W sali koncertowej Filharmonii Kaliskiej 10 maja o godz. 19.30 odbędzie się koncert młodych wirtuozów – Adrianny Mętel, Adriana Nowaka, Łukasza Dziedziaka i Filipa Pinczewskiego. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcją Adama Klocka.

Article mlodzi wirtuozi
fot. Filharmonia Kaliska

Łukasz Dziedziak – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu w klasie wiolonczeli mgr Joanny Bary. Ukończył studia licencjackie z wyróżnieniem na Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie dr Tomasza Lisieckiego i dr hab. Macieja Mazurka. Obecnie odbywa studia magisterskie w Conservatorio di musica „Claudio Monteverdi” w Bolzano w klasie prof. Roberto Traininiego. Laureat konkursów wiolonczelowych, w tym zdobywca 3 nagrody ex aequo na X Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym im. Dezyderiusza Danczowskiego w Poznaniu w 2017 roku. Stypendysta Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury w 2019 roku, oraz fundacji Pro Cello w latach 2014 i 2016. Brał udział w wielu projektach, między innymi w nagraniu płyty: Mieczysław Weinberg Piano&Chamber Works. Uczestniczył w międzynarodowych kursach mistrzowskich w Polsce i za granicą u profesorów: Andrzeja Orkisza,Tomasza Strahla, Kazimierza Michalika, Markusa Nyikosa, Alexandra Geberta, Aleksandra Neustroeva, Denisa Severina i Roberto Traininiego.

Adrianna Mętel – flet, Adrian Nowak – harfa. Duet powstał w roku 2015 w Krakowie. Oboje są absolwentami Akademii Muzycznej w Krakowie. Od momentu powstania duet gości na scenach w Polsce i za granicą stale rozwijając swój warsztat i repertuar. Kształcił się między innymi u: Florence Sitruk, Łukasza Długosza, Ireny Czubek-Davidson, Margit Schellenberger i innych.
Duet wielokrotnie koncertował między innymi z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Krakowie oraz dawał recitale kameralne. W roku 2017 artyści zadebiutowali podczas V Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego EMANACJE organizowanego przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Stale współpracują z kompozytorami i dyrygentami (Karol Osman, Michał Lazar, António Breitenfeld Sá-Dantas itd.) dokonując prawykonań utworów kameralnych i orkiestrowych.
Przyjaźń, niezwykła charyzma i wspólna pasja odzwierciedla się w ich muzyce – która intryguje i obezwładnia. Bogaty i zróżnicowany repertuar (od baroku po muzykę współczesną) pozwala artystom na żywą działalność koncertową.

Adrianna Mętel ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie pod kierunkiem dr Agaty Kielar-Długosz i otrzymała dyplom licencjacki w roku 2016. Swoją edukację kontynuowała na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Krzysztofa Langmana. Obecnie studiuje w klasie fletu ad. dr Agaty Kielar-Długosz oraz ad. dr Łukasza Długosza na tej samej uczelni. Otrzymała II nagrodę w konkursie “Citta di Barletta 2015” we Włoszech, I nagrodę z zespołem “International Trio” w konkursie “Citta di Barletta 2015” we Włoszech, III nagrodę “eMuse Online Music Competition 2015”, wyrżienie w Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznej w Przemyślu 2016, II nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznej w Michałowicach 2016, Grand Prix nagrodę z zespołem “The Torrence Trio” w Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznej w Michałowicach 2016, I nagrodę w konkursie “Artem Cameralem Promovere” w Mielcu w 2017 roku.

Adrian Nowak – Edukację muzyczną rozpoczął w wieku lat 18 pod okiem Joanny Supranowicz – harfistki Filharmonii Podkarpackiej. Aktualnie jest studentem Akademii Muzycznej w Krakowie, na wydziale instrumentalistyki w klasie harfy, pod kierunkiem prof. Florence Sitruk i dr Ireny Czubek-Davidson. Swój warsztat doskonali również w klasie prof. Margit Süs-Schellenberger w Universität für Musik und darstellende Kunst w Graz (Austria) oraz prof. Marii Graf w Hochschule für Musik „Hanns Eisler” w Berlnie (Niemcy).

Absolwent wielu kursów mistrzowskich m.in. VII Międzynarodowego Mistrzowskiego Kursu Interpretacji Muzyki Harfowej w Warszawie oraz Kursu MEISTERKURSE – Musik Forum Sachrang (prof. Margit Süs-Schellenberger). Podczas kursów współpracował między innymi z: Isabelle Moretti (Francja), Rita Costanzi (USA/Kanada), Arianna Savall (Hiszpania), Tomina Parvanova (USA), Katerina Kitsou (Greece), Elżbieta Szmyt (Polska/USA), Joanna Kozielska (Polska/Francja), Agnieszka Gralak (Polska/Niemcy). Laureat prestiżowych konkursów muzyki solowej i kameralnej. Uczestniczy w wielu warsztatach i koncertach orkiestrowych takich jak International Lutosławski Youth Orchestra (Szczecin), BISYOC – Intercultural Youth Orchestra Exchange (Anglia).

Filip Pinczewski urodzony w 1993 w Kaliszu. Absolwent Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Jadwigi Kaliszewskiej , obecnie student fortepianu w klasie profesora Manfreda Wagner- Artzta i kompozycji profesora Martina Lichtfussa na Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu. Laureat nagród na konkursach kompozytorskich i pianistycznych. Do jego osiągnięć należą między innymi: Nagroda Specjalna na Uczniowskim Forum Muzycznym w Warszawie, II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. W. Landowskiej w Warszawie, czy prestiżowe wyróżnienie „Distinguished Musician” na międzynarodowym konkursie IBLA Grand Prize we Włoszech. Filip Pinczewski regularnie działa na rzecz propagowania kultury. Jako animator życia muzycznego jest współinicjatorem dwóch serii koncertów, odbywających się na terenie Wielkopolski: “Otwórzmy się na muzykę nową” oraz" Studenckie Kwadranse Muzyczne". W ramach dotychczasowej działalności muzycznej koncertował i miał wykonania w wielu krajach Europy: Polska, Norwegia, Islandia, Malta, Łotwa, Węgry, Włochy, Austria oraz Niemcy. Pracę kompozytorską łączy z karierą pianistyczną prezentując, oprócz klasycznego repertuaru muzyki fortepianowej i kameralnej, własne kompozycje, a także dokonując prawykonań utworów najnowszych- w tym jemu dedykowanych. W 2018 ukazała się solowa płyta pianisty obejmująca dzieła Johanna Sebastiana Bacha. Sponsorem nagrania jest Fundacja Piotra Klera wspierająca młodych pianistów, której od 2017 jest stypendystą.

Repertuar:

Stefan Bolesław Poradowski – Koncert na flet, harfę i orkiestrę smyczkową op. 59
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Koncert fortepianowy nr 1 g-moll op. 25
Antonín Dvořák – Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104

Zobacz także
Thumb large large lightning 1056419 960 720
Burze z gradem nad Kaliszem
Thumb img 20190518 171007
Międzynarodowe zwycięstwo w Ricany!
Thumb p1010008
Opanowali podium. Świetne starty lekkoatletów UK...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb dentical logo
Msm icon 30
NZOZ Dentical
Thumb logo haft140 lecie
Msm icon 30
Haft - firanki i zasłony ze 140-letnią tradycją
Thumb asen 3
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych, transport materiałów budow...
Thumb music store sluchawki
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb es logo
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
więcej»