Pechowe pół minuty. KKS przegrywa z Gimbasketem.

2017-02-03 07:00:00 Karina Zachara

Emocjonujące widowisko obejrzeli w środowy wieczór kaliscy fani basketu. W hali przy Łódzkiej rewanżowe spotkanie rozegrały drugoligowe KKS Energa Drogbruk Kalisz i Röben Gimbasket Wrocław. Po zaciętej walce do ostatnich sekund nieznacznie lepsi okazali się goście, wygrywając spotkanie 102:99.

Końcowy rezultat miał prawo zaboleć podopiecznych Łukasza Wojciechowskiego, bowiem zaprezentowali się w tym spotkaniu bardzo dobrze i po ambitnej, ciężkiej walce zwycięstwo mieli na wyciągnięcie ręki. Wymknęło się w ostatnich sekundach meczu.

To było bardzo wyrównane starcie. Jedynie przez moment, w pierwszej fazie spotkania, gościom udało się wypracować dziewięciopunktową przewagę (17:8), poza tym, niemal przez pełne cztery kwarty wynik krążył w pobliżu remisu. Nic więc dziwnego, że w miarę upływu czasu emocje rosły, a w końcówce sięgnęły zenitu. Były niespełna cztery minuty do końca meczu, gdy po serii trafień gracze Gimbasketu odjechali na dziesięć oczek. Kakaesiacy nie składali jednak broni i nie tylko odrobili straty, ale na pół minuty przez końcową syreną wyszli na prowadzenie 99:97. Niestety ostatnie słowo należało do przyjezdnych. Błyskawiczna, celna „trójka” Michała Kamberskiego, a potem kolejne dwa punkty dorzucone przez partnera z drużyny pozbawiły kaliszan szansy na jakże cenne dla nich zwycięstwo lub co najmniej remis. Sekunda, jaką mieli na rozegranie akcji i ewentualne wyrównanie wyniku nie wystarczyła. Znów przyszło im pogodzić się z porażką. Wstydzić się jednak nie musieli, bo zagrali świetne spotkanie. Powody do zadowolenia może mieć na pewno Jakub Kołodziej, który zgromadził na koncie 29 oczek i jest to jego najlepszy wynik ze wszystkich dotychczas rozegranych spotkań. Niewiele gorzej spisał się też Przemysław Galewski (22 pkt), a nasz grający trener Łukasz Wojciechowski zaliczył kolejne w sezonie double-double, do 17 zdobytych punktów dokładając 15 asyst.

Niestety po środowej przegranej KKS znów spadł na dwunaste, przedostatnie miejsce w tabeli. W najbliższą sobotę ponownie zagra u siebie. Tym razem w hali przy ul. Łódzkiej podejmie w rewanżowym starciu Sudety Jelenia Góra.

21. kolejka II ligi, gr. D, 01.02.2016 r.

KKS Energa Drogbruk Kalisz – Röben Gimbasket Wrocław 99:102 (27:27, 27:30, 20:19, 25:26)

KKS Energa Drogbruk Kalisz: Jakub Kołodziej (29, 4×3/8), Przemysław Galewski (22, 3×3/6), Łukasz Wojciechowski (17, 3×3/6), Artur Mrówczyński (17, 1×3/7), Błażej Pawlik (11, 3×3/3), Marcin Ostój (3)

Röben Gimbasket Wrocław: Przemysław Gworek (34, 5×3/10), Luka Małachow (23, 3×3/6), Rafał Malitka (18, 4×3/8), Michał Kamberski (17, 3×3/5), Michał Mańkiewicz (5) Mateusz Rogoziński (3), Rafał Chwastyk (2)