Szwedzi mają bogatą tradycję w produkowaniu samochodów typu kombi. W najbliższym czasie na pewno nie zamierzają zrezygnować z ich produkcji, pomimo mody na SUV-y co ogromnie cieszy bo nowe V60 to kwintesencja nowoczesnego kombi w najlepszym wydaniu! Także Ty możesz poznać wszystkie jego zalety podczas eventu VIP na torze WORD w Kaliszu. Co zrobić żeby wygrać zaproszenie?

Article  grd5775

Nowe Volvo V60 to uniwersalne rodzinne kombi stworzone z myślą o radości życia. Zaawansowane podwozie, mocne silniki i możliwość wyboru trybu jazdy gwarantują pełnię doznań podczas jazdy. W kabinie skandynawski charakter wraz z nowoczesną technologią dbają o to, by każda chwila w V60 była przyjemnością. W środku i na zewnątrz nowe V60 jest odbiciem jakości i definicji najlepszego skandynawskiego wzornictwa. Od ponad 60 lat Volvo dąży do stworzenia samochodu kombi, który czyni lepszym każdy dzień życia.

To urzeczywistnienie tej wizji.

Czytasz kombi – myślisz przestrzeń. I dokładnie w tym przypadku tak jest.  V60 ma jeden z największych bagażników w swojej klasie. Jego objętość, mierzona do górnej krawędzi tylnych oparć, wynosi 529 litrów. Tylna część pojazdu nie jest mocno ścięta, co dodatkowo poprawia możliwości transportowe w przypadku większych gabarytowo przedmiotów. Auto powstało na modułowej platformie SPA, na której bazują najnowsze modele marki: XC90,S90,V90 i XC60. W rezultacie długość samochodu wzrosła o ponad 12 cm (do 476 cm), a rozstaw osi zwiększył się o 10 cm (do 287 cm). To oznacza jedno: znacznie więcej miejsca w środku dla pasażerów.

Czytasz Volvo – myślisz bezpieczeństwo. I kolejny raz trafiłeś! Volvo ma pozytywną obsesję na punkcie bezpieczeństwa swoich samochodów, zarówno biernego, jak i czynnego. Także w nowym V60 nie zabrakło najnowocześniejszych rozwiązań tej marki. System City Safety z funkcją automatycznego hamowania samochodu potrafi zmniejszyć ryzyko kolizji czołowej zarówno z pojazdami jak i z pieszymi, rowerzystami oraz dużymi zwierzętami. W nowym V60 znajdziemy także System Pilot Assist, utrzymujący pas ruchu podczas jazdy autostradą z prędkością nawet do 130 km/h. Samochód sam hamuje, przyspiesza i skręca. Udoskonalone zostało także pokonywanie ostrzejszych zakrętów. Lista z tej dziedziny jest dużo dłuższa. Warto się o tym przekonać na własnej skórze podczas jazdy testowej.

Więcej kilometrów, mniejsze obciążenie środowiska. Mocne benzyny T5 i T6, generujące odpowiednio 250 i 310 KM a także oszczędne diesle D3 (150 KM) i D4 (190 KM). Emisja w nowym V60 CO2 wynosi już od 115 g/km natomiast zużycie paliwa od 4,3 l/100 km. To jeszcze nie wszystko. Volvo bardzo poważnie podchodzi do procesu elektryfikacji swoich modeli. W związku z tym w ofercie znajduje się wersja hybrydowa (benzynowo-elektryczna), której baterie można naładować ze źródła zewnętrznego. Nie jest wyłącznie ekologiczna, gdyż imponują mocą. Model T8 to aż 390 KM. Niedługo na rynek ma wejść także mniejsza wersja T6 310 KM.

Czytasz piękno – myślisz skandynawska prostota. Jeżeli i Ty jesteś fanem skandynawskiego desingu to na pewno nie przejdziesz obojętnie obok nowego V60. Wnętrze to przyjemność dla zmysłów: smukły centralny wyświetlacz dotykowy, przycisk zapłonu i regulatory na kierownicy pokryte diamentowym wzorem. Materiały wykorzystane w kabinie V60 wzmacniają poczucie obcowania ze szwedzkim luksusem. Wersja Inscription jest wyposażona w elementy Driftwood, ze specjalnie obrobionego i przyjemnego w dotyku drewna. Oko na niebo w nowym V60 – dach panoramiczny, który zamykasz pilotem lub w wersji bez kluczykowej przyciskiem na klamce zewnętrznej, daje poczucie ogromnej przestrzeni i wolności.

Czytasz dynamiczny – myślisz radość z jazdy.Nowe V60 dynamicznie się prowadzi, a jego podwozie gwarantuje nadzwyczajne panowanie nad samochodem. Zawieszenie z przodu wyposażone jest w podwójne wahacze, zaś z tyłu w innowacyjny układ ‘integral-link’. Nowoczesne, lekkie materiały ograniczają wagę konstrukcji i poprawiają szybkość reakcji. Pokrętłem między przednimi fotelami łatwo przełączasz między trzema ustawieniami silnika, skrzyni biegów, układu kierowniczego i hamulcowego, stabilizacji jazdy i systemu start/stop. Możesz także ustawić własny tryb Individual.

Nowe V60 dynamicznie się prowadzi, a jego podwozie gwarantuje nadzwyczajne panowanie nad samochodem. Zawieszenie z przodu wyposażone jest w podwójne wahacze, zaś z tyłu w innowacyjny układ ‘integral-link’. Nowoczesne, lekkie materiały ograniczają wagę konstrukcji i poprawiają szybkość reakcji. Poza sportową charakterystyką, nowe V60 zapewnia typowe dla Volvo możliwości i komfort jazdy. 

UWAGA KONKURS!

Czytasz i co myślisz? Chcesz się przekonać na własnej skórze?

Znamy to! Jazda testowa zdradzi tylko część zalet nowego V60. A jak zachowuje się auto, gdy na drodze panują ekstremalne warunki? Jak sprawuje się po mieście gdzie czasami trzeba zaparkować na wąskich miejscach parkingowych? Czy zmieści narty, deskę i sanki dla dzieciaków podczas wyprawy w góry?

Jeżeli jesteś fanem Volvo i chcesz spędzić dzień z naszym zespołem w Szkole Bezpiecznej Jazdy Volvo Car Kalisz zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

Wystarczy, że prześlesz na maila salon@volvocarkalisz.pl zdjęcie lub opis z czym kojarzy Ci się marka Volvo?
Spośród odpowiedzi wybierzemy tą najciekawszą i najtrafniejszą, a w nagrodę zwycięzca już 29 września weźmie udział w evencie VIP, na którym będziemy testować najnowsze V60! Zapraszamy do udziału VOLVO CAR KALISZ TEAM

Volvo Car Kalisz
Ostrowska 36, 63-460 Ociąż
Tel: 720-820-268
Fax: 720-820-268

Regulamin konkursu możesz sprawdzić TUTAJ

Zdjęcia : Grid Studio

Zobacz także
Thumb czo%c5%82o
Ucząc się przedsiębiorczości
Thumb article article img 6288
W czwartek poznamy nowego dyrektora kaliskiego "...
Thumb dsc02479a
Nie ustąpiła pierwszeństwa. Kolizja na ul. Pozna...

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
Thumb borowiak nieruchomos%cc%81ci kalisz logo
Msm icon 30
Borowiak Nieruchomości
Thumb obrazek 255
Msm icon 30
Destino Nieruchomości
Thumb zrzut ekranu 2010 11 28  godz. 19.57.34  article
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
więcej»
Bico australia 20131216 146n120