Miejsca parkingowe oraz nowoczesne konstrukcje na europejskim poziomie – taką wizję ma stowarzyszenie Tu i Teraz na organizację targowisk na Nowym Rynku i ul. 3 Maja.

Article czo%c5%82o 1
fot. MW

- Stowarzyszenie Tu i Teraz ma pomysł na to jak te dwa miejsca kupieckie wyglądały dobrze, na europejskim poziomie i żeby były przede wszystkim funkcjonalne i przyjazne dla osób, które tam pracują oraz kupujących – mówi kandydat Tu i Teraz na prezydenta Kalisza Zbigniew Maj – Jesteśmy po rozmowach z kaliskimi kupcami i koncepcja przebudowy Nowego Rynku i 3 Maja jest zgodna z koncepcją, która już wcześniej była przedstawiana przez kupców – dodaje.

- Jeśli chodzi o Nowy Rynek jesteśmy za tym, żeby połowa rynku stanowiła centrum handlowe, gdzie handel będzie prowadzony w warunkach na wysokim poziomie. Część rynku przeznaczymy na budynek handlowy zadaszony, zamknięty z sanitariatami, z boksami które będą przygotowane do działalności gospodarczej – mówi Maj – Drugą połowę Nowego Rynku chcemy przeznaczyć na miejsca parkingowe z odsłoniętą fontanną. Chcemy także, żeby okręg rynku był odnowiony – dodaje.

Według Maja największym problemem dotyczącym rynku na 3 Maja jest dojazd – Widzimy potrzebę zorganizowania z drugiej strony dojazdu, żeby był z jednej strony wjazd, a z drugiej wyjazd – mówi Zbigniew Maj – Chcemy, żeby cały teren był zadaszony w wysokiej zabudowie, niezamkniętej, coś na zasadzie lekkiej konstrukcji – dodaje.

Na terenie rynku przy ul. 3 Maja mają się znaleźć także miejsca parkingowe.

Zobacz także
Thumb large 2 768x514
19 listopada - zmiana organizacji ruchu na Łódzkiej
Thumb 3r4a8546
Nowy sprzęt dla druhów z OSP
Thumb 46431716 1954821748158330 4013710881585102848 n
Przy Przedszkolu nr 9 bezpieczniej - na ul. Lipo...

Komentarze

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Polecam obejrzeć targowisko w Gnieźnie

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  a po co znowu fontanna – to ten sanitariat? – Pomysł na nową hale bardzo ok.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  No to będziemy mieli pod Tęczą prawdziwe bizancjum.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Mam wrażenie, że ci wszyscy kandydaci wymyślają te swoje fanaberie dzień wcześniej.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg
  Komentarz ukryty przez użytkowników. Inni czytelnicy uznali ten komentarz za niestosowny. Pokaż mimo wszystko
 • P?s=64&d=identicon&r=pg
  Komentarz ukryty przez użytkowników. Inni czytelnicy uznali ten komentarz za niestosowny. Pokaż mimo wszystko
 • P?s=64&d=identicon&r=pg
  Komentarz ukryty przez użytkowników. Inni czytelnicy uznali ten komentarz za niestosowny. Pokaż mimo wszystko
 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Też mam pomysł:
  Stanowcze Nie!
  tu i teraz
  Pomysł z doopy
  Ładny plac zabudowac lepszymi budami
  W pobliżu jest już targowisko, które może być czynne codziennie!

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Panie kandydacie Bizancjum już było

 • P?s=64&d=identicon&r=pg
  Komentarz ukryty przez użytkowników. Inni czytelnicy uznali ten komentarz za niestosowny. Pokaż mimo wszystko
 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Bardzo dobry pomysł Panie Maj .Można postawić wspaniały budynek na miejscu gdzie kiedyś stała straż ( może nawet coś w ówczesnym stylu)a PLAC z fontanną odsłonić. Brawa za dobre myślenie

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  A może od razu metro, po co się rozdrabniać. Przecież przed wyborami można obiecywać wszystko.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg
  Komentarz ukryty przez użytkowników. Inni czytelnicy uznali ten komentarz za niestosowny. Pokaż mimo wszystko
 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Ktoś o pseudonimie “kaliszanin” kilka dni temu nie krył satysfakcji z wypadku EM. Bardzo szybko został zdjęty przez moderatora. Widać, że gość jest bardzo poszkodowany przez życie i swoje frustracje wylewa, gdzie tylko może. Dopóki forum jest anonimowe to będzie szalał – trzeba go zlać, no bo cóż można zrobić innego? Ukrywać posty? Dopiero poczuje się ważny. Do “Okna życie” nie zmieści się. Trudno, niech pluje.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  A może Tu i teraz odpowie czemu na tych konferencjach nie ma pana Mateusza Antolczyk. Mimo że sympatyzuje z Miedlarem to ma fajne pomysły i racjonalne podejście do wydatków miejskich. Z całym szacunkiem ale widziałem na kablówce debatę z radnymi i pani z Tu i teraz wypadła żałośnie. Czy wy nie macie nikogo kompetentnego.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Najwięcej pracy obiecuje Sapiński a okazał się największym nierobem. Autobusy już poobklejał czekam na oklejanie śmietników, nieczynnych kibli i toy toyów.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Vivat pomysły !! Tylko to zrealizuje ???

