Uczniowie z Goliszewa odwiedzili w miniony poniedziałek siedzibę Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Wizyta młodzieży odbywała się w ramach projektu „Matma w życiu x 2”, którego koordynatorem jest Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kaliskiego i Prezes stowarzyszenia Nasze Kaliskie, Alicja Łuczak. W siedzibie Powiatu Kaliskiego, uczniowie zapoznali się z pracą Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru, a także wysłuchali wykładu dotyczącego funkcjonowania samorządu powiatowego i prezentującego atrakcje turystyczne oraz kulturalne zlokalizowane na terenie naszego powiatu.

Article img 0926
fot. Michał Marszałkowski

Projekt „Matma w życiu x2” dofinansowany jest przez Fundację mBanku. W jego ramach, uczniowie z Goliszewa odbyli nietypowe zajęcia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Dzięki temu, młodzież mogła zobaczyć jak wygląda praca geodetów od strony administracyjnej, a także przekonać się jakie są blaski i cienie tego zawodu. Wizyta pokazała, że podczas jego wykonywania króluje matematyka, czyli znajomość jednostek, ich zamiana, zastosowanie skali oraz precyzja wykonywanych czynności i obliczeń.

Pracownicy Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru zademonstrowali jak działa Geoportal, dzięki któremu bez problemu można odnaleźć działkę, dom i sporządzić mapkę ewidencyjną. Uczniowie mieli także okazję zobaczyć jak wygląda archiwum. - Napisałam projekt, który ilustruje przydatność matematyki i geografii w życiu, a konkretnie w zawodzie geodety. To projekt, który jednocześnie podnosi jakość pracy szkoły i motywację młodych ludzi do nauki. Matematyki można uczyć praktycznie, atrakcyjnie, z pasją. W ten właśnie sposób pracują moje koleżanki – Patrycja Macniak i Agnieszka Letka – mówi Alicja Łuczak.

Wizyta we wspomnianym wydziale dostarczyła wniosku, mówiącego, że zawód geodety nie należy do łatwych i wymaga matematycznego rozumowania i wykształcenia, a zatem pilnej nauki już od szkoły podstawowej.

Druga część wizyty przebiegła w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Młodzież wysłuchała prezentacji i wykładu Dyrektorki Wydziału Promocji i Obsługi Rady Wioletty Przybylskiej na temat walorów kulturowych, turystycznych i kulinarnych powiatu. Odbyła też skróconą lekcję WOS-u o samorządzie i wyborach, a przede wszystkim o pracy radnych, zarządu i starosty.

Zobacz także
Thumb img 3367
Wkrótce ligowy debiut. Siatkarki zaprezentowały ...
Thumb zrzut ekranu 2018 10 19 o 18.08.36
Który kandydat na Prezydenta Kalisza zmobilizowa...
Thumb calisia wybory
Sprawdź na kogo możesz zagłosować w swoim okręg...

Komentarze

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Czy mogą być starzy uczniowie?

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  @mała Mi oczywiście, że mogą. Wystarczy przeczytać definicję słownikową:

  uczeń
  1. «ten, kto się uczy w szkole»
  2. «ten, kto uczy się zawodu w zakładzie pracy»
  3. «zwolennik i kontynuator czyjejś nauki, twórczości, jakiejś szkoły artystycznej»

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Patrzcie dzieci kochane, jak wam się nie będzie chciało pracować, tu w starostwie będą dla was etaty.
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb zrzut ekranu 2010 11 28 godz. 19.57.34 article
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb logo haft140 lecie
Msm icon 30
Haft - firanki i zasłony ze 140-letnią tradycją
Thumb dominos
Msm icon 30
Domino's - doskonali w smaku, szybcy w dostawie!
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
więcej»
Bico australia 20131216 146n120