Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej otrzymało nagrodę Skrzydła IT w Administracji w kategorii e-Kultura i e-Edukacja za portal edukacyjny Muzea Wielkopolski. Statuetkę odebrała dyrektor muzeum Sylwia Kucharska 18 kwietnia 2018 r. w Zakopanem, podczas V Forum Kierowników IT w Administracji.

Article kat ii sylwia kucharska

Skrzydła IT w Administracji to nagrody przyznawane projektom informatycznym zrealizowanym przez instytucje publiczne. Już po raz czwarty nagrodzone zostały Skrzydłami projekty, które pod względem sposobu wdrożenia i osiągniętych wymiernych korzyści mogą stanowić wzór do naśladowania.

Portal edukacyjny www.muzeawielkopolski.pl powstał z myślą o upowszechnianiu wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego Wielkopolski. Na portalu udostępniono ponad 10 tysięcy cyfrowych odwzorowań zabytków. Znajdziemy tu obszerną kolekcję kaliskich XIX-wiecznych sreber, bogatą ikonografię Kalisza i Gniezna (pocztówki, zdjęcia), kilkaset zabytków archeologicznych z Wielkopolski, a także kompletne archiwum Tadeusza Kulisiewicza. Wkrótce dodane zostaną także zbiory fonograficzne pieśni i przyśpiewek ludowych z kolekcji MOZK. Oprócz zdjęć i skanów muzealiów niektóre eksponaty można oglądać również w technice 3D.

Oprócz funkcji przeglądania, portal umożliwia dodawanie poszczególnych eksponatów do schowka a następnie wydrukowanie ich w formie prezentacji w pdf. Jest to narzędzie szczególnie użyteczne dla nauczycieli i uczniów, którzy mogą w ten sposób przygotowywać własne prezentacje do wykorzystania w klasie.
Na potrzeby najmłodszych natomiast, przygotowanych zostało kilkadziesiąt kolorowanek, które można wydrukować wprost z portalu. Na pewno znajdą one amatorów zarówno w domu, jak i przedszkolu.

Jednocześnie uruchomiona została aplikacja mobilna, która umożliwia poznanie wybranych „zabytków tygodnia” z każdego muzeum oraz dostarcza bieżących informacji o wydarzeniach i wystawach w muzeach biorących udział w projekcie.

Projekt realizowany był przy współudziale środków z Programu Kultura cyfrowa MKiDN.

Zobacz także
Thumb img 8311
Kalisz uczcił 98. rocznicę "Cudu Nad Wisłą" [zdj...
Thumb foto do artyku%c5%82u nr 2
Zbigniew Maj - "Budżet to jedno - gospodarowanie...
Thumb 40525708 303
Konkurs na projekt muralu
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb logo
Msm icon 30
Helen Doron English. Jak szybko i skutecznie Twoje Dziecko może nauczyć się j...
Thumb 422176 271829882929891 753863972 n
Msm icon 30
EURO KEBAB
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb zdjecie 2
Msm icon 30
Organizacja Imprez Turystycznych ,,BŁĘKITNA’’
Thumb 2
Msm icon 30
Restauracja Pałac Tłokinia
więcej»
Bico australia 20131216 146n120