Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich. Ania Długaś dwukrotnie na podium.

2018-06-26 13:08:00 Karina Zachara

W sobotę srebro, a następnego dnia medal złoty. Anna Długaś, reprezentująca SK Opatówek, dwukrotnie stawała na podium Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich. Zawody rozegrano w miniony weekend w Raszkowie.

To było gigantyczne, szosowe ściganie. Na starcie stanęło kilkuset młodych zawodników i zawodniczek z całego kraju, w tym liczna grupa z ośrodków działających przy Kaliskim Towarzystwie Kolarskim.

Znakomicie w dwudniowej rywalizacji spisała się Anna Długaś (SK Opatówek). Już w sobotę została ona wicemistrzynią Polski w jeździe indywidualnej na czas, w kategorii klas siódmych. Jeszcze lepiej poradziła sobie dzień później, w wyścigu ze startu wspólnego. Po solowej ucieczce na 25 km przed metą, nie wypuściła prowadzenia do końca i ostatecznie stanęła na najwyższym stopniu podium. Wysokie szóste miejsce zajęła Amelia Fiechowska, a piąty wśród chłopców był Kamil Dolak, oboje z SK Kalisz.

Perspektywiczni kaliscy kolarze zostali też sklasyfikowani w pierwszych dziesiątkach w jeździe indywidualnej na czas, a byli nimi: Mateusz Olejnik, Joachim Adamcio, Wiktor Gałdyn, Kamil Dolak, Amelia Fiechowska i Maciej Zalewski (wszyscy SK Kalisz).