Patryk Biskup piąty w Europie!

2018-08-23 11:47:00 Karina Zachara

Patryk Biskup, zawodnik kaliskiego Klubu Sportowego Niepełnosprawnych „START” po raz kolejny potwierdził przynależność do europejskiej czołówki. Podczas rozegranych w Irlandii mistrzostw Starego Kontynentu, na swoim koronnym dystansie 100 m stylem grzbietowym, kaliszanin zajął piąte miejsce.

Od 13 do 19 sierpnia w dublińskim National Aquatic Centre rywalizowało 500 niepełnosprawnych pływaków z 40 państw. W tym ogromnym sportowym przedsięwzięciu uczestniczyła również szesnastoosobowa reprezentacja Polski, w której składzie nie mogło zabraknąć Patryka Biskupa, zawodnika kaliskiego Klubu Sportowego Niepełnosprawnych „START”. Na swoim koronnym dystansie, 100 m stylem grzbietowym w grupie S9, kaliszanin zajął bardzo dobre piąte miejsce z czasem 1:06.05.

- Od brązowego medalu Patryka dzieliły zaledwie cztery dziesiąte sekundy. To bardzo dobry rezultat, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że wyścig finałowy rozgrywany był w zawrotnym tempie – ocenia trener Maciej Siemianowski.

Zwyciężył Francuz Ugo Didier ustanawiając rekord Europy, drugi był Holender Van den End, a trzeci reprezentant Węgier Tamas Toth.

Mnóstwo emocji dostarczyła widzom zgromadzonym na pływalni ostatnia konkurencja mistrzostw – sztafeta 4×100 m stylem zmiennym mężczyzn. Polska drużyna, z Patrykiem Biskupem na pierwszej zmianie, zakończyła rywalizację na bardzo dobrym czwartym miejscu, ocierając się o podium.

Występ  w mistrzostwach  całej polskiej reprezentacji można uznać za bardzo udany. Ogółem biało-czerwoni zdobyli  13 krążków: cztery złote, pięć srebrnych i cztery brązowe. W klasyfikacji zajęli dziewiąte miejsce – najlepsze od dwunastu lat – pokonując bardzo silne reprezentacje Węgier, Francji czy Szwecji.