13 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie Pracowni RTG i prezentacja nowego wyposażenia Pracowni Bronchoskopii w Wojewódzkim Specjalistycznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy. Jest to ogromne udogodnienie dla pracowników i pacjentów, których leczenie będzie jeszcze skuteczniejsze.

Article p1230142
fot. Błażej Krawczyk

Do Pracowni Bronchoskopowej zakupione zostały m.in. 3 bronchoskopy, procesor obrazu HDTV, wózek endoskopowy, monitor medyczny HDTV, ssak endoskopowy i system do archiwizacji badań. Natomiast Pracownia RTG otrzymała m.in. aparat kostno-płucny ze stołem, mobilny aparat cyfrowy, radiologiczną lekarską stację diagnostyczną i cztery stacje przeglądowe obrazów RTG.

- Aparaty cyfrowe, duża rozdzielczość, większa wykrywalność i łatwiejsza diagnoza dla osób wykonujących badania. Nie byłoby to możliwe oczywiście bez wsparcia Urzędu Marszałkowskiego i pomocy Pani Marszałek Marzeny Wodzińskiej oraz Marszałka Macieja Sytka – mówił dr Sławomir Wysocki – dyrektor Szpitala w Wolicy.

- Inwestycje są bardzo ważne dla rozwoju tego szpitala, dla polepszenia jakości dochodzenia do zdrowia mieszkańców. Bardzo ważne jest to w jakich warunkach będą przebywać pracownicy – mówiła Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. - Ten szpital ma dobrego zarządce, dobrych wicedyrektorów, wspaniałą kadrę medyczną i około medyczną a takę administrację i da sobie radę. Niech Wolica nam pięknieje dla dobra pacjentów i mieszkańców.

- Największą częścią finansowania są środki unijne, które udało się pozyskać. Udało się przeprowadzić odpowiednia szkolenia i była to również dobra aplikacja, którą mogliśmy wybrać i dofinansować. W następnych latach będzie to jeszcze większy budżet województwa wielkopolskiego i plany są dosyć ambitne. Chcemy doprowadzić Szpital w Wolicy do tego standardu, w którym powinien funkcjonować – mówił Maciej Sytek – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. - Najważniejsze są z jednej strony pracownicy a z drugiej sprzęt, który będzie służył do leczenia. Potrzebujemy tu na miejscu ośrodka pulmonologicznego, który będzie zaopatrywał pacjentów w południowej Wielkopolsce.

Modernizacja szpitala jest możliwa dzięki pozyskiwaniu funduszy z Unii Europejskiej i z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Kwota inwestycji to ponad 2,6 mln zł.

W oficjalnym otwarciu i prezentacji a także poświęceniu nowej inwestycji uczestniczyli m. in. Maciej Sytek i Marzena Wodzińska z Zarządu Urzędu Marszałkowskiego województwa wielkopolskiego, wiceprezydent Barbara Gmerek, Marcin Zieliński i Aleksander Pawlak – dyrekcja Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu.

Zobacz także
Thumb article article img 2172
Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcia Najświęt...
Thumb img 0023   kopia   kopia   kopia
Dobiega końca wizyta dzieci z Mołdawii w Powieci...
Thumb article 315 206786
Policja ściga dziś pijanych kierowców i pod wpły...

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb sieraszewski
Msm icon 30
SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO - Szkoła Tańca
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
Thumb zdjecie 2
Msm icon 30
Organizacja Imprez Turystycznych ,,BŁĘKITNA’’
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
więcej»
Bico australia 20131216 146n120