Starosta Kaliski Krzysztof Nosal wraz z Wójtem Gminy Szczytniki Markiem Albrechtem i Burmistrzem gminy Opatówek Sebastianem Wardęckim otworzyli w środę nowo przebudowaną drogę powiatową z Opatówka, przez Michałów, Marchwacz, Cieszyków, Staw, Lipka z odbiciem z Cieszykowa do Szczytnik. To prawie 17 km. Wartość inwestycji 6.108.118 zł. W uroczystościach wzięła udział Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg. Dofinansowanie z budżetu Państwa do inwestycji wyniosło 2.844.056 zł. Powiat Kaliski przeznaczył 1.908.666 zł. Gmina Szczytniki dofinansowała 918.115 zł, a gmina Opatówek 437.281 zł.

Article img 7638
fot. Powiat kaliski

- To wielki sukces, że dzięki montażowi finansowemu administracji rządowej i samorządowej udaje się realizować tak ważne inwestycje, które służą mieszkańcom. Gratulacje należą się powiatowi kaliskiemu i gminom, że przygotowują tak dobre wnioski, które oceniane są na wysokim poziomie – mówiła Marlena Maląg Wicewojewoda Wielkopolski podczas otwarcie drogi.

Inwestycje poświęcił ks. Mariusz Buczek proboszcz parafii w Szczytnikach.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg, Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Mieczysław Łuczak, Wójt gminy Szczytniki Marek Albrecht, Przewodniczący Rady gminy Szczytniki Bogdan Augustyniak, Burmistrz Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki, Paweł Bąkowski Przewodniczący Rady Miejskiej w Opatówku, Mariusz Harendarz Wiceprezes Zarządu Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowego SA. Oraz Wiktor Piętka Inspektor Nadzoru.

- Dobrze, że to otwarcie odbywa się w symbolicznym miejscu – w Marchwaczu, bo to granica gminy Opatówek i gminy Szczytniki przy Szkole, która skupia dzieci z dwóch gmin. Dzięki budowie drogi to miejsce odzyskało blask, bo kiedyś zupełnie inaczej wyglądało. Ten parking przy szkole świadczy o tym jakie były burzliwe dzieje przy przebudowie tej drogi. Mieliśmy niewiele pieniędzy na tak dużą inwestycję, ale to pokazuje też jak dobrze udaje się te skromne środki wykorzystać. Jeśli nie ma się dużo pieniędzy, a działa się wspólnie, to można uzyskać dobry efekt. To jest dobra okazja do podziękowań. Bardzo dziękuję pani Wojewodzie za przekazane pieniądze. Maksymalnie można było pozyskać 3 mln złotych, a my pozyskaliśmy ponad 2.8 mln zł dofinansowania, czyli blisko 50% kosztów inwestycji. Szczególnie dziękuje władzom gmin powiatu kaliskiego – mówił Starosta Kaliski Krzysztof Nosal podczas otwarcia drogi .

Starosta podziękował Wójtowi Markowi Albrechtowi i Radzie gminy Szczytniki, na terenie której przebudowane zostało około 11 km. A gmina do przebudowy drogi powiatowej dołożyła blisko milion złotych. Podziękowania skierowane były również do Sebastiana Wardęckiego Burmistrza Opatówka i Rady Miejskiej Opatówka. Gmina ta dofinansowała zadanie w kwocie 437.281 zł.

Z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 na trenie województwa zostało przebudowanych w 2016 roku około 150 km dróg, a tylko w powiecie kaliskim w 2016 roku przebudowano blisko 40 km dróg z dofinansowaniem z tego programu.

W tegorocznym rozdaniu projekty Powiatu Kaliskiego są na czołowych miejscach 2 i 5 w 2018 roku zrealizowane będą dwie drogi powiatowe pn:

Przebudowa dróg powiatowych: drogi powiatowej nr 4630P w miejscowościach: Żydów, Borek, Chełmce i Porwity, drogi powiatowej nr 4627P w miejscowości Wolica, tworzących ciąg komunikacyjny oraz Przebudowa drogi powiatowej nr 4595P na odcinku Morawin – Szadek.

Zobacz także
Thumb hejnal 2018 08 16 2
Hejnał Kalisza zabrzmiał w Lublinie [Wideo]
Thumb czo%c5%82o
Satysfakcja połowiczna. KKS remisuje ze Starogar...
Thumb 20180817 112014
Groźna kolizja na ul. Częstochowskiej. Jedna oso...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb zrzut ekranu 2018 03 16 o 13.58.43
Msm icon 30
Marco Pizzeria - pizza z dowozem
Thumb logo
Msm icon 30
Helen Doron English. Jak szybko i skutecznie Twoje Dziecko może nauczyć się j...
więcej»
Bico australia 20131216 146n120