Nowe Volvo XC40, kompaktowy i miejski SUV, zostało nagrodzone prestiżowym tytułem Car Of The Year 2018. Po raz pierwszy w historii Volvo to właśnie najmłodszy i najmniejszy SUV zdobył nagrodę samochodu roku. Statuetka została wręczona w Genewie, podczas – zaliczanych do największych na świecie – targów motoryzacyjnych. Nowe Volvo XC40 zostawiło w tyle konkurencyjne marki, zdobywając niesamowite 325 punktów!

Article banerxc401

60 dziennikarzy z 23 europejskich krajów doceniło nowe Volvo XC40 za jego nieszablonowe podejście do designu, bezpieczeństwo, wytrzymałość oraz jakość. Przyglądając się temu miejskiemu SUV-owi, trudno nie zauważyć, że młodszy brat Volvo XC60 został zaprojektowany, by pod każdym możliwym względem służył kierowcy.

Przemyślane schowki, czujniki parkowania i przejrzysty ekran centralny wewnątrz kabiny nowego Volvo XC40 stworzone zostały tylko w jednym celu: z myślą o Twoich codziennych potrzebach. Volvo postanowiło porozmawiać ze swoimi klientami na całym świecie, pytając ich, czego oczekują od samochodu.

Zagadnienie wygodnego przewożenia osobistych drobiazgów znajdowało się na czele ich listy. Dlatego w kabinie i bagażniku XC40 można znaleźć mnóstwo praktycznych schowków. W schowkach w drzwiach zmieści się laptop lub trzy duże butelki z wodą. W podłokietniku, umieszczonym między siedzeniami, znalazło się miejsce na dodatkowy pojemnik na śmieci. Przy schowku pasażera zamontowany jest praktyczny haczyk, idealny na podręczną torbę lub siatkę z zakupami…. W Volvo XC40 wszystko ma swoje miejsce. Duży, praktyczny bagażnik z łatwym dostępem, w którym przewieziesz co zechcesz o pojemności 460 litrów – kufer jest regularny i ma łatwy do zagospodarowania kształt. Składana mata na podłodze, pozwala dostosować przestrzeń w bagażniku do Twoich potrzeb, a żeby zmieścić większe przedmioty, wystarczy jednym naciśnięciem guzika złożyć oparcia tylnych siedzeń. Volvo zostało zaprojektowane dla wszystkich tych, którzy wiedzą czego potrzebują.

Inteligentne rozwiązania, które ułatwiają życie.

Praktyczne funkcje nowego Volvo XC40 powstały w jednym celu: by uczynić Twoje życie łatwiejszym. Dzięki inteligentnej technologii, jesteś w stałym kontakcie ze światem, możesz łatwo zaparkować samochód czy podładować telefon, a to tylko część z możliwości…. Funkcja “360 camera” pobiera obraz z kilku kamer, by stworzyć widok samochodu z góry. Dzięki temu możesz wygodnie obserwować położenie auta względem otoczenia. Tuż pod ekranem centralnym jest specjalne miejsce dla Twojego telefonu, gumowa płytka, która bezprzewodowo naładuje twoje urządzenie. Dzięki oprogramowaniu Apple CarPlay i Android Auto możesz sterować swoim smartfonem za pośrednictwem ekranu centralnego. Masz dostęp do ulubionych aplikacji i możesz korzystać z funkcjonalności Apple Siri czy Google Assistant.

Chroń to co najważniejsze!

Volvo XC40 to Twój drugi pilot, stale na posterunku. Inteligentne systemy pomagają Ci utrzymać samochód na Twoim pasie ruchu i uniknąć wypadku. Auto wykrywa również zagrożenie uderzeniem ze strony innego pojazdu. W końcu najlepszą formą ochrony jest uniknięcie zderzenia. Nowoczesny system City Safety nieustannie monitoruje przestrzeń przed Twoim Volvo. Wykrywa inne pojazdy, pieszych, rowerzystów i duże zwierzęta, ostrzegając przed możliwością zderzenia. Jeżeli nie zareagujesz na czas, samochód automatycznie zahamuje, by uniknąć wypadku lub ograniczyć jego skutki. System Cross Trafic Alert -“To jak dodatkowa para oczu z tyłu głowy”. Jeżeli podczas wyjeżdżania z ciasnego parkingu układ Cross Trafic Alert wykryje, że z boku zbliża się inny pojazd, usłyszysz sygnał dźwiękowy (w lewym lub prawym głośniku) oraz zobaczysz ostrzeżenie na ekranie. System Pilot Assist, to natomiast półautonomiczny układ, który delikatnymi ruchami kierownicy pomaga Ci utrzymać samochód na środku pasa ruchu, a tempomat adaptacyjny dba o stały odstęp od poprzedzającego pojazdu.

