Kapitalnie spisali się podczas Mistrzostw Polski w kickboxingu seniorów, juniorów starszych i młodszych w formule full-contact zawodnicy kaliskichklubów. Reprezentanci Prosny Kalisz i KS Ziętek Team wywalczyli aż 21 medali, w tym 9 złotych.

Article dru%c5%bcyna

W rozegranych od piątku do niedzieli w Swarzędzu zawodach rywalizowało 174 zawodników z 46 klubów z całej Polski. Nie zabrakło wśród nich reprezentantów grodu nad Prosną, którzy w dodatku wielokrotnie meldowali się na podium.

Świetny występ zanotowali zawodnicy KS Prosna Kalisz, którzy wywalczyli aż 8 medali, w tym 5 z najcenniejszego kruszcu. Na najwyższym stopniu podium stawali Nicola Kaczmarek (juniorka starsza, -56 kg), David Kleinert (junior starszy, -63,5 kg), Christian Kurzaj (junior starszy, -91 kg), Miłosz Grabowski (junior starszy, -81 kg) i Oskar Dąbrowski (junior młodszy,-75 kg), który dodatkowo wybrany został najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski juniorów młodszych.Srebro zdobyła Weronika Walczak (seniorka, +75 kg), a brąz Szymon Gąsior (junior starszy, -81 kg) i Magda Marczak (seniorka, +70 kg).

W klasyfikacji klubowej ekipa Prosny zajęła drugie miejsce.
- To historyczny sukces. Szczególnie cieszą mnie moje “złotka”. Ich sukces jest owocem ciężkiej pracy jaką wspólnie wykonaliśmy. Należą im się wielkie brawa – podkreśla trener Konrad Parat.

Klub Sportowy Ziętek Team reprezentowało 14 zawodników, którzy wywalczyli w sumie 13 krążków, w tym 4 złote. Po tytuły mistrzów Polski sięgnęli: Damian Gawłowski (junior starszy, -54 kg), Beniamin Jamroziak (junior starszy, +91 kg), Oskar Skupień (senior, +91 kg), Adrian Sęderecki (junior młodszy, -60 kg). 4 srebrne medale i tytuły wicemistrzów Polski zdobyli: Robert Niedźwiedzki (senior, -57 kg), Norbert Kusz (junior starszy, -75 kg), Sebastian Kusz (junior młodszy, -75 kg) i Dawid Zaborowski (senior, -81 kg). Na najniższym stopniu podium stanęli: Gabriela Werner (juniorka młodsza, +60 kg), Weronika Bartczak (juniorka starsza, -60 kg), Julia Durkiewicz (juniorka młodsza, +60 kg), Aleksandra Trawczyńska (juniorka starsza, -56kg) i Weronika Walczak (juniorka starsza, +70 kg). Poza podium znalazł się tym razem Maciej Ciotucha (senior, -81kg). W klasyfikacji drużynowej KS Ziętek Team uplasował się na trzecim miejscu.

Dzień Profilaktyki Raka Piersi – kaliskie „Amazo...