Mistrzostwa Polski w szachach szybkich i błyskawicznych – Medal był blisko!

2018-08-13 09:00:00 red. za KTS Kalisz

We Wrocławiu zakończyły się Mistrzostwa Polski w szachach szybkich i błyskawicznych. W zawodach zagrała liczna reprezentacja KTS Kalisz. Udział w turnieju dofinansowany został ze środków budżetowych miasta Kalisza na 2018 rok.

Nasi szachiści znaleźli się w ścisłej czołówce mistrzostw, a medal Mistrzostw Polski był bardzo blisko!

Wawrzyniak Weronika (D14)

Mistrzostwa Polski rozegrane zostały w Hali Stulecia we Wrocławiu. W zawodach wzięło udział ponad 1000 zawodników, podzielonych na sześć grup wiekowych.

Mistrzostwa rozpoczęły się od turnieju szachów szybkich. Ewa, Tymon i Filip walczyli w ostatniej rundzie o wejście do strefy medalowej. Najwyżej w szachach szybkich zostali sklasyfikowani: Ewa Barwińska – 4 miejsce (D12), Tymon Ochędzan – 4 miejsce (C14), Szymon Skurniak – 6 miejsce (C14), Filip Ochędzan – 9 miejsce (C8).

W Mistrzostwach Polski w szachach błyskawicznych najlepiej zaprezentowały się dziewczyny: Gabriela Zawadzka (D8 – 4 miejsce) oraz Weronika Wawrzyniak (D14 – 7 miejsce). Najlepiej z chłopców wypadł Szymon Skurniak (C14 – 15 miejsce).

Mieliśmy też sukces w klasyfikacji klubowej, w której szachiści KTS Kalisz zajęli 7 miejsce.