Miniona środa upłynęła pod znakiem piłkarskich eliminacji toczonych w ramach XVIII Powiatowego Turnieju Młodzieżowej Piłki Nożnej im. Stanisława Posiłka. Rozgryki odbywały się trzech grupach, w których o awans do wielkiego finału rywalizowało łącznie 9 zespołów z terenu powiatu kaliskiego i Miasta Kalisza. Do wielkiego finału, który odbędzie się 24 czerwca w Stawiszynie awans wywalczyły ekipy z gmin Opatówek, Blizanów, Szczytniki oraz zespół reprezentujący miasto Kalisz.

Article czo%c5%82o
źródło: powiat.kalisz.pl

Eliminacje odbywały się w ramach trzech grup, gdzie o awans do wielkiego finału rywalizowało 9 zespołów. Najszybciej wyłoniono zwycięzcę w grupie A. Tam, na własnym terenie, młodzi reprezentanci gminy Opatówek pewnie pokonali swoich rówieśników z Żelazkowa 3-0. To wystarczyło, by zapewnić sobie prawo udziału w wielkim finale, który zostanie rozegrany już za nieco ponad tydzień.

Sporo emocji przeżywali obserwatorzy pojedynków w Stawiszynie, gdzie toczono sportowe wojaże w ramach grupy B. O końcowym zwycięstwie zadecydował w dużej mierze już pierwszy pojedynek, w którym gmina Stawiszyn starła się z reprezentacją Blizanowa. Po wyrównanym początku, wraz z upływem kolejnych minut na kameralnym stadionie w Stawiszynie zaczęła zarysowywać się przewaga Blizanowa. Młodzi gracze z Blizanowa przejawiali dużą ochotę do gry i w szeregach ofensywnych mieli kilku bardzo dobrze dysponowanych graczy. To sprawiło, że w ostatecznym rozrachunku, to właśnie ta ekipa ograła gminę Stawiszyn 3-1. Był to bardzo ważny pojedynek, praktycznie decydujący o awansie. Gmina Blizanów pokonała bowiem pewnie w kolejnym pojedynku zawodników z Cekowa i stało się jasne, że już nikt nie odbierze jej przepustki umożliwiającej występ w finale XVIII Powiatowego Turnieju Młodzieżowej Piłki Nożnej im. Stanisława Posiłka.

Najwięcej pojedynków piłkarskich rozegrano w ramach 4-zespołowej grupy C. Na stadionie w Zbiersku rywalizowały reprezentacje Szczytnik, Koźminka, Liskowa i Kalisza. W pierwszym meczu z bardzo dobrej strony pokazali się młodzi gracze ze Szczytnik, którzy pewnie pokonali reprezentację gminy Koźminek 4:0. Drugie starcie upłynęło natomiast pod znakiem dominacji zawodników z najstarszego miasta w Polsce, którzy zwyciężyli z gminą Lisków 3:0. W drugiej serii spotkań doszło do ciekawie zapowiadającego się starcia, w którym kaliszanie sprawdzili formę gminy Szczytniki. W tym pojedynku lepsi okazali się zawodnicy z Kalisza, którzy zwyciężyli 2:0. Jasnym zatem stał się fakt, że to właśnie ta ekipa pojedzie na wielki finał do Stawiszyna. Wciąż jednak nierostrzygnięta pozostawała kwestia dotycząca drugiego miejsca, które również gwarantowało występ w finale. Realne szanse na realizację tego celu mieli zawodnicy z Liskowa, którzy pokonali Koźminek 1:0. O zajęciu drugiej lokaty zadecydował zatem mecz stoczony pomiędzy Szczytnikami i Liskowem. W tym starciu niepodzielnie rządzili reprezentanci gminy Szczytniki. Gracze reprezentujący tę gminę zaaplikowali przeciwnikom aż cztery gole, nie tracąc przy tym żadnego i to właśnie oni wywalczyli ostatecznie awans do rozgrywek finałowych.

Wielki finał XVIII Powiatowego Turnieju Młodzieżowej Piłki Nożnej odbędzie się 24 czerwca o godz. 15.00 na stadionie w Stawiszynie. Tam o końcowy prymat powalczą cztery zespoły. Trzy z nich reprezentują gminy powiatu kaliskiego: Opatówek, Blizanów i Szczytniki. W wielkim finale nie zabraknie ponadto zawodników reprezentujących miasto Kalisz.

Klasyfikacja

Grupa A

1. Opatówek – awans do finału

2. Żelazków

Wyniki:

Opatówek – Żelazków 3:0

Grupa B

1. Blizanów – awans do finału

2. Stawiszyn

3. Ceków

Wyniki:

Blizanów – Stawiszyn 3:1

Blizanów – Ceków 6:0

Stawiszyn – Ceków 9:0

Grupa C

1. Kalisz – awans do finału

2. Szczytniki – awans do finału

3. Lisków

4. Koźminek

Wyniki:

Szczytniki – Koźminek 4:0

Lisków – Kalisz 0:3

Szczytniki – Kalisz 0:2

Koźminek – Lisków 0:1

Szczytniki – Lisków 4:0

Koźminek – Kalisz 0:4

Zobacz także
Thumb grabowski
2 miliony złotych na spółki wodne
Thumb p1230234
Zapadła się jezdnia na ul. Nowy Świat. Utrudnien...
Thumb money 2696234 1280 e1531142563181 768x291
Mikrodotacje dla młodych organizacji pozarządowy...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb obrazek 255
Msm icon 30
Destino Nieruchomości
Thumb dominos
Msm icon 30
Domino's - doskonali w smaku, szybcy w dostawie!
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb obrazek 4
Msm icon 30
NZOZ Dentical
więcej»
Bico australia 20131216 146n120