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Witam! Trzeba brać się do pracy, Ostrów Wlkp się rozwija, jeszcze trochę i będzie miał tyle samo mieszkańców co Kalisz. Bierzmy przykład z miast, które się rozwijają, a jest takich wiele w Polsce. Przestańcie ujadać i wybierzcie swojego kandydata. Moim jest Zbigniew Maj, bo ma wizje miasta, charyzmę i dobre pomysły na zmiany.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Widać, że kandydat nie ma pojęcia o projektowaniu nowoczesnej przestrzeni miejskiej.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Chory pomysł. Ale jak ktoś chce się przypodobać kupcom dla paru głosów…..

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Rysiu chyba dzisiaj za duzo wypiłes !!!

 • P?s=64&d=identicon&r=pg
  Komentarz ukryty przez użytkowników. Inni czytelnicy uznali ten komentarz za niestosowny. Pokaż mimo wszystko
 • P?s=64&d=identicon&r=pg
  Komentarz ukryty przez użytkowników. Inni czytelnicy uznali ten komentarz za niestosowny. Pokaż mimo wszystko
 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Kalisz potrzebuje dostepu do morza. Zbudujmy port. W kampanii wszystko sie da zrobic.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  do kaliszanin 17.57! Ciekawe ile płacą hejterom za obrażanie innych?, proponowałbym więcej kultury osobitej

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Chodzisz na marka bez koszuli, w maju kożuchem się otulisz

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Pytanie do zorientowanych. Czy za kampanią Pana Maja stoi Pan Sztandera i Pan Rogowski?

 • P?s=64&d=identicon&r=pg
  Komentarz ukryty przez użytkowników. Inni czytelnicy uznali ten komentarz za niestosowny. Pokaż mimo wszystko
 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Widzę, że pozytywne komentarze w stosunku do Maja są usuwane, ale jesteście kreatywni!!! A sztuczny hejt innych ugrupowań czy partii myślę, że na nikogo nie działa, boicie się bo Maj ma coraz większe poparcie

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Nikt się niczego nie boi. Kaliszanie to może specyficznie, ale jednak zdrowo rozsądkowi ludzie. Nikt nie uwierzy w darmowe przejazdy komunikacja miejską, tanie mieszkania, brak zadań domowych dla uczniów, czy wspomniane pomysły przekazania schroniska w “prywatne ręce” dziwnych organizacji.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  mieszkam poza Kaliszem i tylko obserwuje co się w KALISZU dzieje .według mnie to Maj będzie zarządzał tym miastem

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Obiecanki cacanki, a cuchnące pustostany z menelami niemal na każdym rogu szpecą nasze miasto. NIE WSTYD WAM?

 • P?s=64&d=identicon&r=pg
  Komentarz ukryty przez użytkowników. Inni czytelnicy uznali ten komentarz za niestosowny. Pokaż mimo wszystko
 • P?s=64&d=identicon&r=pg
  Komentarz ukryty przez użytkowników. Inni czytelnicy uznali ten komentarz za niestosowny. Pokaż mimo wszystko
 • P?s=64&d=identicon&r=pg
  Komentarz ukryty przez użytkowników. Inni czytelnicy uznali ten komentarz za niestosowny. Pokaż mimo wszystko
 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Nie chcecie to nie musicie wierzyć w pomysły Maja, mam nadzieję, że zostanie prezydentem i zobaczycie jak myślicie się co do jego osoby, a jeśli chodzi o kwestię zarzutów, w dzisiejszych czasach może mieć je każdy, nawet akt oskarżenia nie został wystosowany, jakby na niego coś mieli już dawno by siedział, a tak w ogóle nie dziwi Państwa fakt, iż po wywiadzie w jednej z lokalnych gazet, gdzie Maj mówił o tym, że nigdy nie miał postawionego żadnego zarzutu oraz to ze chce zająć się polityką w bardzo krótkim czasie wpada CBA i stawia 10 zarzutów za rozmowy z dziennikarzami przypadek?! Na pierwszy rzut oka widać, że było to zlecenie polityczne.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg
  Komentarz ukryty przez użytkowników. Inni czytelnicy uznali ten komentarz za niestosowny. Pokaż mimo wszystko
 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Kierowanie prawie stutysięcznym miastem to zbyt odpowiedzialne zadanie, aby powierzyć je nowym osobom, nieskalanym uznaniem i poparciem przez “kaliskie” autorytety. Dlatego NIE ZGADZAM SIĘ NA JAKIEKOLWIEK ZMIANY W DOTYCHCZASOWYM SYSTEMIE ZARZĄDZANIA MOIM MIASTEM. Żądam ponownego oddania władzy w mieście ludziom, których znamy, a dorobek i sukcesy w rozwoju Kalisza wywołują u nas ekstatyczny entuzjazm. Oto Oni: http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/polityka/obiecali-zgode-inwestycje-dobra-prace-przypominamy-kampanie-2014-wideo,171.html

