Jeżeli zastanawiasz się czy warto się uczyć oraz czy warto się przekwalifikować, daj sobie chwilę na przeczytanie tego tekstu. Możesz być zaskoczony tym, ile motywacji drzemie w ludziach.

Article czo o

Bohaterką naszej opowieści jest Dorota Dembicka właścicielka Salonu Urody Beauty Heaven w Kaliszu, absolwentka naszej SZKOŁY COSINUS.

Pani Dorota chciała hodować konie. Skończyła weterynarię, ale na przestrzeni lat okazało się, że nie jest jej pisana praca ze zwierzętami. Walczyła również z niemałą nadwagą. Włożyła sporo wysiłku w swój sukces. Dzisiaj prowadzi swój salon urody, jest szczupłą uśmiechniętą osobą i do tego bardzo profesjonalną w tym, co robi.

Oto co nam powiedziała podczas jednej z wizyt w jej salonie.

Zaczynając od początku, uczciwie przyznam, że jeszcze wiele lat temu nie przypuszczałabym, że będę miała swój Salon Piękności.

Wcześniej fascynowały mnie zwierzęta i zawsze marzyłam o hodowli koni. Skończyłam weterynarię w innym mieście. Mieszkając w internacie, chętnie robiłam koleżankom fryzury i paznokcie. Z czasem okazało się, że po prostu mnie to „kręci”. Jest jeszcze jedna ważna sprawa. Jakiś czas temu należałam do osób z nadwagą, postanowiłam dać sobie szansę na zdrowy wygląd i zaczęłam się interesować pracą z ciałem i jego pielęgnacją. Pomyślałam, że zapiszę się do Szkoły Policealnej COSINUS na kierunek TECHNIKA USŁUG KOSMETYCZNYCH.

Tak trafiłam do Szkoły COSINUS. O wyborze zadecydował system nauki w weekendy, ponieważ pracowałam oraz to, że jest to szkoła jest bezpłatna. Zajęcia wspominam bardzo dobrze, zwłaszcza że 90% tych zajęć, to były zajęcia praktyczne. Szkoła ma własne pracownie, zresztą świetnie wyposażone, a słuchacze nie pokrywają żadnych kosztów. Każda z nas miała swój zestaw narzędzi, przypisany fotel i profesjonalne kosmetyki. Za nic nie trzeba było płacić, a praca i nauka w takich warunkach to była przyjemność. Nauczyciele mający duże doświadczenie w branży beauty, poświęcali nam wiele uwagi i cierpliwie z nami pracowali. Weekendy spędzane w szkole były pracowite i kreatywne.

To się nazywa chodzenie do szkoły z przyjemnością.

Szkoła Policealna COSINUS daje możliwości, ale jak z nich skorzystamy o tym musimy przekonać się sami. Kosmetologia jest bardzo szeroką dziedziną, w szkole na pewno można się dowiedzieć wiele, a zakres tej wiedzy jest dość spory. Ważna jest frekwencja, szkoda opuszczać zajęcia, bo jest to niekorzystna strata czasu.

Na przestrzeni tych dwóch lat, sprecyzowałam sobie cele i teraz je realizuję. Jak już wcześniej wspomniałam interesuje mnie głównie praca z ciałem i pielęgnacja skóry. Czyli modelowanie sylwetki, zabiegi na skórę twarzy i nie tylko, ponieważ dbamy także o dłonie. Rozwinęłam swoje zainteresowania o pracę z urządzeniami stosowanymi w kosmetologii hi-tech i teraz z powodzeniem wykonuję tego rodzaju zabiegi we własnej firmie. Mogę zadecydować co kupuję i na czym pracuję, to niezwykle ważne, bo chcę być profesjonalna. Moje wcześniejsze doświadczenia związane z walką z własnym ciałem, spowodowały, że umiem wczuć się w klienta, bo nie tylko Panie korzystają z moich usług. Rozmawiamy szczerze i dobieramy zabiegi, aby uzyskać najbardziej korzystny efekt, a to działa. Praca z klientem jest procesem. Uważam, że kosmetyczki powinny uczyć ludzi jak być pięknymi. Musi nam zależeć. Jeżeli trzymamy się pewnej systematyczności, to po prostu musi się udać.

Naszej absolwentce Pani Dorocie, życzymy wielu sukcesów. Salon Beauty Heaven mieści się w Kaliszu na ulicy Polnej 28 i jest partnerem w naszym programie rabatowym. Słuchaczki i słuchaczy Cosinusa informujemy, że dzięki karcie rabatowej otrzymają korzystne zniżki na usługi.

Nabór do naszej szkoły ciągle trwa. Nie przegapcie swojej szansy !

Sieć Szkół dla Dorosłych COSINUS
COSINUS.PL
Kalisz ul. Majkowska 11
tel. 62 767 13 51
https://www.facebook.com/kaliszcosinus/?ref=br_rs
Zobacz także
Thumb 39227309 271993370280695 9077390264582012928 n
Lista kandydatów do Rady Miasta Kalisza KW Stowa...
Thumb article dsc06513
Już w piątek ręczni zagrają w Arenie!
Thumb masz wybor
Filharmonia Kaliska rozpoczyna sezon. Koncert ju...

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb zrzut ekranu 2010 11 28  godz. 19.57.34  article
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb obrazek 255
Msm icon 30
Destino Nieruchomości
więcej»
Bico australia 20131216 146n120