Ostrowiec pokonany. Kaliszanki pewne utrzymania w Lidze Siatkówki Kobiet

2019-03-12 22:10:00 red. za sportowefakty.pl

KSZO Ostrowiec Św. przegrał 0:3 z Energą MKS Kalisz w zaległym meczu 14. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet.

Początek pierwszego seta to festiwal błędów po obu stronach, aż do stanu 6:6. Od tego momentu lepiej prezentowały się zawodniczki z Kalisza, które szybko odskoczyły na kilka oczek (6:10). Przewaga dziesięciu punktów (10:20) nie pozostawiła wątpliwości, która drużyna rządzi na boisku. Kaliszanki zasłużenie wygrały set 25:12.

Druga odsłona to kontynuacja lepszej gry w wykonaniu Energa MKS Kalisz i przy stanie 3:6 i 10:14 trener KSZO Ostrowiec Świętokrzyski musiał interweniować. Drugi set padł łupem MKS-u (22:25).

Trzeci set zdecydowanie lepiej zaczęły kaliszanki (3:5) i już przy stanie 3:8 szkoleniowiec KSZO poprosił o przerwę. Pomarańczowo-czarne wolą walki odrabiały straty, ale rywalki czując się coraz pewniej zmierzały po zwycięstwo w całym spotkaniu. Kiedy przewaga kaliszanek wyniosła pięć punktów już chyba nikt nie miał wątpliwości, która ekipa zgarnie komplet punktów (15:20). Ostatecznie po ataku Lazic ekipa z Kalisza wygrała do 25 i całe spotkanie bez straty seta. Tym samym goście zapewnili sobie utrzymanie bez konieczności rozgrywania dodatkowych spotkań.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Energa MKS Kalisz 0:3 (12:25, 22:25, 22:25)

KSZO: Geyko, Kasprzak, Łyszkiewicz, Wojtowicz, Dorsman, OKtaba, Pawlukowska (libero).

MKS Energa Kalisz: Budzon, Miros, Lazic, Kecman, Ogoms, Janicka, Kulig (libero) oraz Wawrzyniak, Strózik, Brzezińska.