Słodycze, produkty spożywcze, środki czystości i ogromne ciężarówki, które pokonują tysiące kilometrów – taka świąteczna niespodzianka czekała dzisiaj na podopiecznych Domu Dziecka w Kaliszu! Wszystko przygotowała grupa Kaliscy Truckersi.

Article p1250011
fot. Błażej Krawczyk

Grupa mężczyzn z krwi i kości, którzy na co dzień jeżdżą po całym świecie potężnymi ciężarówkami postanowiła zrobić niezwykły prezent na święta dzieciom z Domu Dziecka w Kaliszu. Z własnych środków w tydzień przygotowali busa pełnego paczek, upominków, słodyczy, ozdób i środków czystości. 24 grudnia z wielkim hukiem ciężarówki wjechały na teren Domu Dziecka przy ul. Skarszewskiej. Sprawiły najmłodszym wiele radości. Dzieci chętnie oglądały pojazdy, wsiadały za kierownice i naciskały klaksony, które słyszało z pewnością pół miasta.

- Dzisiejsza akcja bardzo nas zaskoczyła. W tym roku mamy sponsorów, ludzi dobrego serca, którzy przynoszą podarunki dla dzieci, ale z taką pompą i gwizdem to jeszcze nikt tutaj nie zajechał. Dzieci bardzo się cieszą a podarunki są przygotowane z serca – mówiła Bożena Konopka p.o. dyrektora Domu Dziecka w Kaliszu. - Obecnie mamy 39 dzieci, od 8 do 20 roku życia. W wigilijny wieczór zostanie około 15 dzieci.

Zdecydowana większość rodziców podopiecznych Domu Dziecka ma ograniczone prawa rodzicielskie. Główną przyczyną jest nadużywanie alkoholu. Często rodzice nie mają warunków by przyjąć dzieci na święta, a część z nich nawet nie interesuje się swoimi pociechami.

Grupa Kaliscy Truckersi powstała rok temu i liczy blisko 500 członków. Zrzesza kierowców ciężarówek, którzy jeżdżą po całym świecie. Grupa planuje dużo więcej takich akcji, które mają wspierać dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej oraz materialnej.

Zobacz także
Thumb dscn3096
Mali ekolodzy w pierwszym dniu wiosny sprzątali ...
Thumb img 5940
Więcej śmietników na osiedlach domów jednorodzin...
Thumb dsc 1813
Jak w Polsce narodziła się Pierwsza Dama? Jolant...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
Thumb v1
Msm icon 30
Suknie Ślubne - Pracownia Krawiecka Emilia Elżbieta Błaszczyk
Thumb cafe logo
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb sieraszewski
Msm icon 30
SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO - Szkoła Tańca
Thumb obrazek 255
Msm icon 30
Destino Nieruchomości
więcej»
Bico australia 20131216 146n120