzięła udział rekordowa liczba uczniów – około 1200 osób we wszystkich kategoriach wiekowych.