W Ostrowie Wielkopolskim rozegrano DGCS Open Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w szachach. Tegoroczna imprezy była wyjątkowa, turniej obchodził jubileusz 10-lecia. Ważnym akcentem było również 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, zwycięzcy otrzymali piękne zdobione szachy, nawiązujące do bitwy pod Grunwaldem.

Article 1  6
fot. Karol Bartnik

Ceremonię rozpoczęcia otworzyli Andrzej Dera (sekretarz stanu w kancelarii prezydenta RP oraz przyjaciel ostrowskich szachów) oraz Ewa Matecka (zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego). Na ceremonii zakończenia nagrody wręczał Piotr Kuroszczyk (wójt Gminy Ostrów Wielkopolski).

Organizatorem zawodów była firma DGCS S.A. z Kalisza, o stronę szachową zadbała Szkoła szachowa SzachMistrz z Kalisza. Sędzią głównym mistrzostw był Michał Wejsig (Częstochowa), a rundowym Krzysztof Derecki (Kalisz). W zawodach wystartowało 42 szachistów-przedsiębiorców, którzy przyjechali do Ostrowa Wielkopolskiego z całej Polski. Andrzej Ciesiński (Prezes Wielkopolskiego Związku Szachowego) ufundował statuetkę dla najbardziej wytrwałego zawodnika, który miał najdalej, aby dotrzeć do mistrzostwa. Wyróżnienie otrzymał Stanisław Dziuba, który przejechał ponad 500 km z Zamościa.

Mistrzostwa podzielone były na dwie grupy: diamentową (zawodnicy o rankingu 1800 PZSzach lub wyższym) oraz bursztynową (szachiści o rankingu 1000-1600). W obu grupach rozegrano 9 pojedynków, tempem gry 10 minut + 3 sekundy za każdy ruch. Jak co roku rywalizacja była bardzo zacięta, ale i bardzo sportowa. Uczestnicy podkreślali bardzo dobrą organizacje zawodów i komfortowe warunki gry.

Ogromne wrażenie zrobił na wszystkich pokaz gry błyskawicznej na ślepo w wykonaniu arcymistrza Wojciecha Morandy, który pokonał w partii (5minu vs 5 minut) zarówno mistrza grupy bursztynowej oraz diamentowej.

Wyniki grupa bursztynowa:

1. Piotr Zawadzki (Kalisz)
2. Mikołaj Drobniewski (Kalisz)
3. Tomasz Grabowski (Tczew)
4. Vitalij Koblas (Toruń)
5. Paweł Furman (Kalisz)
—————————————-

Wyniki grupa diamentowa:

1. Wojciech Przybylski (Runowo)
2. Kamil Szadkowski (Konin)
3. Sławomir Chojnacki (Katowice)
4. Dominik Pędzich (Stęszew)
5. Dawid Janaszak (Poznań)
—————————————–
Nagrody dodatkowe

*najlepszy Wielkopolanin
Wojciech Przybylski

*najlepsza zmiana współczynnika rankingowego
Kacper Goliński

*najstarszy zawodnik
Piotr Bobrowski

*najbardziej wytrwały
Stanisław Dziuba

*nagroda specjalna
Vitalij Koblas

Zobacz także
Thumb img 0536
Popieraj swoją lokalną księgarnię
Thumb pit foto
Nowa usługa w rozliczeniu podatku „Twój e-PIT”
Thumb targi slubne kristoff 2019
IV Targi Ślubne w Hotelu Kristoff – 10.03.2019r....
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb zrzut ekranu 2014 02 03  godz. 23.54.31
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb obrazek 255
Msm icon 30
Destino Nieruchomości
Thumb logo wozimy sie
Msm icon 30
Sklep Wozimysie.pl - wózki do biegania, foteliki rowerowe i akcesoria
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
więcej»
Bico australia 20131216 146n120