Uczniowie z Goliszewa odwiedzili w miniony poniedziałek siedzibę Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Wizyta młodzieży odbywała się w ramach projektu „Matma w życiu x 2”, którego koordynatorem jest Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kaliskiego i Prezes stowarzyszenia Nasze Kaliskie, Alicja Łuczak. W siedzibie Powiatu Kaliskiego, uczniowie zapoznali się z pracą Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru, a także wysłuchali wykładu dotyczącego funkcjonowania samorządu powiatowego i prezentującego atrakcje turystyczne oraz kulturalne zlokalizowane na terenie naszego powiatu.

Article img 0926
fot. Michał Marszałkowski

Projekt „Matma w życiu x2” dofinansowany jest przez Fundację mBanku. W jego ramach, uczniowie z Goliszewa odbyli nietypowe zajęcia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Dzięki temu, młodzież mogła zobaczyć jak wygląda praca geodetów od strony administracyjnej, a także przekonać się jakie są blaski i cienie tego zawodu. Wizyta pokazała, że podczas jego wykonywania króluje matematyka, czyli znajomość jednostek, ich zamiana, zastosowanie skali oraz precyzja wykonywanych czynności i obliczeń.

Pracownicy Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru zademonstrowali jak działa Geoportal, dzięki któremu bez problemu można odnaleźć działkę, dom i sporządzić mapkę ewidencyjną. Uczniowie mieli także okazję zobaczyć jak wygląda archiwum. - Napisałam projekt, który ilustruje przydatność matematyki i geografii w życiu, a konkretnie w zawodzie geodety. To projekt, który jednocześnie podnosi jakość pracy szkoły i motywację młodych ludzi do nauki. Matematyki można uczyć praktycznie, atrakcyjnie, z pasją. W ten właśnie sposób pracują moje koleżanki – Patrycja Macniak i Agnieszka Letka – mówi Alicja Łuczak.

Wizyta we wspomnianym wydziale dostarczyła wniosku, mówiącego, że zawód geodety nie należy do łatwych i wymaga matematycznego rozumowania i wykształcenia, a zatem pilnej nauki już od szkoły podstawowej.

Druga część wizyty przebiegła w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Młodzież wysłuchała prezentacji i wykładu Dyrektorki Wydziału Promocji i Obsługi Rady Wioletty Przybylskiej na temat walorów kulturowych, turystycznych i kulinarnych powiatu. Odbyła też skróconą lekcję WOS-u o samorządzie i wyborach, a przede wszystkim o pracy radnych, zarządu i starosty.

Zobacz także
Thumb c44b3dd756549ad97aaadffb107cabb5
7-letni Tomek walczy o dzieciństwo i normalne ży...
Thumb 28 fot.jeszcze nie wiem
Druga edycja warsztatów dla mieszkańców „Kalisz ...
Thumb p1250161a
Potrącenie na pasach na Nowym Świecie. Piesza tr...

Komentarze

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Czy mogą być starzy uczniowie?

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  @mała Mi oczywiście, że mogą. Wystarczy przeczytać definicję słownikową:

  uczeń
  1. «ten, kto się uczy w szkole»
  2. «ten, kto uczy się zawodu w zakładzie pracy»
  3. «zwolennik i kontynuator czyjejś nauki, twórczości, jakiejś szkoły artystycznej»

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Patrzcie dzieci kochane, jak wam się nie będzie chciało pracować, tu w starostwie będą dla was etaty.
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb logo top
Msm icon 30
DESTINO Nieruchomości
Thumb es logo
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb raster  biale full czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
więcej»