Podczas tegorocznych ferii w Kaliszu czeka na najmłodszych wiele atrakcji. Jedną z nich są te zorganizowane przez Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej. Wydarzenie odbywa się od 12-16 lutego, a motywem przewodnim są podróże i hasło „Witaj przygodo! Podróże małe i duże”.

Article czo o
fot. DH,KŁ

Przez pięć dni w kaliskim muzeum przy ul. Kościuszki 12 od godz. 10.00 do 13.00 ma miejsce niezwykłe spotkanie dzieci z tematyką podróży, Afryki i znanej postaci Stefana Szolca-Rogozińskiego. Wystawa znanego podróżnika pt. „Z Kalisza do Kamerunu” wciąż dostępna jest w muzeum i stanowi dodatkowe tło imprezy. Każdy dzień przynosi nowe atrakcje i omawia inne elementy związane z podróżowaniem i tematyką Afryki.

- Jedną z przewidywanych ciekawostek jest „plecak pełen skarbów” i odniesienie do czasów średniowiecznych, kiedy podróże występowały dopiero w zalążku. Chcemy zaprezentować jak wyglądały środki transportu oraz ekwipunek w przeszłości, a jak dziś. Będziemy mieli do dyspozycji dwa zestawy plecaków pełnych tajemnic, przygotowane specjalnie dla najmłodszych – mówi Ilona Wieczorek.

Wtorkowym tematem przewodnim była topografia i mapa – Dziś bawimy się z mapami, uczymy się topografii i tworzymy własne mapy, a także przygotowujemy dzieciaki do tego by i one stały się przewodnikami dla innych. – dodaje.

W kolejnych dniach możemy liczyć również na takie atrakcje jak zabawy z masą solną pt. „Pan Wieloryb i jego cztery nogi” czy wprowadzenie w obszar przewodników turystycznych. Wydarzenie w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej cieszy się dużym zainteresowaniem oraz sporym zaangażowaniem najmłodszych w proponowane zajęcia.

Zobacz także
Thumb dsc 8226
Tak kaliszanie bawili się na kaliskim rynku [zdj...
Thumb article article dsc00023
Z 2 promilami i bez uprawnień - kierowca ciągnik...
Thumb dsc 8164
Kiedy jedna piłka to za mało. Ruszył kaliski Str...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb logo
Msm icon 30
Helen Doron English. Jak szybko i skutecznie Twoje Dziecko może nauczyć się j...
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
więcej»
Bico australia 20131216 146n120