Jeżeli mówimy o świecie fortepianów, to trzeba mówić o Kaliszu. To jest europejskie centrum renowacji fortepianów i tutaj ludzie się na tym znają. – mówi Leszek Możdżer, pianista jazzowy przed piątkowym koncertem z Filharmonią Kaliską.

Article czo o
fot. D. Hofman

Leszek Możdżer gości w Kaliszu i razem z Adamem Klockiem, dyrygentem i dyrektorem Filharmonii Kaliskiej, intensywnie pracuje przed wieczornym koncertem. Leszek, po dwóch próbach z orkiestrą, mówi – Chemia w zespole jest bardzo wyczuwalna. Widać, że każdy czuje się tutaj odpowiedzialny. Adam Klocek dodaje – Z Leszkiem graliśmy już w zeszłym roku w Szczecinie. Wiemy, czego się po sobie spodziewać.

Muzyk opowiada także o swoich wrażeniach związanych z miastem – Kalisz to miasto fortepianmistrzów, techników fortepianowych, stroicieli. Niedaleko na ul. Rolnej znajduje się jedyny „supermarket” z częściami fortepianowymi, gdzie można przejść się z koszykiem między regałami i dostać wszystkie możliwe części, od baryłek po filc. Tutaj ludzie znają się na fortepianach. Za każdym razem kiedy tu jestem i odwiedzam zaprzyjaźnione warsztaty, uczę się czegoś nowego.

Leszek Możdżer i Orkiestra Symfoniczna w Filharmonii Kaliskiej, pod batutą Adama Klocka, zagrają 16 lutego o 19:30. Zmierzą się z utworami fortepianowymi Mauricio Ravela przełożonymi na orkiestrę symfoniczną oraz z kompozycjami Możdżera z najnowszej płyty w zupełnie nowej stylizacji. – Wykonywanie utworów dedykowanych orkiestrze barokowej w aranżacji współczesnej orkiestry symfonicznej to dla mnie osobiście odkrycie. Usłyszeć je w takiej wersji to odświeżające przeżycie. – przyznaje pianista.

Piątkowy koncert to także inauguracja nowego fortepianu kupionego przez Filharmonię Kaliską w zeszłym roku, na którym zagra gwiazda wieczoru.

Zobacz także
Thumb czo%c5%82o
Gala finałowa konkursu ekologicznego „Cztery por...
Thumb dsc06599
Poseł Jerzy Kozłowski kandydatem Kukiz’15 na pre...
Thumb article article policja
Ciało mężczyzny przy ul. Harcerskiej. Policję za...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb zdjecie 2
Msm icon 30
Organizacja Imprez Turystycznych ,,BŁĘKITNA’’
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb zrzut ekranu 2010 11 28  godz. 19.57.34  article
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
więcej»
Bico australia 20131216 146n120