W piątkowy wieczór, na kaliskim rynku rozbrzmiały najgłośniejsze musicalowe hity wszechczasów: Czarnoksiężnik z Krainy Oz, Nędznicy i Chicago. Koncert solistki Anastazji Simińskiej odbył się w ramach cyklu “Muzyczny Rynek”.

Article dsc 4502
fot. Kaja

14 lipca kaliszanie usłyszeli przeboje musicalowe od końca XIX wieku aż po dziś. Magiczną atmosferę zapewniła solistka Anastazja Simińska, a na fortepianie zagrał Filip Pinczewski.

Anastazja Simińska to absolwentka specjalności musical, na wydziale wokalno-aktorskim w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Z wyróżnieniem ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu na wydziałach śpiewu, rytmiki oraz fortepianu. Laureatka wielu najważniejszych festiwali w Polsce oraz za granicą.

Doświadczenie sceniczne zdobywała już od pierwszego roku studiów grając w spektaklach: ,,Wonderful Town” (Violet) reż. K.Knurek, ,,Spotkanie z Autorem” (Muza) reż. M.Babicki oraz ,,Evita” i ,,Godspell” przygotowywanych w ramach zajęć w Akademii Muzycznej. Jej dyplomową rolą była Carmen Diaz w musicalu ,,Fame” reż. M. Gałaj. W 2012 roku została zaproszona do wystawienia solowego recitalu ,,Przed Premierą” we Wrocławskim Teatrze Piosenki Impart.
Współpracuje z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku (,,G-Dzie Ci Faceci” reż. A. Orzechowski) i Śródmiejskim Teatrem Muzycznym w Warszawie (,,Kochankowie z ulicy Kamiennej” reż. A.Dietzus, pod patronatem fundacji Okularnicy).

Zobacz także
Thumb 37627950 1623201991142292 3086950148488560640 n
Wicemistrz świata z Nowych Skalmierzyc!
Thumb dsc09190
Sądny Dzień dla polskiego Sądu - piątkowy protes...
Thumb article article article article ratusz
Urząd Miasta kupił meble za ponad 100 tysięcy zł...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb obrazek 62
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
Thumb logo
Msm icon 30
Helen Doron English. Jak szybko i skutecznie Twoje Dziecko może nauczyć się j...
Thumb logo haft140 lecie
Msm icon 30
Haft - firanki i zasłony ze 140-letnią tradycją
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
więcej»
Bico australia 20131216 146n120