Article cam03136 External article
fot. Ze zbiorów PBP KP w Kaliszu
Rozpoczął się kolejny sezon lekcji bibliotecznych organizowanych przez PBP Książnicę Pedagogiczną im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu. Jak co roku zgłaszają się nauczyciele, zainteresowani skorzystaniem z naszej szerokiej oferty edukacyjnej. I właśnie w czwartek, 26 października 2017 r. odwiedziła nas liczna, 60 osobowa grupa uczniów ze SP w Godzieszach. Dzieci wysłuchały prelekcji i obejrzały prezentację multimedialną pt. „Z jakich podręczników uczyli się nasi dziadkowie”. Miały okazję obejrzeć najstarsze i najciekawsze stare podręczniki, znajdujące się w zbiorach naszej biblioteki. Ponadto zwiedziły Dział Zbiorów Specjalnych ze stałą ekspozycją „Szkolnej ławy czar”. Niemałą atrakcją była wizyta w pracowni kaliskiego artysty Władysława Kościelniaka. Jest to znajdująca się w budynku Książnicy, odtworzona z możliwie wszystkimi szczegółami, pracownia sławnego kaliszanina. Na zakończenie wizyty, uczniowie z Godziesz zwiedzili Wypożyczalnię i Czytelnię, gdzie zapoznali się z zasadami funkcjonowania i korzystania z tych działów, poznali katalogi biblioteczne (zarówno online jak i tradycyjne) i ich rolę w poszukiwaniu literatury oraz podziwiali „rarytasy biblioteczne” znajdujące się w Czytelni. Na pamiątkę wizyty uczniowie otrzymali ciekawe zakładki, które zachęcą do czytania książek oraz ułatwią kontakt z naszą biblioteką w przyszłości. Nauczycieli, zainteresowanych lekcjami bibliotecznymi w PBP Książnicy Pedagogicznej im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu, prosimy o kontakt: wypozyczalnia@kp.kalisz.pl, 62 767 68 83.
Zobacz także
Thumb 42140300 498039813939720 5400947342092271616 n
130 nowych drzew przy ul. Inwestorskiej
Thumb plakat zupt teatr kalisz 1
Kaliski Teatr dostępny także dla osób niewidomyc...
Thumb img 6236
"Mieszkanie Plus" i "Czyste powietrze" - Od przy...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb obrazek 4
Msm icon 30
NZOZ Dentical
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
Thumb zdjecie 2
Msm icon 30
Organizacja Imprez Turystycznych ,,BŁĘKITNA’’
więcej»
Bico australia 20131216 146n120