Na początku roku na placu św. Józefa pojawiły się m.in. drzewa, donice z roślinami i ławeczki, a wszystko to za sprawą zadania z Budżetu Obywatelskiego pt. “Przebudowa placu św. Józefa w Kaliszu”. Opinie na temat tego rozwiązania są różne, często negatywne. Teraz pojawiło się tam dodatkowo 150 roślin.

Article czo%c5%82o
fot. MW

- 150 roślin dodatkowo ozdobiło plac św. Józefa. W donicach z iglakami pojawiły się: pelargonie, bidens, helichrysum, ipomea, szałwia, scevola i lobelia. Pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Kalisza na bieżąco sprawdzają stan roślinności w mieście i uzupełniają ewentualne braki w nasadzeniach – podaje Anna Błaszczyk z Biura Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta w Kaliszu – Ponadto donice z kwiatami powieszone zostaną przy trzech lampach znajdujących się na placu św. Józefa – dodaje.

W ramach zadania “Przebudowa placu św. Józefa w Kaliszu” Na placu zostały również wymienione lampy oświetleniowe i maszty. Ponadto wykonawca zamontował elementy małej architektury: oprócz ławek stojaki na rowery i kosze na śmieci. Wartość inwestycji, którą wykonała Firma Handlowa MG Maria Gulczyńska z siedzibą w Kaliszu, wynosi 153.750,00 zł.

Nowe nasadzenia zostały wykonane w ramach powyższej umowy.

Zobacz także
Thumb seria10 pog kal foto7
Ważne zwycięstwo szczypiornistów. Kniazieu znów ...
Thumb 750x460
Uśmiechnij się Polsko – Festiwal Uśmiechu w Gale...
Thumb img 7170
Filharmonia Kaliska w wersji kameralnej. Efekty ...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb sieraszewski
Msm icon 30
SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO - Szkoła Tańca
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
więcej»
Bico australia 20131216 146n120