MKS wygrywa w Lubinie. Zakreta zamurował bramkę!

2019-02-03 12:27:00 red

Udany rewanż za przegraną w trzeciej kolejce tego sezonu. Podopieczni Patrika Liljestranda pokonali Miedziowych 28:22 (12:11). Najlepszym zawodnikiem meczu został Łukasz Zakreta, który bronił ze skutecznością 42 proc.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Fantastyczny w bramce Łukasz Zakreta, skuteczny Szpera i nieomylny Drej tak w skrócie można opisać sobotni mecz MKS-u Zagłębia Lubin z Energą MKS Kalisz.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć rywalowi. Ostatecznie na przerwę kaliszanie schodzili z jednobramkową przewagą 12:11. W drugiej połowie kaliszanie zaczęli budować swoją przewagę. Podopieczni Patrika Liljestranda grali skutecznie. Bramkę zamurował Łukasz Zakreta. Miedziowym brakowało skuteczności. Zakreta włączył wyższy bieg – bronił karne i akcje sam na sam. Na dziesięć minut przed końcem kaliszanie prowadzili 23:18 i nie dali już sobie wydrzeć zwycięstwa do samego końca wygrywając ostatecznie 28:22. MVP spotkania został Łukasz Zakreta.

MKS ZAGŁĘBIE LUBINENERGA MKS KALISZ 22:28 (11:12)