Czwartkowy wieczór kaliszanie spędzili w restauracji Margo na niezwykłej uczcie muzycznej. Usłyszeli dwa energetyczne, mocne i oryginalne wokale Marzeny Ugornej oraz Marka Piekarczyka. Legenda rockowej sceny wprowadziła na salę sporą dawkę humoru oraz anegdot z prywatnego życia.

Article dsc 7100

Kilkudziesięciu kaliszan wypełniło salę restauracji Margo, by wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu muzycznym. Koncert rozpoczęła Marzena Ugorna, młoda wokalista spod Kalisza z energetyzującym głosem i bluesową duszą.

Dalsza część koncertu należała do Marka Piekarczyka, który tym razem wystąpił w wersji akustycznej i kameralnej. Jak wyznał nam wokalista rockowy, Kalisz to miasto, które pojawiło się w jego śnie i ma do niego wielki sentyment. Na scenie pokazał prawdziwe mistrzostwo – nie tylko wspaniały głos, niesamowite poczucie humoru, ale też niezwykłą kulturę. Jak mówią autorytety w branży – ten legendarny wokalista TSA jest jedynym muzykiem na świecie, który przez cały czas, mimo upływu lat, pracuje w tej samej tonacji głosu.

Marzena Ugorna wciąż jest przed wydaniem swojego pierwszego krążka i z wielkim sentymentem wraca oraz koncertuje w rodzinnych stronach – w Kaliszu. Znów pokazała, że jej głos to światowa liga.

Covery znanych utworów oraz własne kawałki muzyków przeplatały się z refleksami na temat życia, relacji, kontaktów damsko-męskich, ale nie zabrakło też dużej dawki humoru oraz opowieści i anegdot z życia prywatnego. Publiczność chętnie włączała się do muzycznych zabaw, powstał klimat rodzinny, bezpośredni i przyjacielski.

Na uwagę zasługuje także osoba organizatorki i konferansjera wczorajszego Koncertu – Iwony Mikusinskiej, która z niezwykłym profesjonalizmem, ciepłem i znajmością tajników branży – spięła wszystko w idealną całość. Wczorajsze wydarzenie było swoistą inauguracją nowej agencji eventowej, zakładanej przez Nataszę Konarską-Rybka, która właśnie pojawiła się na horyzoncie kulturalnym naszego miasta.

Śmiało można powiedzieć, że publiczności była pod wielkim wrażeniem Koncertu i długo nie mogła rozstać się z artystami. Po Koncercie można było zdobyć książkę Marka Piekarczyka wraz z jego autografem i dedykacją.

Artyści – tak gorąco przyjęci przez kaliaką publiczność – wystąpią jeszcze w Kaliszu w grudniu.

Wkrótce będziemy mieć także relacje video z wczorajszego Koncertu.

Organizację Koncertu wsparli:
Carrefour, Chata Klinkier – Dachówka, Paula Dekoracje Ślubnie i Okolicznościowe, Biuroserwis, New Art, ED Mariage, Webo, Go-Max, Salus, Studio ’Ś" oraz Calisia.pl

-

Marek Piekarczyk jest wokalistą, autorem tekstów i muzyki. Brał udział w nagraniu i wydaniu przeszło 25 płyt długogrających oraz wielu singli i kaset audio – video w Polsce i w innych krajach świata. Wraz z zespołem TSA i solowo, zaśpiewał na przeszło 2500 koncertach w Polsce, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Czechach, Słowacji, Rosji, Francji, Finlandii, Litwie i Niemczech.

Od roku 2002 śpiewa głównie w zespole TSA, który regularnie koncertuje, w pierwszym składzie osobowym. W kwietniu 2004 roku ukazało się premierowe wydawnictwo TSA, “Proceder”. Występuje też ze swoim projektem „Marek Piekarczyk Akustycznie”, w spektaklu „Klenczon – Poemat Rockowy” oraz w wydarzeniu muzyczny, „Kazania Świętokrzyskie” razem z Józefem Skrzekiem, Atymosem Apostolisem i Prawosławnym Chórem „Oktoich”. W 2007. roku ukazało się wydawnictwo „YUGOPOLIS”, na której dwie piosenki „Gdzie jest nasza polskich Miłość” i „Czy pamiętasz?” do własnych tekstów nagrał M. Piekarczyk.

Marzena Ugorna to jedna z lepiej zapowiadających się artystek młodego pokolenia. Nieliczna, która stawia na treść i siłę przekazu. Autentyczna i wyrazista. Muzycznie określona. Obdarzona charakterystyczną “ciemną” barwą głosu.

Pomysłodawca, dyrektor artystyczny i producent projektu:
Blues Symfoniczne w którym Artystka łączy dwa odległe światy muzyczne, najprawdziwszy w treści blues zestawiony z klasycznym brzmieniem orkiestry symfonicznej. Wkrótce ukaże się jej debiutancki singiel.

Zobacz także
Thumb dsc 0322
Podsumowanie 2 kolejki Ligi Wielkopolskiej - Kal...
Thumb img 0318   kopia   kopia
Będą remontować drogę powiatową w Chrustach
Thumb img 6324
Testowaliśmy samochody elektryczne. Konferencja ...

Komentarze


Uwaga: Komentarze moderowane. Twój wpis pojawi się po akceptacji moderatora.Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb logo haft140 lecie
Msm icon 30
Haft - firanki i zasłony ze 140-letnią tradycją
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
Thumb galeria kalisz
Msm icon 30
Galeria Kalisz
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
więcej»
Bico australia 20131216 146n120