Obiecująco na torze w Pruszkowie

2017-03-07 12:25:00 red za kalisz.pl

Pierwszą serię tegorocznego torowego Pucharu Polski mają już za sobą juniorzy młodsi. Rywalizacja ta stanowi eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej, a bardzo dobrze spisali się na pruszkowskim welodromie reprezentanci Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego.

Adam Długaś, Konrad Trzęsowski, Dawid Wojtysiak oraz Mateusz Janiak uzyskali drugi rezultat w wyścigu drużynowym, a w piątek trzech pierwszych z nich stanęło jeszcze na najwyższym stopniu podium, zwyciężając z sprincie drużynowym. Najwyżej sklasyfikowanym spośród zawodników z ekipy trenera Krzysztofa Dąbrowskiego w omnium został Adam Długaś, zajmując dziesiąte miejsce. Torowiec KTK Kalisz znacznie lepiej spisał się w niedzielnym wyścigu na dystansie 2000 metrów na dochodzenie, w którym wywalczył drugi czas, poprawiając swój najlepszy dotychczasowy wynik w karierze o dziewięć sekund, a jego klubowy kolega Konrad Trzęsowski, debiutujący w tej kategorii wiekowej, był czwarty.

Pomimo problemów zdrowotnych Julia Kowalska z KTK swoje starty w Pruszkowie może zaliczyć do wyjątkowo udanych. W omnium zajęła drugie miejsce i tylko trzech punktów zabrakło jej w torowym wieloboju, aby zwyciężyć. Na dystansie 2000 metrów uzyskała ona czas 2:43.712, najlepszy spośród wszystkich juniorek młodszych. Ponadto poza konkursem kaliszanka rywalizowała wraz z Zofią Picz z UKS Mróz Jedynka Kórnik w sprincie drużynowym. Obie zawodniczki pojechały brawurowo i chociaż nie zostały sklasyfikowane, z uzyskanym wynikiem byłyby drugie.