“Miej serce dla Mai” to rodzinna impreza charytatywna, której przyświeca jeden cel: pomoc czteroletniej Mai Nowakowskiej w pokonywaniu trudów dnia codziennego. Wraz z rozpoczynającymi się wakacjami zapraszamy do udziału w akcji dobroczynnej, którą poprowadzi Strefa Działań Artystycznych UCIECHOWO. Całkowity dochód z odbywającej się podczas imprezy zbiórki oraz ze sprzedaży biletów na koncert zostanie przekazany na rzecz małej Mai.

Article 34507529 1983891498289251 8395383487003099136 n

Zapraszamy na wielkie rodzinne wydarzenie 22 czerwca, w godzinach 16:00-21:00 do Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Wstęp na koncerty -Cegiełka 10 zł. Warsztaty i animacje na placu CKiS – wstęp wolny.

NASZA BOHATERKA

Majka urodziła się 13.08.2014 roku ponad dwa miesiące wcześniej niż powinna i dokładnie w drugą rocznicę śmierci swoich braci bliźniaków. Poród Majki był bardzo ciężki. Po urodzeniu dostała tylko 2 punkty w skali Apgar. W tym samym dniu dziewczynka znalazła się na Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka w Poznaniu, gdzie przebywała ponad 7 miesięcy. Dwa dni po porodzie okazało się, że Maja ma bardzo ciężką wadę serca – całkowity nieprawidłowy spływ żył płucnych. Aby móc tę wadę skorygować dziecko musi ważyć minimum 2,5 kg, Majka ważyła o 1,5 kg za mało. Od tego dnia rozpoczęła się walka o każdy gram… W międzyczasie Majka przeszła sepsę i niewydolność wielonarządową. Przestała działać wątroba i nerki…

W listopadzie, 4 miesiące po porodzie Maja doczekała się operacji w Klinice Kardiochirurgii w Poznaniu. Operacja na otwartym sercu trwała 6,5 godziny. Maja kolejny raz dała radę. Tydzień później zamknięto naszej bohaterce mostek i Maja wróciła na OIOM. Niestety nadal na respiratorze. Niewydolność serca spowodowała ogromne spustoszenie w płucach. Majka nie dała rady sama oddychać, miała ogromną dysplazję oskrzelowo – płucną.

W grudniu 2014 roku podjęto decyzję o tracheostomii. Ale pomimo tego Mai nie udało się rozłączyć od respiratora. Kolejne miesiące w szpitalu i kolejne 3 sepsy, z których Majka wychodzi zwycięsko….
W marcu 2015 roku, po 7 miesiącach Maja przyjeżdża do domu…. na respiratorze i sondzie bo nie jest w stanie jeść sama. Dziś Maja jest w domu i robi ogromne postępy. Musi nadrobić ten stracony czas w szpitalach.

Niestety u Mai pojawiły się napady padaczkowe, które w jednej chwili potrafią zniszczyć całą ciężką pracę. Pomimo leków i diety ketogennej napady nie ustępują, a po każdym z nich wszystko trzeba zaczynać od początku.

Dzięki ogromnej pracy udało się odłączyć Majkę od respiratora, a pół roku później usunąć również rurkę tracheostomijną. Rodzice walczą o pierwsze słowo i pierwszy krok swojej ukochanej córeczki. Majka wymaga stałej rehabilitacji – jest dzieckiem wiotkim. Ponadto wszystkie wizyty pielęgniarek, rehabilitantów i logopedy muszą odbywać się w domu ze względu na całkowity brak odporności. Polski system NFZ nie przewidział takiej sytuacji. Większość wizyt odbywa się więc prywatnie.

W PROGRAMIE:

godz. 16.00 – 18.30
– występy wokalno-instrumentalne w wykonaniu uczniów Szkoły Talent Studio
– prezentacje taneczne Szkoły Tańca Bogdan oraz Studia Kreacji Arlety Piotrowskiej
– gry i zabawy dla dzieci
– malowanie twarzy
– malowanie wielkoformatowe
– duże bańki mydlane
– wata cukrowa
– warsztaty legorobotyki z TwojRobot.pl
– zajęcia karate z Kaliskim Klubem Kyokushin-kan Karate David Club

godz. 19.00 koncert

WYSTĄPIĄ:

PIOTR PORADA

Absolwent Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu. Laureat programu „Szansa na sukces” z zespołem Golec Orkiestra. Występował w takich programach telewizyjnych jak Must Be The Music czy Mam talent. Do jego największych osiągnięć można zaliczyć: I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu we Włoszech „Orpheo in Italy” (2010r.), I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu w Bułgarii „WE XXI CENTURY” (2011r.), I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu w Bułgarii „WE XXI CENTURY” (2014r.), GRAND PRIX Międzynarodowego Festiwalu w Hiszpanii „Orpheo in Spain” (2015r.).

JOANNA REKTOR Absolwentka kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, WPA UAM w Kaliszu. Uczestniczka programów tv takich jak Idol, Szansa na sukces. Śpiewa od 12 roku życia, prowadzi zajęcia oraz warsztaty wokalne.

MAŁGORZATA PUCHALSKA

Śpiewam od kiedy pamiętam. To moja pasja. Ukończyłam szkołę muzyczną, gdzie grałam na skrzypcach. Jestem laureatką wielu konkursów, m.in festiwalu żydowskiego Shalom i Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki w Budzyniu, gdzie zdobyłam Grand Prix. Za swoje osiągnięcia otrzymałam nagrodę Prezydenta Kalisza. Mam za sobą wiele recitali w Ostrowie, Kaliszu, Pleszewie. Najbardziej ukochałam muzykę aktorską, w której można wyrazić wiele emocji.

Studio Wokalno – Artystyczne PIANO SONG

MIĘDZY WYSTĘPAMI ODBĘDĄ SIĘ LICYTACJE!
Bilety już wkrótce. Zapraszamy serdecznie.

Zobacz także
Thumb 46431716 1954821748158330 4013710881585102848 n
Przy Przedszkolu nr 9 bezpieczniej - na ul. Lipo...
Thumb arek
Zgwałcone i upokorzone
Thumb img 7254
Młodzi kaliszanie wiedzą jak zadbać o biały uśmi...

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
więcej»
Bico australia 20131216 146n120