W środę, 10 października w kaliskiej Komodzie Club, za sprawą dwóch wyjątkowych gości, odbyła się wyjątkowa „Kulturalna Środa”. Spotkaliśmy się ze znaną pisarką i podróżniczką Katarzyną Georgiou oraz kaliską formacją saksofonową „Calisia Saxophone Quartet".

Article dsc 2749
fot. Arek Szymański

W recepcji Komody Club na kaliszan oczekiwała autorka ze swymi książkami oraz indywidualnymi rozmowami.

W instrumentalnym repertuarze usłyszeliśy znanych kaliskich muzyków z „Calisia Saxophone Quartet”. Była to okazja nie tylko do wspomnień, posłuchania muzyki ale i spotkań ze znanymi kaliskimi muzykami.

Po zakończonym koncercie, przyszedł czas na autorskie opowieści z kraju klonowego liścia o Indianach i emigrandzkich przygodach. Katarzyna Georgiou zaprezentowała slajdy, ceremonialne okadzanie szałwią a wszystko w tle dźwięków muzyki indiańskiej. Nie zabrakło oryginalnych ubrań, obuwia, instrumentów oraz eksponatów sztuki i biżuterii indiańskiej.

Katarzyna Georgiou jest wrocławską poetką, autorką tomików Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem (Wrocław 2013) i Dychotomia Mojej Kobiecej Natury (Tolkmicko 2010), czterech tomików wierszy dla dzieci; Strefa Bałaganu (Wrocław 2013)czy Dziecięcy Świat – wiersze dla smyków z wyobraźnią (Tolkmicko 2010).

Pracuje z dziećmi jako anglista w Niepublicznym Zespole Edukacyjnym „Alis” we Wrocławiu, a zainicjowane i propagowane przez nią warsztaty literacko-plastyczne, prowadzone z twórczym zaangażowaniem w wielu bibliotekach publicznych, domach kultury, szkołach i przedszkolach oraz placówkach środowiskowych w całej Polsce są wyjątkowo cenione.

Autorka czynnie uczestniczy w działających Kręgach Kobiecych i wielu warsztatach rozwoju osobistego. Jest członkinią Stowarzyszenia Autorów Polskich, Stowarzyszenia Sztukater odpowiedzialną za kontakty międzynarodowe i tłumaczenia anglojęzyczne. Podczas ostatniej wizyty znanego pisarza Grahama Mastertona była jego tłumaczką podczas wydarzenia LiteraTura II we Wrocławiu i Strzelinie.

Wiele lat spędziła na emigracji w Kanadzie, gdzie pracowała jako nauczyciel wychowania przedszkolnego w szkole laboratoryjnej Seneca College Lab School oraz jako wykładowca kursów ECE w Seneca College w Toronto. Ma również w swoim dorobku ponad 10 odczytów z warsztatami praktycznymi na temat projektów edukacyjnych z małymi dziećmi i edukacji sensoryczno-motorycznej na międzynarodowych konferencjach pedagogicznych organizacji zawodowej Association of Eary Childhood Education. Pobyt w Kanadzie to dla niej także okres fascynacji naukami i kulturą Indian.

„Calisia Saxophone Quartet". Zespół tworzy czterech muzyków:

Jacek Konopczyński – saksofon sopranowy oraz altowy
Henryk Siuda – saksofon altowy
Włodzimierz Majonek – saksofon tenorowy
Dariusz Wypych – saksofon barytonowy.

Zespół powstał w październiku 2008 roku i od tego czasu kilkakrotnie koncertował m. in. w kaliskim teatrze podczas podsumowania finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w czasie obchodów Święta Miasta Kalisza czy w Poznaniu w ramach Poranków muzycznych.

Zobacz także
Thumb czo%c5%82o
Dzień Matki i Dziecka na Zawodziu [Zdjęcia]
Thumb woda
Teraz za wodę zapłacisz na poczcie bez dodatkowy...
Thumb czo%c5%82o
Bezpłatne badania USG i USG 4D z okazji Dnia Mam...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb logo
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb borowiak nieruchomos%cc%81ci kalisz logo
Msm icon 30
Borowiak Nieruchomości
więcej»