Sieć Przedszkoli Ekologicznych, działająca w Kaliszu od grudnia ub.r, po raz kolejny dała przykład dorosłym mieszkańcom Kalisza, jak dbać o miasto.

Article dscn3096
Sieć Przedszkoli Ekologicznych

Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 12 im.„Koszałka Opałka”, Publicznego Przedszkola nr 18 im.„Chatka Puchatka” oraz Publicznego Przedszkola Nr 30 im. „Krasnala Hałabały", w pierwszym dniu wiosny (21 marca), zamiast topić marzannę w rzece i przyjemnie spędzić czas, podjęły wyzwanie kaliskich prezydentów – jak podkreśliła Katarzyna Górowska, dyrektorka Publicznego Przedszkola Nr 12 – i włączyły się do akcji sprzątania miasta. Zaczęły od własnego podwórka i najbliższej okolicy.

Był to dla nich bardzo pracowity dzień, bo niestety, Kalisz nie należy do najczystszych miast w Polsce.

Ekologiczne Przedszkolaki „z Bankowej” sprzątały teren wokół przedszkola, zaśmiecony głównie przez stałych uczestników dyskusji „ z procentami”. W ich koszykach i workach na śmieci znalazły się przede wszystkim szklane butelki, tzw.”pecety” oraz opakowania po papierosach i niedopałki. Na siatce ogradzającej teren „12” powiesiły napis „NIE ŚMIECIMY”.

- Doceńmy ich starania i zadbajmy o czystość w naszym mieście – prosi w imieniu maluchów Katarzyna Górowska.

Dzieci z Przedszkola przy Serbinowskiej („18”), na koniec żmudnej pracy – po uprzątnięciu terenu przedszkola i okolic z Widokiem łącznie, przemaszerowały pobliskimi ulicami z wiosennym gaikiem.

Natomiast mali ekolodzy z „30” (przy ul. Legionów) wysprzątali – sąsiadujący z nimi przez jezdnię, skwer przy Hufcu ZHP oraz fragment trawników w Parku Przyjaźni. Śmieci było tak dużo, że dzieci zrobiły z nich marzannę, którą z dumą pokazywały przechodzącym mieszkańcom. Śmieciowa marzanna nie zakończyła jednak swojego żywota w rzece. Rozebrana na posegregowane elementy znalazła się w koszach na surowce wtórne.

Najmłodsze ekoprzedszkolaki z „12” też pracowicie spędziły ten dzień w przedszkolnym ogródku. Pomagały w usuwaniu suchych liści i pieliły grządki z wiosennymi kwiatkami, które posadziły jesienią. Jeżeli mieszkańcy okolicznych bloków uszanują ich trud i nie będą wrzucali śmieci do ogródka, teren wokół przedszkola będzie pięknym miejscem na zabawy.

Sieć Przedszkoli Ekologicznych budzi coraz większe zainteresowanie wśród kaliskich placówek. W ostatnich dniach, do grona małych ekologów, dołączyły Publiczne Przedszkole Nr 20 przy ul.Chełmskiej i Publiczne Przedszkole Nr 28 „Bajka”.

Już za miesiąc, 24 kwietnia, ekoprzedszkolaki zaproszą do udziału w kolejnej akcji „Maraton po zdrowie”, w Parku Przyjaźni.

Zobacz także
Thumb 41524272 472387506579271 624697920846823424 n  5
Z Koszalina na tarczy. KKS kończy sezon na 2. mi...
Thumb 7
Międzynarodowe zmagania wioślarskie nad zalewem ...
Thumb czo%c5%82o
Ponad trzykrotnie większe zainteresowanie Kalisk...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb logo top
Msm icon 30
DESTINO Nieruchomości
Thumb v1
Msm icon 30
Suknie Ślubne - Pracownia Krawiecka Emilia Elżbieta Błaszczyk
Thumb dermiss logo
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb borowiak nieruchomos%cc%81ci kalisz logo
Msm icon 30
Borowiak Nieruchomości
więcej»