W środę, 10 października w kaliskiej Komodzie Club, za sprawą dwóch wyjątkowych gości, odbyła się wyjątkowa „Kulturalna Środa”. Spotkaliśmy się ze znaną pisarką i podróżniczką Katarzyną Georgiou oraz kaliską formacją saksofonową „Calisia Saxophone Quartet".

Article dsc 2749
fot. Arek Szymański

W recepcji Komody Club na kaliszan oczekiwała autorka ze swymi książkami oraz indywidualnymi rozmowami.

W instrumentalnym repertuarze usłyszeliśy znanych kaliskich muzyków z „Calisia Saxophone Quartet”. Była to okazja nie tylko do wspomnień, posłuchania muzyki ale i spotkań ze znanymi kaliskimi muzykami.

Po zakończonym koncercie, przyszedł czas na autorskie opowieści z kraju klonowego liścia o Indianach i emigrandzkich przygodach. Katarzyna Georgiou zaprezentowała slajdy, ceremonialne okadzanie szałwią a wszystko w tle dźwięków muzyki indiańskiej. Nie zabrakło oryginalnych ubrań, obuwia, instrumentów oraz eksponatów sztuki i biżuterii indiańskiej.

Katarzyna Georgiou jest wrocławską poetką, autorką tomików Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem (Wrocław 2013) i Dychotomia Mojej Kobiecej Natury (Tolkmicko 2010), czterech tomików wierszy dla dzieci; Strefa Bałaganu (Wrocław 2013)czy Dziecięcy Świat – wiersze dla smyków z wyobraźnią (Tolkmicko 2010).

Pracuje z dziećmi jako anglista w Niepublicznym Zespole Edukacyjnym „Alis” we Wrocławiu, a zainicjowane i propagowane przez nią warsztaty literacko-plastyczne, prowadzone z twórczym zaangażowaniem w wielu bibliotekach publicznych, domach kultury, szkołach i przedszkolach oraz placówkach środowiskowych w całej Polsce są wyjątkowo cenione.

Autorka czynnie uczestniczy w działających Kręgach Kobiecych i wielu warsztatach rozwoju osobistego. Jest członkinią Stowarzyszenia Autorów Polskich, Stowarzyszenia Sztukater odpowiedzialną za kontakty międzynarodowe i tłumaczenia anglojęzyczne. Podczas ostatniej wizyty znanego pisarza Grahama Mastertona była jego tłumaczką podczas wydarzenia LiteraTura II we Wrocławiu i Strzelinie.

Wiele lat spędziła na emigracji w Kanadzie, gdzie pracowała jako nauczyciel wychowania przedszkolnego w szkole laboratoryjnej Seneca College Lab School oraz jako wykładowca kursów ECE w Seneca College w Toronto. Ma również w swoim dorobku ponad 10 odczytów z warsztatami praktycznymi na temat projektów edukacyjnych z małymi dziećmi i edukacji sensoryczno-motorycznej na międzynarodowych konferencjach pedagogicznych organizacji zawodowej Association of Eary Childhood Education. Pobyt w Kanadzie to dla niej także okres fascynacji naukami i kulturą Indian.

„Calisia Saxophone Quartet". Zespół tworzy czterech muzyków:

Jacek Konopczyński – saksofon sopranowy oraz altowy
Henryk Siuda – saksofon altowy
Włodzimierz Majonek – saksofon tenorowy
Dariusz Wypych – saksofon barytonowy.

Zespół powstał w październiku 2008 roku i od tego czasu kilkakrotnie koncertował m. in. w kaliskim teatrze podczas podsumowania finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w czasie obchodów Święta Miasta Kalisza czy w Poznaniu w ramach Poranków muzycznych.

Zobacz także
Thumb 960x960
W przedświąteczny tydzień, w Galerii Tęcza możes...
Thumb dsc 0312
Piszczorowicz już za oceanem. Jesień w Polsce z ...
Thumb dialogi literackie ok
Dialogi Literackie z Małgorzatą Lebdą

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
więcej»
Bico australia 20131216 146n120