Pograli w pucharze. KKS i Prosna w kolejnej rundzie OPP.

2018-09-14 08:48:00 Karina Zachara

Pomyślnie przez mecze drugiej rundy Okręgowego Pucharu Polski przeszli piłkarze KKS-u Kalisz i Prosny. W środowe popołudnie „Trójkolorowi” pokonali na wyjeździe GKS Grębanin, drudzy zaś na własnym boisku Raszkowiankę Raszków.

Podopieczni Dariusza Marca spisali się zgodnie z oczekiwaniami, bo chyba nikt nie przypuszczał, że z wyjazdowego meczu w Grębaninie mogą wrócić bez awansu.

Plan wykonali w stu procentach, pokonując niżej notowanego rywala aż 5:0. Wysoka wygrana satysfakcjonuje, zwłaszcza, że zapracowali na nią w większości zawodnicy, którzy w ligowych zmaganiach rzadko pojawiają się na murawie w pierwszym składzie. Szansy jaką tym razem otrzymali nie zmarnowali, przez co piłkarze występującego w klasie okręgowej GKS-u Grębanin, niewiele mieli w tym meczu do powiedzenia.

Worek z bramkami kaliszanie rozwiązali dość szybko, bo już w 7.minucie. Po faulu na Gabrielu Vidalu Gonzalezie podyktowaną przez arbitra „jedenastkę” pewnie wykorzystał Mateusz Gawlik. Nieco ponad dziesięć minut później na listę strzelców wpisał się Mateusz Stefaniak, główką finalizując dośrodkowanie z rzutu rożnego, a jeszcze przed przerwą o kolejne dwa trafienia podwyższyli prowadzenie Miłosz Matuszewski i Krzysztof Krysztofowicz. Ta dwójka przypomniała o sobie także po przerwie. W 64. minucie po dograniu Krysztofowicza dzieła dopełnił Matuszewski ustalając tym samym końcowy wynik spotkania.

W trzeciej rundzie OPP rywalem KKS-u będzie GKS Jaraczewo, który wyeliminował z dalszych rozgrywek Victorię Ostrzeszów (2:1).

Miłą niespodziankę sprawili natomiast, zarówno sobie jak i kibicom, piłkarze Prosny Kalisz, którzy zmierzyli się w środę z reprezentującą klasę międzyokręgową Raszkowianką Raszków. Podopieczni Przemysława Zająca i Mateusza Żółtka, choć faworytem środowego spotkania nie byli, ambitną postawą zapewnili sobie miejsce w kolejnej fazie zmagań.

Już w pierwszej połowie gospodarze dali wyraźny sygnał, że w stosunku do wyżej notowanego rywala wcale nie zamierzają stosować taryfy ulgowej. W 7. minucie wynik otworzył Rafał Glapa, a jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Jan Zając. Po powrocie na murawę gracze Prosny nie zwalniali tempa, kilkukrotnie stwarzając groźne sytuacje pod bramką Raszkowianki. Owe próby przyniosły efekt. W 76. minucie golkiper gości po raz trzeci zmuszony był wyjmować piłkę z siatki. Z rzutu wolnego dograł Zając, a wrzutkę – strzałem głową – zamienił na gola Michał Balcerzak.

Niestety wysokie prowadzenie nieco uśpiło czujność gospodarzy, a że przyjezdni nie składali broni, końcówka spotkania zrobiła się nerwowa. W 83. minucie pewnym strzałem z dystansu Adama Dwornika pokonał Patryk Adamski, a tuż przed końcowym gwizdkiem kontaktową bramkę z rzutu karnego zdobył Hubert Cegła. Na odrobienie pozostałych zaległości gościom zabrakło już czasu i to ekipa Prosny mogła się cieszyć z awansu do kolejnego etapu pucharowych potyczek. Jej rywalem będzie Ostrovia Ostrów Wielkopolski.
Wstępnie mecze trzeciej rundy OPP zaplanowano na 10 października.

1/16 Okręgowego Pucharu Polski OZPN Kalisz., 12.09.2018r.,

GKS Grębanin – KKS Kalisz 0:5 (0:4)
0:1 Mateusz Gawlik 7. min (k.), 0:2 Mateusz Stefaniak 18. min, 0:3 Miłosz Matuszewski 27. min, 0:4 Krzysztof Krysztofowicz 38. min, 0:5 Miłosz Matuszewski 64. min

GKS Grębanin: Bartłomiej Skupień – Szymon Jerzyk (46. Olej Fuchynskyi), Damian Kurzawa, Kacper Troska, Bartosz Mikołajek (46. Oskar Bentkowski), Łukasz Nawrot, Daniel Kowaliński (77. Paweł Barczak), Sebastian Troska (46. Damian Zimoch), Damian Kaczmarek, Rafał Białek, Szymon Władkowski (46. Kacper Karnowski).

KKS Kalisz: Kamil Kosut – Damian Ślesicki, Mateusz Gawlik (46. Mateusz Żytko), Jakub Staszak, Gabriel Vidal Gonzalez (70. Patryk Palat), Tomasz Owczarek, Krzysztof Krysztofowicz, Patryk Kieliba, Mateusz Stefaniak, Miłosz Matuszewski.

Prosna Kalisz – Raszkowianka Raszków 3:2 (2:0)
1:0 Rafał Glapa 7.min, 2:0 Jan Zając 32.min, 3:0 Michał Balcerzak 76.min, 3:1 Patryk Adamski 83.min, 3:2 Hubert Cegła 90+1 min. (k).
Żółte kartki: Witczak (Prosna), K. Fórmański (Raszkowianka).

Prosna: Adam Dwornik – Łukasz Maciejewski, Grzegorz Dziubek, Krystian Pawelec, Karol Płotek – Marcin Grabowski (69. Alan Mielcarek), Rafał Glapa, Igor Witczak, Michał Balcerzak, Jan Zając – Marcin Czajczyński.

Raszkowianka: Henryk Lis – Piotr. Maciejewski, Damian Rogalka, Hubert Cegła, Adrian Wojtysiak – Konrad Fórmański, Krzysztof Walczak, Filip Grzegorowski, Damian Spaleniak – Dawid Fórmański (70. Adam Potarzycki), Patryk Adamski.