Opatówek, Blizanów, Kalisz i Szczytniki w Finale Turnieju Piłki Nożnej im. Stanisława Posiłka [Zdjęcia]

2018-06-17 09:30:00 Michał Marszałkowski

Miniona środa upłynęła pod znakiem piłkarskich eliminacji toczonych w ramach XVIII Powiatowego Turnieju Młodzieżowej Piłki Nożnej im. Stanisława Posiłka. Rozgryki odbywały się trzech grupach, w których o awans do wielkiego finału rywalizowało łącznie 9 zespołów z terenu powiatu kaliskiego i Miasta Kalisza. Do wielkiego finału, który odbędzie się 24 czerwca w Stawiszynie awans wywalczyły ekipy z gmin Opatówek, Blizanów, Szczytniki oraz zespół reprezentujący miasto Kalisz.

źródło: powiat.kalisz.pl

Eliminacje odbywały się w ramach trzech grup, gdzie o awans do wielkiego finału rywalizowało 9 zespołów. Najszybciej wyłoniono zwycięzcę w grupie A. Tam, na własnym terenie, młodzi reprezentanci gminy Opatówek pewnie pokonali swoich rówieśników z Żelazkowa 3-0. To wystarczyło, by zapewnić sobie prawo udziału w wielkim finale, który zostanie rozegrany już za nieco ponad tydzień.

Sporo emocji przeżywali obserwatorzy pojedynków w Stawiszynie, gdzie toczono sportowe wojaże w ramach grupy B. O końcowym zwycięstwie zadecydował w dużej mierze już pierwszy pojedynek, w którym gmina Stawiszyn starła się z reprezentacją Blizanowa. Po wyrównanym początku, wraz z upływem kolejnych minut na kameralnym stadionie w Stawiszynie zaczęła zarysowywać się przewaga Blizanowa. Młodzi gracze z Blizanowa przejawiali dużą ochotę do gry i w szeregach ofensywnych mieli kilku bardzo dobrze dysponowanych graczy. To sprawiło, że w ostatecznym rozrachunku, to właśnie ta ekipa ograła gminę Stawiszyn 3-1. Był to bardzo ważny pojedynek, praktycznie decydujący o awansie. Gmina Blizanów pokonała bowiem pewnie w kolejnym pojedynku zawodników z Cekowa i stało się jasne, że już nikt nie odbierze jej przepustki umożliwiającej występ w finale XVIII Powiatowego Turnieju Młodzieżowej Piłki Nożnej im. Stanisława Posiłka.

Najwięcej pojedynków piłkarskich rozegrano w ramach 4-zespołowej grupy C. Na stadionie w Zbiersku rywalizowały reprezentacje Szczytnik, Koźminka, Liskowa i Kalisza. W pierwszym meczu z bardzo dobrej strony pokazali się młodzi gracze ze Szczytnik, którzy pewnie pokonali reprezentację gminy Koźminek 4:0. Drugie starcie upłynęło natomiast pod znakiem dominacji zawodników z najstarszego miasta w Polsce, którzy zwyciężyli z gminą Lisków 3:0. W drugiej serii spotkań doszło do ciekawie zapowiadającego się starcia, w którym kaliszanie sprawdzili formę gminy Szczytniki. W tym pojedynku lepsi okazali się zawodnicy z Kalisza, którzy zwyciężyli 2:0. Jasnym zatem stał się fakt, że to właśnie ta ekipa pojedzie na wielki finał do Stawiszyna. Wciąż jednak nierostrzygnięta pozostawała kwestia dotycząca drugiego miejsca, które również gwarantowało występ w finale. Realne szanse na realizację tego celu mieli zawodnicy z Liskowa, którzy pokonali Koźminek 1:0. O zajęciu drugiej lokaty zadecydował zatem mecz stoczony pomiędzy Szczytnikami i Liskowem. W tym starciu niepodzielnie rządzili reprezentanci gminy Szczytniki. Gracze reprezentujący tę gminę zaaplikowali przeciwnikom aż cztery gole, nie tracąc przy tym żadnego i to właśnie oni wywalczyli ostatecznie awans do rozgrywek finałowych.

Wielki finał XVIII Powiatowego Turnieju Młodzieżowej Piłki Nożnej odbędzie się 24 czerwca o godz. 15.00 na stadionie w Stawiszynie. Tam o końcowy prymat powalczą cztery zespoły. Trzy z nich reprezentują gminy powiatu kaliskiego: Opatówek, Blizanów i Szczytniki. W wielkim finale nie zabraknie ponadto zawodników reprezentujących miasto Kalisz.