Zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniem bezpieczeństwa mieszkańców, to główny cel debaty społecznej pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Inicjatorem spotkania był Komendant Komisariatu Policji w Opatówku asp. Tomasz Dyrdziak. Na pytania mieszkańców oraz zaproszonych gości odpowiadali Komendant Miejski Policji w Kaliszu insp. Dariusz Bieniek, Burmistrz Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki.

Article 315 250739
fot. KMP Kalisz

Wstępem do dyskusji było wystąpienie Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu insp. Dariusz Bieńka, który przedstawił zebranym ideę tego typu spotkań, wskazał na znaczącą rolę środowisk lokalnych w tworzeniu strategii w zakresie bezpieczeństwa, określił też sposób wykorzystania przez Policję sugestii i uwag mieszkańców dotyczących podniesienia poziomu bezpieczeństwa.

Szef kaliskich policjantów przybliżył również zasady działania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”, stanowiących wsparcie Policji na rzecz diagnozowania aktualnych zagrożeń. Ważnym aspektem, który został poruszony przez Komendanta była służba dzielnicowego, który poprzez podejmowane działania i budowanie relacji z lokalnym społeczeństwem, ma duży wpływ na poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców. Przybliżone zostały sylwetki dzielnicowych pełniących służbę na terenie Komisariatu Policji w Opatówku, działania priorytetowe służby dzielnicowego oraz zrealizowane przedsięwzięcia w obszarze profilaktyki społecznej. Insp. Bieniek Przypomniał również mieszkańcom, że z dzielnicowymi z Komisariatu Policji w Opatówku można kontaktować się bezpośrednio. Wszyscy funkcjonariusze „pierwszego kontaktu”, jak nazywani są popularnie dzielnicowi, wyposażeni zostali w telefony komórkowe oraz posiadają indywidualne, przypisane do rejonu adresy e-mail.

Kolejnym punktem debaty była otwarta dyskusja. Mieszkańcy gmin, którzy skorzystali z zaproszenia Komendanta Komisariatu, mieli okazję nie tylko do przekazywania swoich opinii oraz uwag, ale też do zadawania pytań policjantom oraz przedstawicielom władz samorządowych. Jednym z wiodących tematów było bezpieczeństwo w ruchu drogowym i postulaty o podejmowanie działań zmierzających do egzekwowania przepisów dotyczących m.in. prawidłowego parkowania, ograniczeń tonażowych na drogach. Mieszkańcy wskazali na konkretne miejsca, gdzie często dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego.

W trakcie debaty dyskutowano również na temat zaśmiecania miejsc publicznych i terenów leśnych. Pytano o termin uruchomienia posterunku wodnego w miejscowości Szałe oraz o działania profilaktyczne na terenie gminy.

Przedstawiciele Policji oraz władz samorządowych dokładnie i rzeczowo odpowiadali na wszelkie pytania i zapewniali uczestników debaty, że wszystkie ich uwagi i spostrzeżenia będą dokładnie sprawdzone i przeanalizowane.

Zobacz także
Thumb przechwytywanie w trybie pe%c5%82noekranowym 13.11.2018 130645.bmp
Zmiana oznakowania poziomego na ul. Lipowej i Ha...
Thumb dsc00014
Uczniowie rozpoczynają upragnione wakacje! [zdję...
Thumb dscf9475  kopia
Przed nami IV Weekend na Szlaku Piastowskim

Komentarze

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Szkoda, że informację dali dzień wcześniej. Często trudno zmienić plany.
  A ogólnie – mieszkańców wyłącznie Opatówka czy też gminy Opatówek?
  Co do “Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” jest to kupa – zgłaszasz i kasują zgłoszenie, a patroli ni widu ni słychu.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Bo na kmzb zglasza sie glupoty. Sasiad zaparkowal na 5 min cyyyk na kmzb nieprawidlowe parkowanie. Raz ktos piwo pil pod sklepem cyyyk chleja notorycznie. Ludzie zglaszaja glupoty. Panie tam chlaja o 3 w nocy. A tam sklepy o 22 zamkniete i najblizszy 4km na dodatek to stacja paliw…
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb logo
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
Thumb asen 3
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych, transport materiałów budow...
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb pobrane
Msm icon 30
Materace Koło - M&K Foam Koło
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
więcej»