Marta Walczykiewicz wygrywa Super Puchar Świata na Syberii!

2018-09-22 14:30:00 Daria Walczykiewicz

W dniach 21-22 września w rosyjskim Barnaul odbył się Super Puchar Świata w Kajakarstwie.

W tym malowniczym położonym w azjatyckiej części Rosji miasteczku (oddalonym od Warszawy ponad 4000 km…) rozegrano nietypowe konkurencje: K2 i C2 MIX (kobieta + mężczyzn) na dystansie 100 metrów. Dodatkową atrakcją dla licznie zgromadzonych kibiców był fakt że osady były międzynarodowe, a składy wylosowane zostały z pośród 12 zaproszonych na zawody zawodniczek i zawodników z całego świata.

Partnerem Marty Walczykiewicz w osadzie K2 był utytułowany rosyjski sprinter Kirill Lyapunov (Wicemistrz Europy 2016 i 2017 z K2 200m). W tegorocznych Mistrzostwach Świata zarówno Marta jak i Kirill zajęli 4 miejsca…

Rywalizacja w K2 MIX od samego początku przebiegała pod dyktando polsko-rosyjskiego duetu: wygrany wyścig eliminacyjny i bezpośredni awans do półfinału z czasem 18.065 sek., pierwsze miejsce w półfinale (17.610 sek.) i koncowy triumf w finale (17.685 sek)!

Carlos Arevao Hiszpania ??

Dla najlepszych osad czekały nagrody finansowe. Za pierwsze miejsce organizator przeznaczył 3000 € do podziału.

W drugim dniu zawodów rozgrywano konkurencji indywidualne: K1 i C1 kobiet i mężczyzn na nietypowym dystansie 350 metrów. W tej konkurencji wystartowało 12 zawodniczek.
Martę Walczykiewicz niestety zmogła niespodziewana choroba i sił wystarczyło tylko na pierwszy wyścig.

W eliminacjach Marta z czasem 1:20.669 zajęła 2 miejsce awansując bezpośrednio do półfinału. Ten bieg wygrała Francuska Sara Guyo (1:19.731).

W półfinale Marta jedynie “przewiosłowała” dystans żeby być sklasyfikowaną w końcowym zestawieniu, zajmując ostatecznie 8 miejsce. Niestety nie było siły na ściganie się z najlepszymi.

Marta Walczykiewicz kończy sezon 2018 z dorobkiem 4 złotych medali: II Pucharu Świata, Mistrzostw Europy, Mistrzostw Polski i Super Pucharu Świata oraz 4 miejscem w I Pucharze Świata i Mistrzostwach Świata.