Niepubliczna Szkoła Podstawowa EDUKATOR – po długich staraniach – będzie miała nową siedzibę. Wiele ostatnio mówiło się w Kaliszu na temat tej cieszącej się bardzo dobrą opinią szkoły. Właśnie dowiedzieliśmy się, że marzenie zostało spełnione – od 1 sierpnia 2018 roku Niepubliczna Szkoła Podstawowa KSO „Edukator” ma nową siedzibę, a naukę w niej uczniowie rozpoczną w ciągu 3 miesięcy.

Article edu pk 3d
Wizualizacja pomieszczeń w nowej siedzibie Niepublicznej Szkoły Podstawowej KSO EDUKATOR

W obliczu kolejnej reformy w polskiej edukacji naszym marzeniem było uruchomienie placówki w nowej lokalizacji. Znalezienie nowej siedziby z zasobów lokalowych, którymi dysponują władze miasta Kalisza, okazało się zadaniem niezwykle trudnym. Wzięliśmy jednak sprawę w swoje ręce i już dziś możemy powiedzieć, że Niepubliczna Szkoła KSO „Edukator” dysponuje tytułem prawnym do korzystania z blisko 500 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej do prowadzenia działalności edukacyjnej dla uczniów klas 1-8, której wizualizację 3D już teraz możecie Państwo zobaczyć – mówi Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej Małgorzata Górska.

Planowane otwarcie nowej siedziby przewidziane jest na przełom października i listopada br., do tego czasu Edukator będzie kontynuował swoją działalność w dotychczasowej lokalizacji przy ul. Mickiewicza 11 oraz, dzięki uprzejmości Dyrekcji IV LO w Kaliszu, w dodatkowych pomieszczeniach sąsiadującego liceum.

Edukator był i będzie miejscem, w którym dzieci w przyjazny sposób wejdą w świat wiedzy. Udowadniamy od wielu lat, że nauka może być fascynującą przygodą, a szkoła ulubionym miejscem spędzania czasu przez dziecko. Wierzymy głęboko, że każdy uczeń Edukatora jest wyjątkową indywidualnością z ogromnym potencjałem rozwojowym, który najpełniej ma szansę się rozwinąć przez wspólne działanie z innymi. Naszym priorytetem jest stworzenie warunków do zrównoważonego rozwoju intelektualnego, społecznego, fizycznego i moralnego.

Jesteśmy przekonani, że wszystkie te cele będzie nam jeszcze łatwiej realizować w tej samej formule szkoły niepublicznej, ale w nowej siedzibie, która pozwoli na stworzenie jeszcze bardziej przyjaznej przestrzeni dla dzieci, rodziców i nauczycieli – mówi Zbigniew Czelusta, prezes Zarządu KSO „Edukator”.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa KSO „Edukator” w nowych warunkach będzie mogła w sposób modelowy realizować oprócz działalności wychowawczej działalność opiekuńczą, która pozwoli zapewnić dziecku poczucia bezpieczeństwa. Dziecko w naszej szkole przebywać będzie pod opieką wykwalifikowanej i troskliwej kadry, a warunki lokalowe zagwarantują mu bezpieczeństwo oraz komfort – zapewnia dyrektor Górska.

Budynek będzie podzielony na strefę wspólną oraz strefę ucznia – wyodrębnioną część dla uczniów klas 1- 3 oraz 4-8, odpowiednio wyposażoną i dostosowaną do systemu klasowo-lekcyjnego. Każda grupa wiekowa będzie miała do dyspozycji indywidualne szatnie oraz szafki na przechowywanie swoich rzeczy.

Szkoła zapewni zdrowe i odpowiednio zbilansowane śniadania i obiady, dzięki starannie wybranej firmie zewnętrznej, a w Atrium – specjalnie zaprojektowanym pomieszczeniu socjalnym – każde dziecko – niezależnie czy korzysta z dań przygotowywanych w szkole czy też nie – będzie mogło w trakcie śniadania i obiadu usiąść razem z innymi przy stole i w sprzyjających warunkach spożyć swój posiłek – dodaje dyrektor Górska.

W planach mamy także uruchomienie szkoły dla uczniów w wieku licealnym i dołożymy starań, aby nam się to udało w przyszłym roku szkolnym- mówi Prezes Czelusta. Teraz chcemy się skoncentrować na rekrutacji dzieci i młodzieży do klas Szkoły Podstawowej. Wszelkie informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły – dyrekcja zaprasza na spotkanie wspólnie z dzieckiem.

Gimnazjum prowadzi od 12 lat Stowarzyszenie założone przez Rodziców i Nauczycieli.

KSO NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA EDUKATOR
(obecnie) ul.Mickiewicza 11
62-800 Kalisz
Adres nowej siedziby (w trakcie adaptacji) – Al. Wojska Polskiego 29 A.
W czasie wakacji sekretariat czynny codziennie w godzinach 8 – 14
tel. kom. 733 43 15 51
tel. 62 753 65 93
www.edukator-kalisz.pl
https://www.facebook.com/Edukator-Kalisz
Zobacz także
Thumb qwqw
Co trzecia kamera monitoringu miejskiego nie działa
Thumb img 0668
Rapując uczcił 100-lecie niepodległości. Przemys...
Thumb czo%c5%82o
Studniówka IV LO i VII LO SMS w Kaliszu [Dużo zd...

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb zrzut ekranu 2010 11 28  godz. 19.57.34  article
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
Thumb obrazek 62
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
więcej»
Bico australia 20131216 146n120