Na boisku III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu 8 października odbył się innowacyjny turniej dla dziewcząt i chłopców. Głównym celem była integracja środowiska młodzieży ponadgimnazjalnej w roku Jubileuszu 100 lecia Szkoły Dwojga Imion.

Article dsc 1838 37
fot. Monika Baran

- Staraliśmy się umożliwić młodym dziewczętom i chłopcom wspólną grę w piłkę nożną, która mamy nadzieję przyczyni się do rozwoju tolerancji i wzajemnego szacunku W turnieju brało udział 6 szkół ponadgimnazjalnych : II LO, III LO, IV LO, ZSS, ZSE, ZSP 2. Najpierw rozegrano mecze w dwóch grupach każdy z każdym, a później grano o miejsce. Wielki Finał był bardzo wyrównany i dopiero rzuty karne zadecydowały o zwycięstwie drużyny Ekonomika – podaje Monika Baran.

Mecz o III miejsce : ZSP2 : ZSS 1:0
Mecz o I miejsce : ZSE : II LO 0:0 (k. 4:3) .

Najlepszą zawodniczką turnieju została Patrycja Czerniejewska – ZSE, a zawodnikiem Igor Kossowski II LO. Sędzią Głównym turnieju był Piotr Marucha. W całym turnieju padło 26 bramek, przy czym 10 z nich było strzelonych przez dziewczyny!

Turniej zorganizowany został w ramach wygranego konkursu grantowego „ Mikrodotacje na społeczne akcje” dla młodych organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych przez Fundacje Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości. Grupę nieformalną Copernicus tworzy Monika Baran, Paulina Bielewicz oraz Maciej Kuświk, a więc opiekunki samorządu uczniowskiego i przewodniczący szkoły. W realizację turnieju włączyli się też pozostali członkowie SU.

Zobacz także
Thumb kol%c4%99dy
Wspólne kolędowanie w ratuszu
Thumb sam 0118a
Potrącenie na ul. Podmiejskiej. Piesza trafiła d...
Thumb 006
II Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeńs...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb zrzut ekranu 2018 03 16 o 13.58.43
Msm icon 30
Marco Pizzeria - pizza z dowozem
Thumb logo haft140 lecie
Msm icon 30
Haft - firanki i zasłony ze 140-letnią tradycją
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
więcej»
Bico australia 20131216 146n120