Litewskie specjały? Bułgarskie kiełbaski? Hiszpańskie oliwki? Francuskie wina? Te i inne smaki możecie poznać na Festiwalu Smaków, odbywającym się w tym roku w parku przy kościele Św. Józefa.

Article zrzut ekranu 2018 06 09 o 14.39.38

Organizatorem jest Miasto Kalisz wraz z Starostwem Powiatowym, Bazyliką Św. Józefa oraz Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Szefów Kuchni i Cukierni w Warszawie.

Wśród gości , którzy już od 10:00 pojawili się na skwerze przy kościele przechadzają się takie znakomitości świata smaków jak słynny Kurt Scheller.

Możemy skosztować tradycyjnej tureckiej baklawy, albo chałwy, napić się owocowego ponczu, ale i zjeść tradycyjny chleb ze smalcem serwowany przez Społem.

Tradycyjnie tłoczone soki owocowe sąsiadują z egzotycznymi przysmakami. Cafe.calisia.pl zaskakuje mnogością ciast tworzonych przez Darię Pawlak. Można zjeść soczystego burgera rodem z kaliskiego Missisipi. Stoisko z winami francuskimi proponuje nawet… butelki szampana z drobinami złota.

Na większości stoisk możemy spróbować serwowanych dań. Litewskie wędliny, pieczywo i kwas czekają na chętnych.

A więc kierunek na kaliski park!

Impreza ma na celu prezentować i promować kulinarne bogactwo oraz kulturę stołu naszego kraju ze szczególnym uwzględnieniem regionu Wielkopolski powiatu i miasta Kalisza. Do udziału w Festiwalu są także zapraszani goście z innych regionów kraju, a także Europy. Zaprezentują się także podmioty zrzeszone w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego „Wielkopolska” i Szlak Kulinarny „Kaliskie Smaki”.

Festiwal ma charakter festynu plenerowego, w czasie którego wytwórcy i producenci zaprezentują, poddają degustacji, a także sprzedają swoje wyroby. Imprezie towarzyszyć będzie szereg występów artystycznych i koncertów, a całość ma sprzyjać wypoczynkowi, rozrywce i promocji kultury miasta i regionu.

Kaliski Festiwal Smaków rozpoczęło wyjątkowe wydarzenie – Parada Gigantów.

Zobacz także
Thumb czolo
Polacy z Marianówki z wizytą w Kaliszu
Thumb 750x460
Uśmiechnij się Polsko – Festiwal Uśmiechu w Gale...
Thumb 10 z napisem
Szukasz idealnego materaca? Skorzystaj z Wielkie...

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb sieraszewski
Msm icon 30
SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO - Szkoła Tańca
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
więcej»
Bico australia 20131216 146n120