Mecz o wszystko koszykarzy KKS-u Energii! Trzeba wygrać w Nowej Soli

2017-03-17 11:10:00 bm

Po ubiegłotygodniowej porażce w pierwszym spotkaniu z Muszkieterami Nowa Sól 75:80 w sobotę 18 marca kaliszan czeka spotkanie o „być albo nie być” w drugiej lidze mężczyzn. W Nowej Soli zagrają już o godzinie 13. Aby przedłużyć swoje szanse na pozostanie w drugoligowych rozgrywkach zespół Łukasza Wojciechowskiego musi to spotkanie wygrać.

Po nieudanym sezonie zasadniczym kaliscy koszykarze są zmuszeni walczyć o swój ligowy byt w fazie play-out z ostatnią drużyną w tabeli – Muszkieterami Nową Sól. W poprzednich dwóch spotkaniach przed rozpoczęciem decydującej o utrzymanie batalii triumfowali koszykarze KKS-u, więc to oni byli faworytami tej rywalizacji. Ku zaskoczeniu miejscowych kibiców przed tygodniem we własnej hali „kakaesiacy” przegrali z Muszkieterami 75:80 i postawili się w wyjątkowo trudnej sytuacji przed kolejnym pojedynkiem. Porażka zabolała tym bardziej, że KKS świetnie rozpoczął tamto spotkanie, zwyciężając pierwszą kwartę 26:15. Niestety wszystkie wysiłki przekreśliła fatalna druga kwarta meczu, przegrana aż 14:30. Po przerwie kaliszanie nie zdołali już odwrócić losów tej rywalizacji i ostatecznie polegli w całym meczu.

Wliczając sezon zasadniczy ubiegłotygodniowa porażka była już dziewiątą z rzędu kaliskich koszykarzy. Biorąc pod uwagę fatalną serię trudno o optymizm i wiarę w utrzymanie. Czy jednak podopieczni Łukasza Wojciechowskiego sprawią niespodziankę i przedłużą swoje nadzieje? Ewentualny trzeci mecz odbyłby się za tydzień w Kaliszu. Najpierw jednak kaliszanie muszą do niego doprowadzić.