MUKS „Jantar” Kalisz pomyślnie rozpoczął II rundę

2017-12-04 09:50:00 MUKS Jantar Kalisz

MUKS „JANTAR” Kalisz odniósł w sobotnie popołudnie zwycięstwo nad KPTS Konin, w rozgrywkach o mistrzostwo 3 ligi kobiet . Wynik 3:0 jaki osiągnęły zawodniczki z Kalisza oddaje w pełni przebieg całego spotkania, które od samego początku było przez kaliszanki kontrolowane.

Pierwsza partia meczu ułożyła się pomyślnie dla gospodyń, które wypracowały sobie duża przewagę punktową utrzymując ją do samego końca, wygrywając 25:10. Drugi set rywalizacji lepiej rozpoczął zespół z Konina, który po serii udanych zagrywek prowadził już 10:5. Po przerwie na żądanie, jaką wzięli trenerzy Grzegorz Szymański i Andrzej Półcienniczak, zespół Jantara doprowadził do wyrównania, a następnie wyszedł na kilku punktową przewagę, która wystarczyła na wygranie drugiej partii 25: 19.

Trzecia i jak się okazało ostatnia część meczu, zakończyła się wynikiem 25:18. Wygrana na początek drugiej rundy rozgrywek, a co najważniejsze w dobrym stylu, zapowiada walkę o kolejne zwycięstwa i osiągnięcie dobrej pozycji na końcu rywalizacji o mistrzostwo 3 ligi, grupy drugiej.

Zespół wystąpił w następującym składzie: Oliwia Wawrzyniak, Zamysłowska Anna , Łazarek Aleksandra, Łęcka Gabriela, Generowicz Aleksandra, Janiak Martyna, oraz Szyszkiewicz Angelika, Kucharska Wiktoria, Filipczak Wiktoria.

Po pięciu meczach zespół MUKS „ Jantar” Kalisz z dorobkiem pięciu punktów zajmuje 4 pozycję w tabeli.

Młodsze koleżanki występujące w rozgrywkach w kategorii Kadetek pokonały na wyjeździe UKS szóstkę Rawicz 3:0 w setach 25:16, 25:6, 25:22 kasując 3 punkty. Nadmienić należy ze dziewczęta występują pierwszy sezon w rozgrywkach.