Miniona środa upłynęła pod znakiem piłkarskich eliminacji toczonych w ramach XVIII Powiatowego Turnieju Młodzieżowej Piłki Nożnej im. Stanisława Posiłka. Rozgryki odbywały się trzech grupach, w których o awans do wielkiego finału rywalizowało łącznie 9 zespołów z terenu powiatu kaliskiego i Miasta Kalisza. Do wielkiego finału, który odbędzie się 24 czerwca w Stawiszynie awans wywalczyły ekipy z gmin Opatówek, Blizanów, Szczytniki oraz zespół reprezentujący miasto Kalisz.

Article czo%c5%82o
źródło: powiat.kalisz.pl

Eliminacje odbywały się w ramach trzech grup, gdzie o awans do wielkiego finału rywalizowało 9 zespołów. Najszybciej wyłoniono zwycięzcę w grupie A. Tam, na własnym terenie, młodzi reprezentanci gminy Opatówek pewnie pokonali swoich rówieśników z Żelazkowa 3-0. To wystarczyło, by zapewnić sobie prawo udziału w wielkim finale, który zostanie rozegrany już za nieco ponad tydzień.

Sporo emocji przeżywali obserwatorzy pojedynków w Stawiszynie, gdzie toczono sportowe wojaże w ramach grupy B. O końcowym zwycięstwie zadecydował w dużej mierze już pierwszy pojedynek, w którym gmina Stawiszyn starła się z reprezentacją Blizanowa. Po wyrównanym początku, wraz z upływem kolejnych minut na kameralnym stadionie w Stawiszynie zaczęła zarysowywać się przewaga Blizanowa. Młodzi gracze z Blizanowa przejawiali dużą ochotę do gry i w szeregach ofensywnych mieli kilku bardzo dobrze dysponowanych graczy. To sprawiło, że w ostatecznym rozrachunku, to właśnie ta ekipa ograła gminę Stawiszyn 3-1. Był to bardzo ważny pojedynek, praktycznie decydujący o awansie. Gmina Blizanów pokonała bowiem pewnie w kolejnym pojedynku zawodników z Cekowa i stało się jasne, że już nikt nie odbierze jej przepustki umożliwiającej występ w finale XVIII Powiatowego Turnieju Młodzieżowej Piłki Nożnej im. Stanisława Posiłka.

Najwięcej pojedynków piłkarskich rozegrano w ramach 4-zespołowej grupy C. Na stadionie w Zbiersku rywalizowały reprezentacje Szczytnik, Koźminka, Liskowa i Kalisza. W pierwszym meczu z bardzo dobrej strony pokazali się młodzi gracze ze Szczytnik, którzy pewnie pokonali reprezentację gminy Koźminek 4:0. Drugie starcie upłynęło natomiast pod znakiem dominacji zawodników z najstarszego miasta w Polsce, którzy zwyciężyli z gminą Lisków 3:0. W drugiej serii spotkań doszło do ciekawie zapowiadającego się starcia, w którym kaliszanie sprawdzili formę gminy Szczytniki. W tym pojedynku lepsi okazali się zawodnicy z Kalisza, którzy zwyciężyli 2:0. Jasnym zatem stał się fakt, że to właśnie ta ekipa pojedzie na wielki finał do Stawiszyna. Wciąż jednak nierostrzygnięta pozostawała kwestia dotycząca drugiego miejsca, które również gwarantowało występ w finale. Realne szanse na realizację tego celu mieli zawodnicy z Liskowa, którzy pokonali Koźminek 1:0. O zajęciu drugiej lokaty zadecydował zatem mecz stoczony pomiędzy Szczytnikami i Liskowem. W tym starciu niepodzielnie rządzili reprezentanci gminy Szczytniki. Gracze reprezentujący tę gminę zaaplikowali przeciwnikom aż cztery gole, nie tracąc przy tym żadnego i to właśnie oni wywalczyli ostatecznie awans do rozgrywek finałowych.

Wielki finał XVIII Powiatowego Turnieju Młodzieżowej Piłki Nożnej odbędzie się 24 czerwca o godz. 15.00 na stadionie w Stawiszynie. Tam o końcowy prymat powalczą cztery zespoły. Trzy z nich reprezentują gminy powiatu kaliskiego: Opatówek, Blizanów i Szczytniki. W wielkim finale nie zabraknie ponadto zawodników reprezentujących miasto Kalisz.

Klasyfikacja

Grupa A

1. Opatówek – awans do finału

2. Żelazków

Wyniki:

Opatówek – Żelazków 3:0

Grupa B

1. Blizanów – awans do finału

2. Stawiszyn

3. Ceków

Wyniki:

Blizanów – Stawiszyn 3:1

Blizanów – Ceków 6:0

Stawiszyn – Ceków 9:0

Grupa C

1. Kalisz – awans do finału

2. Szczytniki – awans do finału

3. Lisków

4. Koźminek

Wyniki:

Szczytniki – Koźminek 4:0

Lisków – Kalisz 0:3

Szczytniki – Kalisz 0:2

Koźminek – Lisków 0:1

Szczytniki – Lisków 4:0

Koźminek – Kalisz 0:4

Zobacz także
Thumb szafki sp8 2018 10 18 7
630 nowych szafek dla uczniów SP 8
Thumb czo%c5%82o
Prawo i Sprawiedliwość podsumowało kampanię wybo...
Thumb hammer 719066 1920
Dariusz Grodziński musi przeprosić Karolinę Pawl...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
więcej»
Bico australia 20131216 146n120