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Obiecanki obiecanki a majowi stoi haha

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Po prostu zlikwidować to śmieciowisko w centrum miasta !. Wstyd dla miasta , że 25 lat nie potrafią zagospodarować tego terenu. Obecnie to miejsce nielegalnego handlu alkoholu i papierosów z Ukrainy . Pseudo kupcy możne jeszcze łózka polowe wstawią i będą handlować szmelcem z przemytu. Jeżeli byliby to kupcy , a nie pseudo-kupcy to już dawno wybudowaliby obiekt , do którego klient przychodziłby z ochotą. Myślę ,że 25 lat wystarczy , aby odłożyć i postawić obiekt handlowy . Na ta chwilę to my i miasto jesteśmy zakładnikami tego grona nieudaczników.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Po co się kłócić i pluć na siebie ? Ich wybierzmy, a Kalisz będzie miastem miodem, mlekiem płynącym (aż się boję zapytać: dokąd lub do kogo? Może tam?: http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/polityka/obiecali-zgode-inwestycje-dobra-prace-przypominamy-kampanie-2014-wideo,171.html
  http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/samorzad/a175-mln-zl-straconych-szans-kalisz-wygladalby-dzis-zupelnie-inaczej,1092.html

  Kaliszanie to nie ciemny lud. Drugi raz ICH nie kupi!!! Maj namieszał wam ostro – sta ta nienawiść. Jego postulaty mają bardzo dużą szansę realizacji. A postulaty Jego Kontrkandydatów – nie, tym się nie zajmujecie. Jest zlecenie na Maja to w Niego walicie, wasz sukces mierny. Maj ma dużą szansę na wybór, ale możecie coś jeszcze dla niego zrobić pozytywnego i być w zwycięskiej drużynie – plujcie jadem na Maja, dzięki Wam poparcie Kaliszan dla Niego rośnie. Kaliszanie mają dość Waszych mocodawców i liczą na oderwanie ich od koryta.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Czy pan Maj ma nadal zarzuty??? jeśli tak to to dlaczego najpierw się niech oczyści a potem kandyduje. Ja nie chcę mieć kandydata z zarzutami prokuratorskimi?

 • P?s=64&d=identicon&r=pg
  “Jesteśmy po rozmowach z kaliskimi kupcami i koncepcja przebudowy Nowego Rynku i 3 Maja jest zgodna z koncepcją, która już wcześniej była przedstawiana przez kupców – dodaje.” czyli pomysł kopiuj – wklej. Zero swojego pomysłu, jedynie próba urobienia kupców. W poprzedniej kampanii Sapcio zrobił identycznie, też miał za sobą kupców – i co? i g……. wypiął się na nich w krótkim czasie
 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Ci są lepsi?: http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/polityka/obiecali-zgode-inwestycje-dobra-prace-przypominamy-kampanie-2014-wideo,171.html

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Po co się kłócić i pluć na siebie ? Ich wybierzmy, a Kalisz będzie miastem miodem, mlekiem płynącym (aż się boję zapytać: dokąd lub do kogo? Może tam?: http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/polityka/obiecali-zgode-inwestycje-dobra-prace-przypominamy-kampanie-2014-wideo,171.html
  http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/samorzad/a175-mln-zl-straconych-szans-kalisz-wygladalby-dzis-zupelnie-inaczej,1092.html

  Kaliszanie to nie ciemny lud. Drugi raz ICH nie kupi!!! Maj namieszał wam ostro – sta ta nienawiść. Jego postulaty mają bardzo dużą szansę realizacji. A postulaty Jego Kontrkandydatów – nie, tym się nie zajmujecie. Jest zlecenie na Maja to w Niego walicie, wasz sukces mierny. Maj ma dużą szansę na wybór, ale możecie coś jeszcze dla niego zrobić pozytywnego i być w zwycięskiej drużynie – plujcie jadem na Maja, dzięki Wam poparcie Kaliszan dla Niego rośnie. Kaliszanie mają dość Waszych mocodawców i liczą na oderwanie ich od koryta.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Wiele osób, których matki trudniły się nierządem ma problem w dorosłym życiu. Jak tam Twoja mama?

