Nowoczesne lampy UV dezynfekują kaliską wodę

2019-05-26 10:00:00 red

PWiK każdego dnia dostarcza wodę do ponad 100 tysięcy odbiorców. Zarząd spółki kolejnymi inwestycjami podnosi jej jakość wykorzystując technologię dezynfekcji ultrafioletem.

fot. MW
fot. MW

Z całego zakresu UV, odcinek UV-C często nazywany jest bakteriobójczym ze względu na swoją wysoką dezynfekującą efektywność w stosunku do bakterii, wirusów, grzybów i form przetrwalnikowych. Najwyższą bakteriobójczą wrażliwość mikroorganizmy mają przy długości fali 265 nm.

Głównymi zaletami technologii UV są:

  • wysoka efektywność dezynfekcji w stosunku do szerokiego spektrum mikroorganizmów uwzględniając mikroorganizmy odporne na chlorowanie takie jak wirusy i pierwotniaki
  • brak wpływu na fizyko-chemiczne i organoleptyczne właściwości wody, nie powstają uboczne związki, nie ma niebezpieczeństwa przedawkowania.
  • urządzenia UV są kompaktowe, proste w obsłudze, nie wymagają specjalnych środków bezpieczeństwa.

- Nasze przedsiębiorstwo od wielu lat stosuje tego typu dezynfekcję wody. Dzisiaj wszystkie nasze Stacje Uzdatniania Wody wyposażone są w reaktory z lampami UV. Dodatkowo, aby zwiększyć bezpieczeństwo wody zamontowaliśmy lampę UV na naszej największej pompowni przy ul. Smolnej w Kaliszu – mówi prezes PWiK Andrzej Anczykowski.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować