Lekkoatleci w wielkopolskiej czołówce

2017-06-20 13:00:00 Karina Zachara

7 medali przywieźli z Mistrzostw Wielkopolski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce zawodnicy UKS 12 Kalisz. Na najwyższym stopniu podium dwukrotnie stawały nasze skoczkinie wzwyż.

Rywalizacja odbywała się na stadionie Olimpii w Poznaniu i dla reprezentantów kaliskiej „Dwunastki” nad wyraz pomyślnie. Dwa złote krążki wywalczyły dziewczęta startujące w skoku wzwyż. W kategorii juniorek wygrała Patrycja Skoczylas, a tym razem do zwycięstwa wystarczył jej wynik 170 cm. Z kolei w kategorii juniorek młodszych triumfowała Natalia Janiak, która pokonała poprzeczkę na wysokości 150 cm. Świetną „życiówką” w skoku w dal popisał się Damian Śniegula . Wynikiem 6.42 m nasz junior młodszy zapewnił sobie miejsce na drugim stopniu podium. Całą trójka medalistów to podopieczni trenerki Adrianny Wange.

Doskonale spisali się również zawodnicy trenera Marcina Małeckiego, którzy przywieźli cztery medale. Drugi w rzucie oszczepem, z wynikiem 40.48 m, był Piotr Secler. Brąz wywalczyli: Anna Smolarek w pchnięciu kulą 10.09 m (rekord życiowy) oraz Patryka Sipka w pchnięciu kulą (14.33 m) i rzucie dyskiem(41.86 m).