 • P?s=64&d=identicon&r=pg
  Komentarz ukryty przez użytkowników. Inni czytelnicy uznali ten komentarz za niestosowny. Pokaż mimo wszystko
 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Wszystko pięknie ładnie ale to Bizancjum ……

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Nie dla Bizancjum w ratuszu.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  nie nie nie!

  kolejna osoba bojaca sie kupcow i chcaca oszpecic te czesc miasta jakims kolejnym pawilonem handlowym. Niech to calkowicie w koncu zlikwiduja!

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  a skąd pieniądze na ten budynek? To targowisko brudne powinno zostac przeniesieone na 3ego maja po KLA!!!!!!!!!!!

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  nie ma na kogo glosowac i znowu czerwone scierwo wygra

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  W imieniu konkurencyjnego komitetu dziękuję Komitetowi Wyborczemu Wyborców Tu i Teraz za wystawienie w debacie kandydatów na radnych pani Rosińskiej. Tak niekompetentnej i nie przygotowanej osoby nie było wśród prelegentów. Co umacnia moje ugrupowanie z którym sympatyzuję. Już lepszy był by Pan Antolczyk. Jeśli reszta kandydatów jest tak żałosna to super prezent dla innych.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  A co na waszych listach robi Chlebba?
  Facet przywlaszcza sobie cudza prace i dajecie go na liste wyborczą?
  WSTYD!!!

 • P?s=64&d=identicon&r=pg
  Komentarz ukryty przez użytkowników. Inni czytelnicy uznali ten komentarz za niestosowny. Pokaż mimo wszystko
 • P?s=64&d=identicon&r=pg
  zlikwidować targowisko w cholerę zrobić tam ładny reprezentacyjny plac na koncerty i inne kulturalne wydarzenia w mieście skoro jest to plac w centrum miasta Wykorzystajmy go w sposób reprezentatywny a nie rozbudowujemy szamba które tam w tej chwili istnieje
 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Podoba mi się pomysł Pana Maja. Popieram w 100 procentach. Powodzenia

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Tyle lat mija i kicha. Obiecywał Pęcherz likwidację tego szpetnego targowiska i co? Wykończyli MOK i MUZY. Obiecywał Sapiński i co? Wykończyli ROGATKĘ i PARKOWEGO. Nikt nie ma jaj więc nic się nie zmieni. A nie można podziemnego parkingu z toaletami a na górze miejsce na spotkania, koncerty i jakąś kawę, pamiątki i zieleń? Jeżdzicie " włodarze i włodarki" w delegacje ale przywozicie tylko kaca. A obywateli widzicie tylko przed wyborami. Ale ciemny lud już może tego nie kupi.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Tylko Pan Maj daje Kaliszowi szansę na rozwój. Niektórych to widać strasznie boli i nie rozumiem dlaczego. To takie złe, że chce nasze miasto wypromować? To takie złe, że ma sensowne propozycje i pomysły? Siedzą zgredy na dupach i krytykują bo tylko to potrafią.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  On nie ma żadnego pomysłu!
  Wiem tylko ze boi się komentarzy!
  Po co taki kandydat?

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Po co się kłócić i pluć na siebie ? Ich wybierzmy, a Kalisz będzie miastem miodem, mlekiem płynącym (aż się boję zapytać: dokąd lub do kogo? Może tam?: http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/polityka/obiecali-zgode-inwestycje-dobra-prace-przypominamy-kampanie-2014-wideo,171.html
  http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/samorzad/a175-mln-zl-straconych-szans-kalisz-wygladalby-dzis-zupelnie-inaczej,1092.html

  Kaliszanie to nie ciemny lud. Drugi raz ICH nie kupi!!! Maj namieszał wam ostro – sta ta nienawiść. Jego postulaty mają bardzo dużą szansę realizacji. A postulaty Jego Kontrkandydatów – nie, tym się nie zajmujecie. Jest zlecenie na Maja to w Niego walicie, wasz sukces mierny. Maj ma dużą szansę na wybór, ale możecie coś jeszcze dla niego zrobić pozytywnego i być w zwycięskiej drużynie – plujcie jadem na Maja, dzięki Wam poparcie Kaliszan dla Niego rośnie. Kaliszanie mają dość Waszych mocodawców i liczą na oderwanie ich od koryta.
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb cafe logo
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14 godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
Thumb v1
Msm icon 30
Suknie Ślubne - Pracownia Krawiecka Emilia Elżbieta Błaszczyk
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
więcej»
Bico australia 20131216 146n120