System Volvo On Call stale w gotowości!

Volvo On Call to aplikacja, dzięki której jesteś w stałym kontakcie ze swoim samochodem. Łatwo znajdziesz go na parkingu, ustawisz temperaturę w kabinie, zdalnie otworzysz czy zamkniesz drzwi – i wiele więcej. Jeżeli przydarzy Ci się wypadek, operator Volvo On Call automatycznie się z Tobą skontaktuje i wyśle służby ratownicze… Wyobraź sobie, że kiedy wsiadasz rano do samochodu, czeka na Ciebie ogrzana (lub chłodna, w zależności od pogody) kabina, a nawigacja już wie, dokąd ma Cię pokierować. To zasługa Volvo On Call. Za pomocą lokalizatora łatwo znajdziesz ulicę, na której zaparkowany jest Twój samochód. Sprawdzisz także poziom paliwa i jak daleko na nim pojedziesz, termin najbliższego przeglądu oraz temperaturę w pobliżu auta.

Szwedzki desing – prostota i elegancja.

Tekstylne dywaniki w nowym Volvo XC40 w całości wykonane są z materiału podlegającego recyklingowi i łączą nowoczesny styl z dbałością o środowisko. Przez panoramiczny dach światło dosłownie wlewa się do wnętrza samochodu. Dach możesz odsunąć i cieszyć się ciepłymi promieniami słońca. Dobre brzmienie to podstawa, więc każde Volvo XC40 wyposażone jest w wentylowany głośnik niskotonowy (Air Woofer Technology™), a system Premium Sound firmy Harman Kardon® gwarantuje wyważone i mocne brzmienie.

Ekonomiczna jazda!

Volvo XC40 to pierwszy samochód zbudowany na nowej, skalowalnej płycie podłogowej CMA (Compact Modular Architecture). W przyszłości to podwozie posłuży jako baza wielu innym modelom Volvo a jednym z nich będzie pierwsze w pełni elektryczne. I to właśnie dzięki tej platformie udało się uzyskać duży rozstaw osi (270,2 cm) przy długości nadwozia wynoszącej 442 cm. Szerokość samochodu to 186,3 cm a wysokość 165,8 cm. Silniki T5 i D5 połączone z napędem na cztery koła to naprawdę mocne jednostki, ale wyróżniają się także ekonomicznym podejściem. Silnik Diesla D4 190 KM przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,9 s a jednostką benzynowa T5 247 KM do setki dochodzi po 6,5 sekundy. Do wyboru zostają trzy wersje wyposażenia: Momentum, R-Desing oraz Inscription. Od kwietnia 2018 roku do oferty dołączy odmiana nazwana po prostu XC40 (z wyposażeniem podstawowym) oraz pozostałe wersje silnikowe.

Care by Volvo – nowoczesne podejście do posiadania samochodu!

We Volvo dbają nie tylko o bezpieczeństwo Klientów biznesowych – dużą wagę przywiązują również do ich wygody. Dlatego stworzono Care by Volvo – usługę abonamentową dla firm, która pozwoli Ci podczas podróży myśleć tylko o tym, co dla Ciebie ważne. Dzięki subskrypcji możesz co 24 miesiące zmienić samochód na nowy przy 0 % wkładzie własnym. Zyskujesz także pełen komfort jazdy, gdyż wszelkie obowiązki związane z obsługą samochodu leżą po stronie Volvo.

Poznaj szczegóły i przekonaj się, że Care by Volvo to atrakcyjna usługa dla Twojej firmy!
Więcej informacji uzyskasz u Opiekuna Klientów biznesowych Volvo Car Kalisz – Dawid Piasecki 720 820 268.

VOLVO CAR KALISZ
Ostrowska 36, 63-460 Ociąż
Tel: 720-820-268
Fax: 720-820-268
volvocarkalisz.volvocars-partner.pl

Zapraszmy do obejrzenia krótkiego filmiku – jak dojechać do Salonu Volvo w Ociążu?

Zobacz także
Thumb img 20181114 102126
Znamy datę odsłonięcia pomnika Piłsudskiego
Thumb img 6763a
Zderzenie pojazdów na ul. Złotej. W jednym z nic...
Thumb wykres poz
Inni pozycjonują i zarabiają. A Ty?

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb 2
Msm icon 30
Restauracja Pałac Tłokinia
Thumb obrazek 62
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
więcej»
Bico australia 20131216 146n120