Marta Walczykiewicz ze złotem w Pucharze Świata!

2016-06-06 13:15:00 red.

Marta Walczykiewicz stanęła w najwyższym stopniu podium podczas trzecich zawodów Pucharu Świata w kajakarstwie rozgrywanych w Montemor-o-Velho w Portugalii. Złoto wywalczyła w biegu K2 200 metrów w duecie z Beatą Mikołajczyk.

Jak podaje portal sport.pl, w sobotnich zmaganiach Pucharu Świata na medal spisali się polscy reprezentanci. Swoje konkurencje wygrali: kanadyjkarz Warty Poznań Tomasz Kaczor w jedynce na 1000 m, Edyta Dzieniszewska-Kierkla (Sparta Augustów) w jedynce na 1000 m, Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.) i Mikołajczyk w K2 na 500 m, Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) z Mikołajczyk w K2 na 200 m oraz kanadyjkarka Dorota Borowska (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) w jedynce na 200 m. W pierwszym dniu finałów łącznie osiem polskich osad stanęło na podium.

Mikołajczyk w sobotę dwukrotnie stawała na najwyższym podium. Razem z Walczykiewicz wygrała w konkurencji dwójek na 200 m. Drugie miejsce zajęły Hiszpanki, trzecie Węgierki, a na szóstej pozycji finiszowała druga z polskich załóg Naja, Anna Puławska (AZS AWF Gorzów Wlkp.).

Marcie Walczykiewicz w jedynkach na 200 m po raz kolejny nie udało się pokonać mistrzyni olimpijskiej Nowozelandki Lisy Carrington i musiała zadowolić się srebrnym medalem. Trzecia była Słowenka Janic Spela, a czwarta Ewelina Wojnarowska (Warta Poznań). W rywalizacji kanadyjkarek na 200 m Borowska (k. nieolimpijska) zwyciężyła z przewagą zaledwie 0,36 s. nad Ukrainką Ljudmiłą Łuzań. Szósta była Magda Stanny (MOSM Tychy).