Lewica Razem chce Zielonego Nowego Ładu dla Europy

2019-04-27 15:00:00 red

Beata Błażejczak-Kleczewska i Konrad Nowacki kandydaci Lewicy Razem w wyborach do Parlamentu Europejskiego przedstawili swoje główne cele i założenia. Wśród postulatów z którymi chcą wejść do Europarlamentu są zielone inwestycje i ochrona przyrody, równy udział w bogactwie Europy i ochrona praw pracowniczych.

fot. MW
fot. MW

Beata Błażejczak-Kleczewska skupia się nad zmianami w ramach Zielonego Nowego Ładu dla Europy – Startuję w wyborach do Parlamentu Europejskiego, bo zależy mi, żeby Unia Europejska, w tym Polska, była lepszym miejscem do życia. Chcę Unii Europejskiej bardziej sprawiedliwej, dbającej o ludzi dyskryminowanych, zepchniętych na margines oraz o czyste powietrze. Jestem za Nowym Zielonym Ładem dla Polski i dla Unii Europejskiej. Razem jesteśmy silniejsi i możemy lepiej przestrzegać pilnowania naszych praw. Możemy współpracować walcząc o czyste powietrze i zmiany ekonomiczne w ramach Zielonego Nowego Ładu dla Europy (Green New Deal) – mówi Beata Błażejczak-Kleczewska.

Kandydatka Lewicy Razem w ciągu najbliższych 5 lat chcą inwestować 500 miliardów euro rocznie w ochronę klimatu w ramach programu „Green New Deal”. Proponowane inwestycje to przede wszystkim:
- transformacja energetyczna w Europie środkowej i południowej, zwłaszcza poprzez wspieranie ekspansji odnawialnych źródeł energii oraz badań nad technologiami ekologicznymi w całej Europie,
- rozbudowa sieci ciepłowniczych, wymiana urządzeń grzewczych oraz termomodernizacja wszystkich budynków, mające dodatkowo na celu (jakże istotną dla Kalisza) eliminację smogu z naszych miast,
- restrukturyzacja sektora transportu wraz z intensywną budową szybkich połączeń kolejowych oraz rozwojem elektromobilności

Inwestycje te według kandydatków mają doprowadzić do znacznego przyspieszenia gospodarczego oraz powstania tysięcy dobrze płatnych i pewnych miejsc pracy. Program będzie rozwijał projekty lokalne w porozumieniu z miastami i gminami. W szczególności w regionach węglowych celem jest zapewnienie tworzenia nowych miejsc pracy w ekologicznych gałęziach przemysłu.

- Niezwykle istotnym punktem dla naszego miasta jest elektromobilność. Nasz klaster lotniczy to wielkie zasoby specjalistów i technologii, które mogą być wykorzystane zarówno przy produkcji naszych, polskich samochodów elektrycznych, jak i w niedalekiej przyszłości- samolotów elektrycznych, nad którymi pracuje już ok 140 firm na całym świecie. W tej chwili mamy szanse stać się liderem w tych obszarach, dając Kaliszowi liczne miejsca pracy i tak potrzebny rozwój – mówi Błażejczak-Kleczewska.

Według Lewicy Razem Zielony nowy ład znacznie zmniejszy nierówności pomiędzy poszczególnymi państwami członkowskimi Unii Europejskiej.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować