Dzielnicowi zorganizowali spotkanie w miasteczku ruchu drogowego w ramach realizowanego od marca programu informacyjno-edukacyjnego – „Dzielnicowy – mój przyjaciel”. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków z Kalisza. Celem akcji jest pogłębienie wiedzy dzieci na temat ich bezpieczeństwa w różnych sytuacjach z jakimi mogą mieć do czynienia na co dzień.

Article czo%c5%82o
fot. KMP w Kaliszu

Dzielnicowy jako policjant „pierwszego kontaktu” nie tylko prowadzi rozpoznanie swojego rejonu, ale także realizuje zadania z zakresu profilaktyki społecznej. Policjanci z III rewiru realizują program „ Dzielnicowy – mój przyjaciel”, który zakłada wypracowanie u dzieci prawidłowych nawyków i wzorców zachowań oraz przekazanie jak największej ilości informacji, które pozwolą bezpiecznie funkcjonować dziecku w dzisiejszym świecie.

- W ramach programu zaplanowane zostały działania mające na celu podniesienie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, bezpieczeństwa dzieci w trakcie drogi do szkoły i powrotu do domu, kontaktów z osobami nieznajomymi, bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, szczególnie w rejonie akwenów wodnych, obchodzenia się ze zwierzętami. Dzielnicowi promować będą również aktywny wypoczynek oraz zdrowy tryb życia i współzawodnictwa – podaje mł.asp. Anna Jaworska – Wojnicz rzecznik prasowy KMP w Kaliszu.

W miasteczku ruchu drogowego w ramach programu odbyło się spotkanie związane z edukacją dzieci z zakresu ruchu drogowego. – W przedsięwzięciu brali udział uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej nr 9 w Kaliszu. W przedsięwzięciu uczestniczył również przedstawiciel Działu Szkoleń Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego – Arkadiusz Muskała, który wytłumaczył dzieciom podstawowe zasady ruchu drogowego oraz przepisy regulujące poruszanie się po drodze jako pieszy oraz rowerzysta. Omówiono również rodzaje oraz znaczenie poszczególnych znaków drogowych, a także wskazano jak powinno wyglądać obowiązkowe wyposażenie roweru – dodaje mł.asp. Anna Jaworska – Wojnicz.

Po zajęciach teoretycznych uczestnicy mogli zweryfikować zdobytą wiedzę w praktyce. Uczniowie mieli do pokonania tor, po którym zobowiązani byli poruszać się zgodnie z przepisami obowiązującymi rowerzystów. Podczas wykonywania zadania liczyła się precyzja, koncentracja oraz umiejętność utrzymania równowagi jak również opanowanie stresu.

Każdy uczestnik otrzymał odblaski na rower przekazane przez WORD, policjanci natomiast nagrodzili dzieci słodyczami za wspaniałą współpracę i zaangażowanie w wykonywane zadania.

Zobacz także
Thumb image001
Kaliscy piłkarze laureatami turnieju w Krakowie.
Thumb article img 3936
Adam Wyszatycki zrezygnował z funkcji kierownika...
Thumb dsc00426
Wyjątkowi goście odwiedzili małych pacjentów w k...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
Thumb dominos
Msm icon 30
Domino's - doskonali w smaku, szybcy w dostawie!
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
więcej»
Bico australia 20131216 146n120