Ludowy Klub Sportowy Godziesze 1966 był głównym organizatorem II Młodzieżowego Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się 30 czerwca na boisku sportowym w Godzieszach. Zmagania przeprowadzono pod hasłem “Gramy dla Ksawerego” i przede wszystkim to właśnie młody, niepełnosprawny chłopiec – Ksawery – był głównym bohaterem Turnieju.

Article zbiorowe  1
fot. Tadeusz Glap

Mimo, iż turnieje wiążą się przede wszystkim z rywalizacją sportową, to w tym roku II Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej miał odmieniony charakter. Oczywiście, walki sportowej, zacięcia i determinacji na boisku sportowym w Godzieszach nie brakowało, ale w minioną sobotę bohater był tak naprawdę jeden. Mowa o Ksawerym, chłopcu, który uległ poważnemu wypadkowi, w wyniku którego stał się niepełnosprawny. To właśnie dla niego zorganizowano to sportowe wydarzenie.

- Tegoroczny Turniej miał nieco innych charakter, gdyż graliśmy dla Ksawerego, który stał się niepełnosprawny w wyniku poważnego wypadku. Pomysł na turniej właśnie dla Niego zainicjowała nauczycielka chłopca Monika Skrzypek ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu. Wspólnie uznaliśmy, że wspaniałą rzeczą będzie dla dzieci fakt, iż zagrają by uszczęśliwić Ksawerego – tłumaczy prezes LZS Godziesze, Krzysztof Knop.

W Turnieju wzięło udział 140 dzieci z różnych kategorii wiekowych. Na murawie boiska w Godzieszach pojawiły się Skrzaty, Żaki i Orliki, z takich klubów jak m.in.: LZS Godziesze, Piast Błaszki, Szczyt Szczytniki, Zieloni Koźminek i KKS Włókniarz 1925 Kalisz. Gościem wyjątkowym był sam Ksawery wraz z bliskimi, który w klubowym stroju kibicował drużynom. I to właśnie dla niego młodzi adepci futbolu rozegrali aż 25 piętnastominutowych meczów.

Każda drużyna otrzymała puchar, pamiątkowy medal , upominek i voucher od Hondy Reco Kaźmierczak. Zawodnicy LZS Godziesze 1966, otrzymali ponadto czapeczki dżokejki z logo swojego klubu. Organizator nie zapomniał również o stronie logistycznej w postaci kiełbasek, bułek, pączków, lodów, napojów i słodyczy.

- Takie przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez pomocy i zaangażowania mam naszych młodych zawodników, trenerów w osobach Jacka Pytlińskiego i Igora Sowińskiego, arbitrów i arbiterek, którzy charytatywnie sędziowali wszystkie spotkania, ale przede wszystkim współorganizatorom, którzy udzielili nam niezbędnej pomocy – powiedział Krzysztof Knop.

Turniejowi przez cały czas towarzyszyła dobra muzyka i zabawy z animatorem, w których chętnie brali udział licznie zgromadzeni kibice.

Firmy, które wspomogły organizację: Paintball Kalisz, Sklep MAX Ryszard Głąb, Kwiaciarnia Ola Walęcka, Gastro-Grill Łukasz Krążyński, Salon Płytek Ceramicznych CERTA Andrzej Domieracki, Arkadiusz Koszela, LBC Bogdan Całka, Instal-es Damian Knop, Piekarnia -Cukiernia JASIŃSKI, RAFPOL Łukasz i Filip Rafalak, HONDA RECO Kaźmierczak przedstawiciel Aleksandra Woźniak, Pizzeria Żółty Piec Patryk i Beata Walęcki, Powiatowe Zrzeszenie LZS, reprezentowanym przez Tadeusza Glapińskiego, ,,Karwit” Pana Tadeusza Matyszkiela, Colian SA Hellena Opatówek, Hurtownia Ogrodnicza Chojancki z Panem Józefem i Maciejem Chojnackim.

Zobacz także
Thumb 2560x1080
Będzie przerwa w składaniu wniosków o e-Dowód pr...
Thumb czo%c5%82o
Osiedlowa burza mózgów u prezydenta
Thumb co te kije daja   6
"Co te kije dają?" - dziś spotkanie w Komoda Club
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb zrzut ekranu 2010 11 28  godz. 19.57.34  article
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb logo wozimy sie
Msm icon 30
Sklep Wozimysie.pl - wózki do biegania, foteliki rowerowe i akcesoria
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
więcej»
Bico australia 20131216 146n120